Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 18 hós gyereked mindig azonnal...

18 hós gyereked mindig azonnal rád néz, ha a nevén szólitod, és ha egy ennyi idős gyerek nem figyel a nevére, akkor biztos, hogy nagy baj van?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 22:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló, érdekes amit írsz, én pont ma beszéltem a logopédussal erről, és azt mondta, hogy ő nem javasolja a kártyákat (bár neki is van arra az esetre, ha sehogy sem boldogul a gyerekkel), mert ő inkább elmegy teljesen a falig a gyereknél, hogy a gyerekből kijöjjön a beszéd. Én is gondolkodtam kártyákon, mert talán segítene a 3 éves gyerekemnél a beszédfejlődésben.


Kérdező, észre fogod venni, ha úgy nem figyel, hogy baj van. Nálunk minden családtag egybehangzó véleménye volt, hogy nem vesz fel szemkontaktust a gyerek, és nehéz felkelteni a figyelmét. Emellé még más tünetek is társulnak, például később, vagy nem csinál dolgokat. Mindezzel együtt sem egyértelmű a dolog, nekünk 3 évesen sem tudja még egy szakember sem megmondani, hogy autizmus vonalon vagyunk-e, mert vannak autisztikus jegyek, de egy csomó minden meg teljesen ellentmond annak, hogy autizmus legyen a baj. Egy komplex kivizsgálás valószínűleg többet fog kihozni, ahol több szakember egyszerre nézi a gyereket, mi most jelenleg erre várunk.

Ha bizonytalan vagy, akkor vidd el felmérésre a gyerekedet, Korai fejlesztőbe is bejelentkezhetsz, akármi van, a legfontosabb dolog, hogy minél előbb elkezdődjön a fejlesztés, mert azzal csomó mindent lehet javítani. Persze, ha autista, akkor azt nem fogod tudni kigyógyítani a gyerkőcből, de fejlesztéssel sokat lehet segíteni.

2015. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia! Tudom régi a kérdés de kíváncsi lennék mi lett azóta a kicsivel?
2020. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!