Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyermekpszichiáter mekkora...

A gyermekpszichiáter mekkora biztossággal állapítja meg egy gyerekről, hogy autista vagy sem?

Figyelt kérdés

Voltunk autizmus gyanú miatt gyermekpszichiátrián. Az orvos egyértelműen kijelentette, hogy ki van zárva, hogy a gyermek autista lenne. Most mégis felmerült a gyanú az óvodában.


Hová menjek, ahol 100% biztosat tudnak mondani??


Szerintem egy gyermekpszichiáter egyébként kiszúrná egy másfél órás megfigyeléses vizsgálat alkalmával, ha autista a gyerek...Szerintetek?



2015. szept. 10. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a gyermekpszichiáter nem biztos, hogy egy másfél órás mefigyeléssel kiszúrja azt, hogy autista a gyerek (nekünk sem tudta kiszúrni, pedig a gyerek autista, igaz magasan funkcionáló). Érdemes elmenni egy komolyabb helyre, ahol kifejezetten autista gyerekek diagnosztizálásával foglalkoznak pl. Autizmus Alapítvány, Nemzetközi Cseperedő Alapítvány (mi itt kaptunk diagnózist, de ez fizetős), Vadaskert Alapítvány. Olyan helyre érdemes menni, ahol a személyes találkozás előtt a szülővel kitöltetnek egy kb. 45. oldalas kérdőívet a gyerekről (születésétől kezdődően nagyjából mindenre rákérdeznek benne), ez a nyomtatvány az Autizmus Alapítvány honlapján fent van, ott meg lehet nézni. Jó, ha többször találkoznak a gyerekkel a szakemberek (akik közt legyen gyermekpszichiáter, mivel csak gyermekpszichiáter adhat diagnózist) és ADOS tesztet vesznek fel vele. Ha még van kérdésed, írj nyugodtan privit is.
2015. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is mondja. Ezt csak egy kifejezetten az autizmus diagnosztikájában jártas csapat tudja megbízhatóan megállapítani. A fenti helyek valamelyikéhez kell bejelentkezni.
2015. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy! Köszönöm! Írtam is neked!
2015. szept. 10. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonlókat tudok mondani én is. Van lehetőség egy hetes kivizsgálásra is a Vadaskertben és a Bethesdában is. Csakis autizmusban jártas szakember tud diagnózist felállítani és elvetni. A diagnosztizáló helyeken sem egy ember nézi, hanem egy több emberes team.

Az autizmus nem mindig felismerhető elsőre, pláne a magasan funkcionáló, aspergeres típusai. Jó értelmi képességű autisták szépen megtanulnak kompenzálni, tudnak úgy viselkedni átmenetileg, ahogyan azt elvárja tőlük a felnőtt. Ez azonban tanult viselkedés és a társas helyzetben, struktúrálatlan helyzetben, szociális interakciókat mélyebben is provokáló helyzetben bújik ki a szög a zsákból.

Ha az óvónő gyankszik bármilyen eltérésre, akkor mindenképpen célszerű a fenti helyeken egy részletes és speciális vizsgálatot kérni.

auti kisfiú édesanyja

2015. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a cirkuszt mi magunk is végigjártuk.

3 éves korától többször voltam a gyerekkel a Nevelési Tanácsadóban, ahol több szakember megvizsgálta, és mind állította, hogy nem autista. Kicsit nehezen kezelhető, az igaz, majd anyuka fejleszti otthon. Az óvoda meg meg volt sértődve, hogy nekik SNI-kód kell erre a gyerekre.

Így én is végül elvittem a Vadaskertbe, és nagyon jól tettem. Szerintem, ha a pszichológus azt mondta, hogy nem autista, akkor nem is az. Viszont lehet más baja, és ha a Vadaskert javasol fejlesztést, azt a helyi Nevtan el is szokta fogadni. Szóval már csak ezért is érdemes oda elvinni, különben nem fog fejlesztést kapni a gyerek, és nem biztos, hogy ezeket a problémákat magától ki fogja nőni.

2015. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!