Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyermekekre...

A hiperaktív gyermekekre általában jellemző, hogy ha kérsz valamit, akkor előbb el kezdnek nevetni, szaladgálni, csak azért sem csinálni, aztán ha már emelt hangon kéri a felnőtt, hogy engedelmeskedjenek, akkor azért mégis csak hajlandóak?

Figyelt kérdés

6 éves hiperaktív kisfiam ezt csinálja,jellemző mondatai "Be-be-beee!" , "Én aztán biztos,hogy nem csinálom ! " ,

" Kapj el ha tudsz,krumplifejű strucc ! "


Persze a határozott következetességgel azért mégis rávehető bármire ,de előbb el kell játszania ,hogy nem fogad szót.


Mire jó ,hogy nem elsőre fogad szót,hanem kivárja amíg már emelt hangon szólítom fel.

Rá szoktam kérdezni,hogy most akkor csinálja ,vagy segítsek neki megcsinálni ( ha még ez sem segít megfogom határozottan és elviszem magammal például felöltöztetni,vagy fürdetni ) ez általában segít és akkor inkább dúrcásan ugyan ,de megcsinálja magától.


2011. nov. 24. 15:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Épp ma mondtam neki, hogy ezentúl nem kérem szépen semmire, eleve kiabálni fogok vele, ha ezt hiányzik. Kicsit ki voltam akadva, mert folyton elrohan. Ki akart menni, mondtam jöjjön vegye a cipőjét, persze elrohant, de a kicsi már kinnt volt, sietni kellett. Persze ez csepp atengerben, de egymás után a sokadik már kiakasztó tud lenni.
2011. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A tiéd is hiperaktív?
2011. nov. 24. 15:30
 3/23 anonim ***** válasza:
Neurológus azt mondja, hogy mivel még nincs 6 éves, így nem lehet kijelenteni, viszont a teszten 9/6-ot ért el, szóval kezdődő hiperaktivitást állapít meg. Gyógypedagógus azt mondja idegrenszeri éretlensége van.
2011. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
idegrendszeri
2011. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Utolsó. Hány éves és hol mérnek ilyet? bocs az offért


kérdező: a 3 éves fiam épp ilyen, szerintem hiperaktív, de vásottnak vásott, az biztos.

2011. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4,5 évesen kerültünk el a neurológushoz, ő mérte. Előtte 1 évig pszichológushoz járás volt
2011. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem te tetted fel a szemmozgatós kérdést esetleg?
2011. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Akkor mi már írhattunk valahol egymásnak ,mert emlékszem írtad,hogy a különböző szakemberek miként diagnosztizálták.


Nálunk is idegrendszeri éretlenség áll a tünetek hátterében,amiatt hiperaktív állítólag.



Emlékszem ,hogy egy éve sokkal,de sokkal nehezebb volt a helyzet ,ez az elszaladgálás akárhányszor mentünk valahová mindig probléma volt,például télen a hiperaktív nagyobbal és a picibaba testvérrel egy orvoshoz menetel autóval,amíg a kicsit beteszem a babahordozóval a nagy már elszalad,hiába hívom úgy kell keregetőzni vele :-O ...


Szerencsére azért sokat javult azért,akkor tudnám csak igazán érzékelni,ha hirtelen egy időre megint egy évvel fiatalabb lenne.

Vásárolni is kész próbatétel elmenni egy nagyáruházba vele még a mai napig is szaladgál.


Egy perce mondta "Anyu tudod mi leszek ,ha nagy leszek ?Focista!És most azért focizok,hogy a rendszerem javuljon meg !"


:-)


Drága folyton hallja maga körül az idegrendszer ,meg a mozgásterápia ,meg a stb..az idegrendszerére gondolt ,hogy azért kell TSMT tornázni is neki.

2011. nov. 24. 15:41
 9/23 A kérdező kommentje:
Én tettem fel a szemmozgás kérdést ,ki más lehetett volna :-) .
2011. nov. 24. 15:42
 10/23 anonim ***** válasza:

A fiam mozgatta a szemét:) Pedig az összes tünet, ami egy hiperaktív gyermeket jellemez, jelen van.

Hisztéria, agresszivitás, lelőhetetlen, sohamegsem áll, visítós csecsemőkor, 2napos szülés.......


De ő csak 3 éves.

2011. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!