Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a problémája a...

Mi lehet a problémája a gyermeknek?

Figyelt kérdés
4 éves lány.Nagyon okos,de néha (anyukáját idézve) úgy viselkedik,mint egy retardált.Rettentő aktív,rengeteget beszél.A szemkontaktust erőltetni kell.Harap.Napközben kidől a fáradságtól és sokat alszik,este pedig van hogy éjfélig is fönt van.(szerintem) sokat fantáziál.Pl ma mondta nem érnek rá,mert megy úszni és balettozni.Egyébként szó sincs ilyen programokról.Múltkor mondta,hogy a kistesója is ott van és köszönjek neki.Egyke. ( Az én fiamat is nagyon nehezen diagnosztizálták és anyukája kérte,hogy segítsek)

2015. jan. 12. 21:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem fogad szót.Van hogy megkérdezi csinálhatja ezt,vagy azt.Mondják nem és már csinálja is amit tiltottak.Nagyon nagy szelektív hallás,de van hogy tényleg nem hallja meg,pedig 1,5 méterre állnak tőle.Hallásával nincs gond.
2015. jan. 12. 21:41
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Szemèly szerint többet foglalkoznèk vele, játszani, rajzolni, olvasni, stb, mint eddig. Ezenkívül elhagynám az ètrengyèből a finomított lisztet, cukrokat kiváltanám mèzre. Lefoglalnám a kis agyát mindenfèlèvel, feladatokkal amièrt megjutalmaznám lelki èrdemben pl. Nagyon ügyes vagy! Ha 2 hèt után semmi nem változik csak akkor vinnèm szakemberhez.
2015. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat ètrendjèből akart lenni :-)
2015. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez a lefoglalnám egy kicsit nehézkes,mert az ember süt,főz takarít is.Van hogy nagyon aktívan csak vele foglalkozik,de ahogy egy kicsit elmozdulna mellőle,rögtön megy utána.Még egy tünet: ugráltatja őket.Kérek azt! Nem úgy kérem! Ne abba,a másikba stb.Hiszti hiszti hátán.Utálja a hajszárító zaját.Ott is hisztizik.
2015. jan. 13. 21:13
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is van picurkám. Ès bevonom mindenbe, sütès főzès, takarítás. Nagyon ritkák a hisztik, eddig nem is hisztizett 2 ugyanolyan dolog miatt. Rögtön rászólok ès elmagyarázom neki mit mièrt nem lehet, vagy máskèpp kell csinálni. A szülősèg non- stop. S egy gyermeknek első sorban a szüleire van szüksège. Utánoznak minket. Èn azèrt próbálkoznèk a szülők helyèben, hiszen a gyermek viselkedèse tükör, válasz egy problèmára. Rengeteg lehetősèg van, s megèri a fáradságot hiszen megismerjük a gyerekünket. :-) Nem mellesleg imád a kis agyuk dolgozni, feladatokkal el lehet látni őket. :-) Első voltam.
2015. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Nincs semmi baj a gyerekkel!A szülők rontották el!Az hogy a gyerek ugráltatni akarja őket azért van mert, tudja hogy meg teheti!Korlátokat kell fel állítani a gyereknek!Választási lehetőséget ajánlani!Pl : van egy kutyás tányér meg, egy cicás,és nincs több variáció!Vagy ebből vagy abból ehetsz!Ha egyik sem tetszik nem eszel!Lehet szigorúan hangzik de csak így lehet kordában tartani őket!És rá fog jönni hogy,nem ő a főnök!A fantáziálás arra utal hogy,unatkozik!Mosást,takarítást főzést közösen csinálni!Pl pakolja bele a szennyest a mosógépbe!Sokat beszélni hozzá,és tanítani!Amikor elkezdet harapni a lányom,közöltem vele hogy "rosszalkodol"!Ha jól viselkedik arról is tudnia kell,és ha rosszul természetesen azt is közölni kell vele!Én szomorú hangon,majdnem "sírva" szoktam neki hogy, látod megint rosszalkodol!És tudja megérti ,ilyenkor át ölel és abba hagyja amit éppen csinált!Hirtelen ennyi jutott eszembe!A lényeg hogy a szülőn múlik minden!
2015. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Hát ezek a "tünetek" szerintem elkényeztetésre és elrontásra utalnak...
2015. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem hinném, hogy autista, szimplán csak neveletlen.
2015. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Van egy lányom és van egy fiam (ő a fiatalabb). Nagyjából ugyanúgy neveljük őket, nem teszünk különbséget. Azt gondolom, következetesek vagyunk, vannak szabályok, van dicséret és ha kell büntetés.

Ezzel a "módszerrel" a fiam teljesen jól kezelhető, nevelhető, ellenben a lányom kb. olyan, mint amit leírtál.

Mi már jártunk vele sok felé, 2-3 éves korában autisztikusnak tartották, majd figyelemzavart állapítottak meg (ez tényleg igaz) és enyhe hiperaktivitást, mellé erősen extrovertált személyiség. Neki a figyelem középpontjában kell lennie, ha máshogy nem sikerül felhívni magára a figyelmet, akkor égtelen hülye viselkedéssel. Amellett, hogy okos, értelmes, egy energiavámpír. Ha csak ő lenne egy szem gyerek, akkor azt mondom én is, sz@r szülők vagyunk, akik nem tudnak gyereket nevelni. De szerencsére van egy másik gyerekünk is, akit meg igen.


Mik lehetnek az okok? Figyelemzavar, fokozott szenzoros érzékenység (fokozottan érzékeny zajokra, hangokra, érintésekre, stb... ajánlom olvasni: [link] ), idegrendszeri éretlenség (mozgásvizsgálattal kiderül, ha fennáll Ayres, TSMT torna).


A fantáziálás ebben a korban normálisnak számít. Persze lehet nevelési hiba is a dologban, de nem kell rögtön a szülőnek esni.


Pszichológus, esetleg neurológus (jó szívvel ajánlom dr Büki Györgyöt), és mozgásvizsgálat - erre felé lehetne elindulni.


És sok-sok türelem, kitartás...

2015. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
4 éves kislánytól elvárják, hogy egyedül ellegyen amíg az anyuka süt-főz takarít? Persze gondolom van olyan gyerek amelyik képes erre, az enyémek mindig ott vannak ahol én, folyamatosan beszélgetni kell velük, elég fárasztó néha, de ők igénylik. A 7 éves már néha elvan magában, de bármikor jöhet hozzám ha gondja van. A kicsi még nincs 2 éves, jóformán ki sem mehetek a látóteréből. A kislány tünetei egyértelműen a foglalkozás és az együtt töltött idő hiányára utalnak, parancsolgatással és a többi furcsasággal próbálja kompenzálni, hogy gyakran semmibe veszik a szülei.
2015. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!