Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Genetika vagy szülési probléma?

Genetika vagy szülési probléma?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak beszédpercepciós zavara van, mellette még a mozgása is darabos, a kezei görcsösek, nem nagyon szeret emiatt rajzolni.

Konkrétan már pár hetes korában kérdeztem a dokit, hogy a gyerek egyszerűen nem szopik, biztos, hogy minden rendben van-e vele. Azt mondta igen, csak én nem tudom rendesen mellre tenni. A védőnő szerint meg elég volt az az 5 gramm, amit szopott,és nem kellett a csecsemőmérleg. Na ja, ha nem mérem, éhen hal. Fejtem, és úgy etettem, kb. 3 hónaposan tanult meg szopni. De mindig nagyon nyugtalan volt, csecsemőnek egy rémálom volt, 3 éves koráig minden éjjel fent volt, ahogy olvastam, kb. idegrendszeri éretlenségnek titulálják az ilyet.

Későn kezdett el beszélni, 3 éves korától hordom mindenhova, szerintük csak logopédia kell neki.

Most voltam egy gyógypedagógusnál, és ő meg azt mondta, hogy a szüléskor történt vele valami, azért nagyon gyengék az izmai, azért nem beszél rendesen, és azért olyan fura a mozgása, ezért nem tudott szopni sem.

Eddig meg voltunk róla győződve, hogy genetika, mindenki azt mondta eddig, most már össze vagyok zavarodva.

Szüléskor annyi történt, hogy NST-n nem mozgott, ezért felküldtek a szülőszobára, hogy mondjam meg, hogy hívják a fogadott orvosomat. De a nővérke úgy döntött, hogy én csak feleslegesen hisztizek, így 6 óra után már rákérdeztem, hogy mégis mikor ér ide a doki.

Ja, hát nem is hívta fel, minek az.

Az ügyeletes persze tojt rám, mivel volt fogadott orvosom. Így estére lett meg a baba, a köldökzsinór 3-szor a nyakán volt, el volt kékülve, de egyből felsírt. A doki azt mondta, hogy mivel sírt, nincs baja.

Igazából ez most csak azért érdekes, mert gondolkodtunk még egy gyereken, de a férjem azt mondta, ha genetika, akkor ő nem akar még egyszer kockáztatni.

Egyébként szépen fejlődik, azt mondta a gyógypedagógus, hogy tornával 100 %, hogy teljesen rendben lesz vele minden. De őszintén szólva elég stresszes volt nekem ez az anyaság téma, folyton aggódtam, hogy rendben van-e a gyerek. Mellette meg mindenki sz...ranyáz, mert extrán hisztis, nehezen kezelhető. Most végre azt mondta a gyógypedagógus, hogy illedelmes, rendes gyerek, és látszik, hogy fejlesztve van.


2015. jún. 23. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez nem genetika, ez keményen műhiba. Abba a kórházba soha többet, és legyen fogadott orvosod vagy szülésznőd.
2015. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Volt fogadott orvosom! Csak a nővérke nem hívta fel, pedig az ügyeletes mondta, hogy kérjem meg, hogy hívják. Csak ő úgy döntött, hogy felesleges, mert még nem voltam kitágulva.

Szerintem konkrétan jobban jártam volna, ha nincs is fogadott orvosom, az ügyeletes megindította volna azonnal.

2015. jún. 23. 23:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy oxigenhianyos volt a kisbabad :(( Lenyeg,hogy a gyogyped szerint teljesen helyrejon!!!
2015. jún. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt utólag megállapítani nagyon nehéz és nem is visz előre. Az apgar értékeket kell nézni. Az mutatja az oxigénhiányt. Egyébként a legtöbb baba már méhen belül oxigénhiányos, ha probléma van.

Voltatok komplex állapotfelmérésen? Pl BHRG alapítványnál, korai fejlesztőben?

Ez abból áll, hogy mindent megvizsgálnak. Mozgás, beszéd, szociális érettség, kommunikáció. Ezeket összességében kell látni ahhoz, hogy a fejleztést a megfelelő problémára kapja.

A fura mozgás, beszédzavar, viselkedési problémák mindenképpen indokolná a komplex felmérést! Ezt nem egy gyógypedagógus nézi, hanem egy team (orvos, gyógytornász, gyógypedagógus, pszichológus)


Én ezt javasolnám, ezt tenném a gyerekemmel. (ezt is tettem szerencsére)

Ez fog előre vinni, nem a múlt hibáztatása.


A genetika sem így működik, ha az. Először tudjátok meg mi a probléma oka. Valóban csak beszédzavar, vagy van más is. Ha beszédzavar, akkor fel kell venni a családi anamnézist. Ha mindenhol negatív, akkor kicsi az esély, hogy ismétlődik.

Ha még nem múlt el 3 éves, akkor a korai fejlesztőbe vinném kivizsgálásra.

2015. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a fiam estét, ami hasonló a tiétekhez, ill. nálunk más lett vége. Kicsit szerencsésebb.

Neki 4-szer volt a zsinór a nyakán, és ő is lilás volt. Felsírt, de ez nem jelent semmit. 4 hetesen már láttam,hogy valami gond van, tónustalan volt. 6 hetesen már vittem is Dévényre. Azt minél előbb elkezdik, annál jobb eredményt lehet vele elérni. A fiam nagyon hipotón (laza izomtónus) volt. Forgás még időben ment, a többi mozgás kicsit megcsúszott. Egy évig jártunk Dévényre.

Nem vagyok orvos, de a szüléstörténet alapján szerintem inkább oxigénhiány, mint genetika.

2015. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, azért érdekes, hogy genetika vagy műhiba, mert tervezünk még egy babát.

Nyilván a kórházat már nem tudom beperelni.

Diszlexia van a családban minden oldalon, és valószínű, hogy az van is neki. Ehhez jön még az izomgyengeség.

5 éves egyébként, pár hónapos korában dévényesnél mi is voltunk, megvizsgálta, és azt mondta, hogy nagyon kicsit gyengébb a bal oldala, tornásztassam otthon. Nem dévényes gyógytornásszal kicsit többre jutottam, oda egy hónapig hordtam, és azt mondta, hogy teljesen rendbe jött 3 hónapos korára.

3 éves korába kezdtem hordani kivizsgálásokra, nagyjából mindenhol azt mondták, hogy semmi komoly, hogy fejlesszem én otthon egyedül, mert nekik nincs rá kapacitásuk. TSMT-t irattam, azt csináltuk 1 évig.

A Nevelési Tanácsadóba vittem, ott látta gyermekpszichológus, gyógytornász, fejlesztő pedagógus és logopédus. Ennél kiterjedtebb vizsgálatot már nem szeretnék, nem sok értelmét látnám.

Annyira nem problémás a gyerek egyébként, szépen fejlődik, inkább az a probléma, hogy látja ő is, hogy van ami neki nem megy, és emiatt nagyon nehéz vele. De szerencsére ez is egyre jobb lesz, már kevésbé hisztizik, együttműködőbb, mint egy éve volt.

2015. jún. 24. 18:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Akiknél voltál, az autizmust pl nem tudják kizárni. Orvos sem látta (fejlődésneurológus, pszichiáter)

Nincs pontos diagnózis, így nem lehet a genetikai háttére sem következtetni.

2015. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy jön ide az autizmus?
2015. jún. 24. 22:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Kizárták? Vizsgálták fejlődési zavarra??? Akinél felmerül az idegrendszeri éretlenség, annál érdemes ezt is kizárni.
2015. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem genetika ,ez inkább mühiba de ezt nem tudnád bebizonyitani,viszont logopédi feltétlenül kell és sokáig illetve alapozo torna sem ártana ,és pszihologus .nekem van egy hasonlo történetem a nagyfiamal ,nyaki,háti hipotonia ,amit kinőt de maradványként megkésett beszédfejlodés ,nagy-és finom motorika fejletlensége ez utobbi már nincs meg ,rengeteg alapozo torna,ayeres terápia ,és az ídő kijavitota a problémát maradt a megkésett beszédfejlödés ,figyelem zavar.
2015. jún. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!