Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csak az anyjukkal...

Miért csak az anyjukkal hisztisek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Én vagyok az anyuka. Ha rokonokkal vagy apával vannak, normálisak, tudják a dolgukat. Amikor én is ott vagyok, szégyen amit művelnek. Mint ha csak le akarnának járatni folyamatosan. Mi lehet ennek az oka?
2015. aug. 2. 21:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Mert benned bízik a legjobban, Te vagy neki a "biztos pont", így Neked mutatja ki az érzéseit leginkább. Ha nem így lenne (Veled lenne szófogadó, mással meg "hisztis"), az lenne a nagy baj. Keresztes Zoltán pszichológusnak van egy ilyen mondás, hogy "a jó gyerek otthon rossz".


De miért szégyen, ha egy kisgyerek "hisztizik"? Szerintem nem az, nem gondolom, hogy "lejáratna" ezzel.

2015. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

szerintem azért hat szégyennek, mert mások csak azt látják, mintha anya csak kínozná a gyereket amiért az sír és toporzékol, az a jó gyerek..

én már megkaptam, hogy a hibát keresik bennem, mint anyában, (sokaknak mintha kötelező lenne egy anyának megmondani mit hogyan csináljon, meg egyebek..)de én is tudom azt, hogy a gyermek leginkább csak az anyának meri kiengedni a frusztrációit, ezért is eshet olyan me, hogy bölcsiben elan, amikor meg az anya megy érte sír. mert neki panaszkodik :)

2015. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

*olyan meg

bölcsiben elvan

2015. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

viszont van egy olyan oldala is a hisztinek, ami nem ez, hanem az anya-gyermek bizonytalan kapcsolatának eredménye


1 ha harmonikus az anya-gyermek kapcs, akkor a hisztik is ritkák és lihtosak

2 ha bizonytalan(anya hol tiszta ideg, hol meg kenyérre lehet kenni)ott nagyon jellemző a hiszti

3 ha rossz a kapcs(pl jellemző, h anya bünteti, bántja)akkor a gyermek úgy tesz, mintha a játéka érdekelné, mintha nem venné észre hogy anya kiment a szobából, ill anya visszatért, mert úgy érzi amíg semmit nem csinál, addig nincs baj)


(lásd 1-1,5 évesek fejlődése, szociális fejlődés címszó alatt -majdnem az oldal közepén)

[link]

2015. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

Az elsőnek nincs igaza. Tudják, hogy te mindent megengedsz nekik, ha hisztiznek. Számukra semmi negatív következménye nincs, Legfeljebb hallgathatják a "dumádat", de ehetik tovább is azt, ami éppen jól esik nekik.

Az apjuk biztosan nem enged a hisztijüknek.

2015. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a következetességen múlik. Nálunk pont az apjával szemben enged meg többet.

Kettőnk közül én vagyok határozottabb. Ha valamit tiltok, akkor pokerface és szemöldökráncolás. Nem kell kiabálni hozzá, de lássa, hogy nem vicces, amit csinál.


Az apja viszont néha elröhögi magát, amikor a letolásra a gyerek részéről nevetés a válasz. Vagy a tiltás inkább kérlelő hangnemű, mint felszólító.


Egyik legszembetűnőbb példa a pelenkázás. Néhány szökési próbálkozás után határozottan visszafordítottam a hátára és szóval tartottam, ezerszer elmondtam, hogy "most átpelenkázlak, addig nincs szaladgálás, de mindjárt mehetsz" - és a végén mondom is, hogy most mehet. Nálam nyugton fekszik a hátán, maximum kalimpál a lábával.

Amikor az apja pelenkázza, az kész kabaré. Gyereket hanyatt fekteti. Gyerek felpattan és elfut. Üldözi a szobában, elkapja, visszaviszi. Lefogja, amíg leszedi róla a pelenkát, gyerek ismét szökésben, immár csupasz fenékkel. Újabb kör, új pelenka félig rajta, megint elszökött.

Amikor ajándékcsomag is van, akkor végképp katasztrófa, mert xaros seggel menekül, aztán vagy összekeni a bútort, vagy nem...

Nem egyszer láttam a férjemet úgy feneket törölni neki, hogy a hóna alá csapta, félig fejjel lefelé lógott és közben gyorsan törölgette a fenekét, majd újabb üldözéses jelenet után a tiszt pelenkát is sikerült ráadni.

2015. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljesen biztositva erzi magat a feltetlen szeretedrol. Biztonsagban erzi magat lelki ertelemben, ha vele vagy. Ezert ilyenkor elengedi magat. Ez termeszetes jelenseg. minden gyerek az anyjanak rossz, igy mondja a 'nepi bolcsesseg'
2015. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez a normális, ezt a szakkönyvek is írják, mi is tanultunk róla főiskolán.

Az édesanya az aki iránt kialakul benne az ősbizalom, tudja a gyerek, hogy mindig minden körülmények közt feltétlen szereted őt.

Az óvodában, rokonoknál stb. viselkedni kell, te vagy az a személy aki mellett végre "leereszthet".

Ez nem azt jelenti, hogy téged semmibe vesz a gyerek, hanem pont azt jelenti, hogy tisztában van azzal, hogy szereted őt és amint meglát végre kicsit lazíthat, veled szemben nincs megfelelési kényszere.

Fárasztó olyan sokáig fegyelmezettnek maradni egy kisgyereknek, muszáj bizonyos időközönként kieresztenie a gőzt.

2015. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért érzem nagyon kellemetlennek, mert kb az süt az emberekről, hogy sajnálnak vagy hülyének néznek, mondván hogy nem bírok velük. Pedig egyáltalán nincs minden az ő kényük-kedvük szerint. Olyan jó lenne ha nyugodtan el tudnék velük menni bárhova anélkül, hogy cirkusz lenne vmelyikkel...
2015. aug. 3. 06:31
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem azért hisztizik a gyerek neked, mert olyan nagy biztonságban érzi magát, mint ahogy többen is írták. Értem én, h a hisztiző gyeekekek anyukái ezzel nyugtatják magukat, meg szeretnék ezt hinni, de a pőre igazság az, h a gyerek bizony annak hisztizik, aki hagyja, akinél van eredménye.

Miért nem hisztizik a rokonoknak? Talán mert a rokonnál nem tud elérni semmit, így bele sem kezd, de anyánál érdemes kiverni a dilit, mert tudja, h ezzel nálad el lehet érni ezt-azt.

Nem voltál következetes.

2015. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!