Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista, aspergeres gyermekekr...

Autista, aspergeres gyermekekre jellemzőek a dühkitörések vagy inkább magukba zárkózóak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 6. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen nagy a különbség, attól is függ, hogy mennyire erös ez a hajlam, meg hogyan tud a körnezete a gyerekkel bánni, illetve mennyire fejlesztik a szociális képességeit.

Közepesnél nem erösebb esetekben gyakorlatilag "normálisan" viselkedik a gyerek megfelelö módszerekkel fejlesztve.

2015. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő jellemző lehet, ez gyerekfüggő. Van, akinek komoly dühkitörései vannak, ha valami beleborít a napirendjébe, míg van, aki ilyen esetben inkább csak csendben leül és nem tudja, hogy mi van. A dühkitöréseket is lehet csökkenteni megfelelő foglalkozásokkal. Azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek a gyerekek olyanok, mintha a testük és az agyuk között még külön egy fal lenne, minden egyes dologhoz, ami egy NT gyereknek magától megy, nekik át kell nyúlni ezen a falon, ami komoly fizikai és szellemi igénybevételt jelent. A külvilág ezt várja el és a gyereknek meg kell tanulnia, viszont akárhonnan nézzük, ő még gyerek és ezért hamarabb kimerül az ezirányú tűrőképessége. Amikor már nem tudja kontrollálni a kint és bent történő dolgokat, akkor próbál védekezni, kiabál, csapkod, lefekszik vagy éppen elhallgat, becsukja a szemét, befogja a fülét, nem vesz levegőt. Fontos tudni, hogy ezek a dolgok annak a jelei, hogy valami nem úgy működik a megszokott rendben, ahogy kellene. Ha a gyerek megfelelően van fejlesztve és biztosan tudja mindig, hogy mi fog vele történni, akkor nagyon ritkán fordul elő ilyen.
2015. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Ez teljesen változó. Az autizmus egy spektrum, amelyben nagyon színesek a tünetek. Dühroham akkor van, ha valamiért nem tudja kifejezni a gyerek az akaratát, nem tetszését. Mivel autista, ezért sokkla korlátoltabbak az eszközei.

Az autizmusnak is vannak tipusai. Az ún. passzív csoportba tartozóknál nem jellemző a dühroham.

2015. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

„Fontos tudni, hogy ezek a dolgok annak a jelei, hogy valami nem úgy működik a megszokott rendben, ahogy kellene. Ha a gyerek megfelelően van fejlesztve és biztosan tudja mindig, hogy mi fog vele történni, akkor nagyon ritkán fordul elő ilyen.”


- A #2-es válaszoló fenti mondataival - érintettként is - teljesen egyetértek! A kiborulásnak, legyen az akármilyen, mindig van valami oka! Olvastam olyat, hogy az aspergeres gyerkőc mellett teljesen standard életet akartak élni, ad-hoc programokkal, komoly érzékszervi megterhelést jelentő helyzetekkel, és a gyerek volt a "kisördög" aki "direkt csinálja".

Nos nem, egész másképp kell élni, odafigyelve az egyéni igényeire, és ha tudja mi következik, nem lesz gond.


Egyébként ha csendes, zárkózott fajta, akkor se lehet bárminek kitenni, mert komolyan kimerül, és ebből főképp iskolás korban gondok adódhatnak.

2015. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. ápr. 7. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

#4-es, én is érintett vagyok a dologban, azért írtam hosszan.

Sokszor zavar, amikor az autista gyerek ,,menekülését" hisztinek titulálják, hiszen az ilyen gyereknek nincs is manipulatív hisztije. Nem elérni akar valamit, hanem védekezni a rá zúduló hatások ellen. Sok helyen olvasom, hogy ez az autizmus ,,tünete", ami nem igaz, hiszen ez nem azért van mert a gyerek autista, hanem azért, mert valami nincs rendben a gyerek környezetében és másképpen nem tudja (még) megmutatni.


#2-es voltam (:

2015. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!