Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD- s gyermekről miért nem...

ADHD- s gyermekről miért nem szeretne beszélni a pedagógus a szülővel a gyerek problémáiról?

Figyelt kérdés

Ideges lesz ha a szülő emiatt időpontot kér tőle, kerüli a szemkontaktust miközben a szülővel beszél. Nem zaklatom folyton, csak most mikor a gyerek már folyton sír itthon, hogy sokat kiabálnak vele és órán is sírt, de a tanítónéni azt mondogatta neki, hogy "Sírjál csak nyugodtan, csak sírjál"!

A pszichiáter szerint azt kommunikálj a pedagógus, hogy ő nem szeretné tovább tanítani az órán elkalandozó, szétszórt figyelmű gyereket, ezért lezárja a szülő felé a kommunikációt, hogy a szülő magától vigye máshová a gyereket...



2015. szept. 22. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekli, nyilvánvalóan.
2015. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az rendben van ha nem érdekli, illetlenség elvárni, hogy érdekelje a reá bízott kis nebulók lelkivilága, pláne ha problémákkal küzd a gyermek és kudarcot kudarcra halmoz?
2015. szept. 22. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen nem érdekli, csak kényelmetlen neki, a legtöbb pedagógus nincs rendesen felkészülve ilyen gyerekekre, a tanítóképzés nem tér ki olyan mértékben erre, mint amennyire szükség lenne. Olyan, mint amikor az emberek, ha megváltozott képességű embert látnak, inkább félrenéznek, mert zavarukban nem tudják, hogy kezeljék illendően a helyzetet. Lehet, hogy ő sem rosszindulatból kerül titeket, hanem mert érzi, hogy nem tudja megfelelően végezni a munkáját. Beszélni kell vele, ha teljesen parttalan a dolog, akkor el kell menni a vezetéshez.

Igazad van a kérdezőnek, sajnos legrosszabb esetben át kell vinni másik osztályba, iskolába, mert egy gyerek miatt nem fogják leváltani.

2015. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"és órán is sírt, de a tanítónéni azt mondogatta neki, hogy "Sírjál csak nyugodtan, csak sírjál"!"

Ezt nagyon rossz olvasni. Ha ezt az én gyerekemmel csinálta volna meg, biztos, hogy nézhetett volna akárhová az a "pedagógus" akkor is elbeszélgettünk volna.

2015. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma kapott egy csodagyógyszert és pár órája olyan mint egy angyal, remélem így visszatalálnak egymáshoz a tanítónénivel.

Muszály volt sajnos a gyógyszer, mert nem volt mód arra, hogy egyéni bánásmódban részesüljön a nagy osztálylétszám miatt. A számára nagy nehézséget okozó viselkedésproblémákat nem a tanár bosszantására csinálja, kudarc neki, hogy nem tud megfelelni, lelkileg most nagyon tönkrement szegény.

2015. szept. 22. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:

TE miért nem teszel semmit? Ha sír, meg szr neki, próbáld meg speciális iskolába íratni.


Jó dolog a tanítónő, csak

- nem képzik megfelelően, hogy egy megváltozott képességűt is kezelni tudjon (meg nem ez a dolga)

- 23 másik gyerek munkáját teszi tönkre, ha csak a tiedre figyel

- zavarja, hogy nem tud tanítani - mert nem lehet, tartottam nem egy egészségnevelő/elsősegélynyújtás órát, és ha 2-3 gyerek beszélt, stb., rhadtul nehéz volt

2015. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert nem érti a dolgát. Vagy a gyermekedet nem lehet ilyen nagy létszámú osztályban tanítani. HA nem megy, akkor nem kell erőltetni, mert kudarc a gyermekednek és kínlódás a pedagógusnak is.
2015. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erre nem mindenhol van speciális iskola, szóval azt könnyű mondani. Én megyeszékhelyen lakom, de itt sincs ilyen iskola, muszáj integráltba járatni. Pesten lehet, hogy van, de tudom fura, a fővároson kívül is élnek emberek ebben az országban.


Ettől függetlenül én keresnék másik iskolát.

Mi is ilyen gonddal küzdünk, de egy olyan közismert probléma miatt, mint a diszlexia!

A gyereket 1 éve csúfolja az osztály, hogy lassú vagy, buta vagy stb. Most derült ki, hogy miért. Nem reagál jól rá a gyerek, verekszik, rossz társaságba keveredik, visszafelesel.

Az osztályfőnök a héten is azzal fogadott, hogy mit csinált a gyerekem. Én csak annyit mondtam, hogy persze, hogy a deviáns gyerekekkel rosszalkodik, hiszen közéjük lett besorolva. Erre közölte velem, hogy akkor ne soroljam oda (még az ebédlőben is ez az 5 gyerek elkülönítve ül). És ne dramatizáljam túl ezt a diszlexia dolgot, egyszerűen csak magyarázzam el a gyereknek, hogy hogy illene viselkedni az iskolában. Aztán mielőtt bármit szólhattam volna, faképnél hagyott.

Ráírtam a Facebookon, hogy beszéljük ezt meg, adjon időpontot, elolvasta, nem is válaszolt.

De tavaly sem nagyon lehetett vele kommunikálni. Az elején még igen, amikor elmondta, hogy ilyen-olyan rossz gyerek. Aztán amikor nem úgy reagáltam rá, hogy hujh, megnyúzom otthon, hanem azt kértem, hogy nézzünk már mögé, hogy miért viselkedik így, na onnantól nem áll velem szóba igazán.


A másik osztálytanítónak, amikor meg elpanaszoltam, hogy milyen gondjaink vannak a gyerekkel, szó szerint ennyi volt a válasza:

-Hát erről én nem tehetek.

Egyetlen szóval sem mondtam, hogy ő tehet róla, mivel szeptember elején jött, de kb. ennyire érdekli, hogy megoldjuk a problémát.

Szóval nem értenek ezek semmihez. Porig alázzák a gyerekeket, aztán ha azok esetleg agresszívan reagálnak a dolgokra, akkor kenik a felelősséget a szülőkre.

Nem lesz könnyű dolgunk, amíg ki nem járják az iskolát.

Nekem a kisebbik gyerekem adhd-s, ő még most ovis, de már előre félek, hogy vele mi lesz, ha már a diszlexia miatt is az a hozzáállás, hogy csak lusta a gyerek, anyuka meg nem mondta el otthon, hogy ez egy iskola.

2015. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként igaza van a pszichológusnak, tuti pezsgőt bontanának, ha elvinnénk a gyereket máshova!
2015. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!