Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek autista lesz,...

Ha egy gyerek autista lesz, annak csak genetikai okai lehetnek, vagy mik azok a dolgok, amik még ezt okozhatják?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 10:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak genetika. Ez nem kialakul.
2015. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Google a barátod...

Mi okozza az autizmust?

Az autizmus kiváltó oka jelenleg nem ismert. Egyes kutatások szerint a betegség genetikai kórkép, melyben számos gén szerepet játszik. Autizmusban többféle strukturális és biokémiai eltérés kimutatható az agyban, ugyanakkor ezek az eltérések nem minden esetben fordulnak elő. Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy az autizmus egy viselkedési szindróma amely több különböző állapotot takarhat. A szülői magatartás, nevelés nem befolyásolja a betegség kialakulását.

2015. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én például olyanokra gondolok hogyha a terhesség alatt az anyának van egy gombás fertőzése.Tehát mondjuk a terhesség alatt.
2015. szept. 25. 11:28
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Én olyat hallottam, hogy valami enzimhiány okozhatja, de még ez is a terhesség igen-igen korai szakaszában, tehát tenni ellene nem nagyon lehet. (előfordulhat, hogy keverem a hiperaktivitással)
2015. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
Nem, ilyennel nem mutattak még ki összefüggést.
2015. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Fertőzések autizmust nem, de mást betegségeket okozhatnak, amiknek lehetnek autisztikus tünetei is.
2015. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
fiamnak vannak autisztikus tünetei.Decemberre van időpontunk.Nekem volt a terhesség végén egy gombás fertőzésem de kikezelték.Akkor ettől is lehet?
2015. szept. 25. 11:39
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2015. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Akkor genetika.es felesleges azon gondolkodni miert eppen az en fiam.
2015. szept. 25. 11:44
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem is biztos, hogy van bármi baja, ezért igen, felesleges ezen rágódnod.
2015. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!