Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet egy tiz eves...

Hogy lehet egy tiz eves gyereket ravenni hogy olvasson? A szamitogepezest nem viszi tulzasba, iskolaidoben hetvegen engedem par orara, kicsi koraban rengeteget olvastam neki. Sok erdekes meses es ismeretterjeszto konyve van de egyszeruen nem akar.

Figyelt kérdés
Nem kenyszeritem,nem buntettem meg soha emiatt,de elszomorit,mert en az o koraban rengeteget olvastam.Megprobaltam ugy hogy megkertem olvasson nekem mert erdekelne valamelyik mese de ugy se ment a dolog...
2008. szept. 8. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg valami kedvenc témája? Egy mese, egy autó, egy állat, egy híresség, vagy bármi, ami nagyon érdekli. Ha van, akkor arról kellene neki venni eleinte rövid, képes füzetecskéket, ma már szinte mindenről vannak. És ha az ilyesmi ajándékozásától mindig érzi, hogy eezel rá akarod venni valamire, akkor ne ajándékba vedd meg, ne is szólj neki róla, csak hagyd kint a polcon, asztalon, olyan helyen ahol észreveszi, de olyan, mintha épp csak letetted volna valamilyen tevékenység közben. Eszembe jutott még: mostanában sok gyereknél látok mindenféle kártyákat. Ezekből vannak különböző tematikusan gyűjthető kártyák is, amik egy-egy dologról tartalmaznak egy képet és egy rövid leírást. Ha talász az érdeklődési körének megfelelőt, kezdetnek talán ez is jó lehet az előbb említett módszerrel. Hagyd, hogy ő fedezze fel és ne ajánld fel, hogy veszel még, kérje ő! Ne az olvasás legyen a központi téma, az csak valami játék, gyűjtés, érdeklődés mellékterméke legyen!

Ebben a korban a képregények is hódítanak, kezdetnek az is jó lehet. Aztán ha valamelyik bejött, ugyanabban a témában lehet kicsit bővebb irományokat beszerezni.

Remélem, sikerül, én is nagyon szerettem olvasni (most is szeretnék, csak kevesebb az időm...), remélem, a fiam is olyan könyvbolond lesz, mint én voltam :))

2008. szept. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot,az ókori Egyiptom,a dinók,az állatok érdeklik,ezekről mindent tud,gyűjtötte a focisták képeit albumban.A baj hogy nagyon hamar megun mindent,de remélem ez nem lesz mindig így!
2008. szept. 9. 09:11
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nem lehet, hogy csak egyszerűen nem szeret olvasni? Nem mindenkit köt le az olvasás. Párom például még nem fogott könyvet a kezében. Utál olvasni könyvet, inkább repülős újságot. Könyvre rá sem tudom venni, pedig már 34 éves. Gyerek korában sem olvasott soha. Inkább játszott kinn a szabadban. Kisfia jelenleg 8 éves és a kötelező olvasás letudása után inkább kimegy sportolni valamit az apjával. Nem olvas. Egyszerűen nem szeret olvasni. Ne nyaggasd mert csak megutáltatod vele az olvasást.

2008. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát ezt úgy lehet elkerűlni, ha egészen kicsi kora óta sokat olvastál volna neki. A tv-s mese az nem ez a kategória. Azt szokták mondani, hogy kutyaharapást szőrivel-úgyhogy szerintem vagy olvass neki te-szerintem az ilyen gyerekeket is érdeklik a régi kalandregények-és hátha pár könyv felolvasása után maga is kedvet kap hozzá. Ha nincsenek ilyen könyveitek, akkor vegyél antiquariumban /Delfin könyvek vagy ehhez hasonló/ Azért a dinóknál biztos több minden érdekli-lehet, hogy pont azért unja meg mert annyira nem is érdekesek. Én is néztem már ilyen könyvet-egyszer az ember elolvassa aztán nem is igazán fogja meg, mert mázsákról, tonnákról és milliárd évekről szólnak-egy tízéves meg szerintem azt sem tudja valójában, hogy mennyit nyomhat valójában egy tonna. Maximum a képeket szereti nézegetni, de attól meg nem fog rászokni az olvasásra. Próbáld ki te és olvass végig egy ilyen dinós könyvet a végére már azt sem tudod, hogy miről is olvastál.
2008. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Benne volt a kerdesben hogy rengeteget olvastam neki kicsi koraban,most nagy amulatomra benevezett egy iskolai mesekkel kapcsolatos versenyre.Hatha...
2008. okt. 10. 23:27
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát, akkor meg semmi gond nincs, egyszerűen dacból nem akar olvasni,akkor meg hagyd békén, néha felejtsd elő azt a könyvet amit szerinted, jó lenne ha elolvasna, vagy felejtsd ott a szobájában- az is lehet, hogy olvas csak nem akarja, hogy kérdezgessétek, hogy miről.
2008. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én ha javasolhatom olvass te neki minden este, ha lehet kezdjetek el egy neki való mesét vagy meseregényt vagy regényt.Szeretik az ilyen korú gyerekek is még ha olvasnak nekik.Nekem ilyen koró napközis csoportom volt témát választhattak és én választottam ki nekik a könyvet így olvastam nekik a Lassie hazatértet mindig a legjobb epizódnál abbahagyva minden tanóra elején.Én gyanítom, hogy ha ezt követed élvezni fogja és ha nem is ő olvas de az élmény és az olvasás öröme az övé.Ezt megtapasztalva olvasni fog önállóan is szerintem.
2008. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi nagyon sokat jarunk konyvtarba! Ha nem akar, akkor is vidd el, majd rajon hogy milyen jo is az!

Konyvesboltba is vidd el es nezegesse csak azokat a konyveket ami ot erdekli es ajandekba vegyel neki konyvet.

Szerintem lusta olvasni, de te olvassal neki. Egyutt. Mert egyedul nem jo csinalni semmit. Hat majd nyilvan ahogy no rajon hogy milyen jok is a konyvek es egyedul is fog o olvasni, nem kell hogy odaulj melle.

2008. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

és tud-e olvasni

tudom, hülyén hangzik, de lehet, hogy van valami nehézsége az olvasással, azért nem erőlteti, mert nem ad neki sikerélményt.

(amióta felnőttként rengeteg tv-t nézek, és ezen elkényelmesedtem, azóta én sem olvasok, pedig gyerekkoromban faltam a könyveket)

Dobd ki a tv-t meg a számítógépet. Próbáld ki, mi lesz...

2009. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért kéne olvasnia? 10 évesen lehet, hogy még nem jöttrá, milyen jó isaz. Ha meg tényleg nem szeret, ne erőltesd. Van még ezer jó dolog a világon. Unokatestvérem mindig kitűnő tanuló volt, és egy nagyon jól fizető munkája. És utál olvasni. Szóval nemhinném, hogy ez akkora hátrány lenne.
2009. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!