Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire vegyünk komolyan?...

Mennyire vegyünk komolyan? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Kisfiam alakalomadtán kipakolja a hűtőnk. Megpróbálunk tenni ellene,több kevesebb sikerrel. Tegnap viszont olyn dolgok történtek amiket ő nem tud kivitelezni.

Tusfürdős flakon a wcbe,fogkrémes tubus mellette, fogkrémes pohár telnyomva kézmosóval,bele a szennyestartóba, felújítunk,gipsz elöl hagyva így természetesen az is kiöntve....sorolhatbnám még.

A nagylányunkra gyanakszunk.Játszott mostanában a "Pokoli szomszédok" nevű játékkal. Aki ismeri tudja hogy mi alényege: borsot kell törni a szomszéd orra alá. Az a feltételezésünk hogy ennek hatására csinálhatta.

Bár nem vallotta be, alaptalanul nem akarjuk meggyanusítani de mennyire kell komolyan vennünk ezt?


2015. nov. 9. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötözködni, hogy egyáltalán hogy van lehetősége egy kisfiúnak kipakolnia hűtőt, és mennyire nagy a nagylány, mennyit vannak egyedül a lakásban, miért játszik ilyen jellegű játékkal, stb.


De én ilyen esetben családi kupaktanácsot hívnék össze. Valóban nem szabad gyanúsítgatni senkit. De azt el lehet és kell mondani, hogy nem elfogadható, ami történt, és elvárjátok, hogy aki a felfordulást csinálta, az pakoljon is el maga után, és persze többé ne forduljon elő. Ha mégis, akkor helyezzetek szerintem kilátásba komolyabb következményt (az mindig a minimum, hogy az okozott kárt helyrehozzák). Szerintem sem túldimenzionálni, sem elbagatellizálni nem szabad ilyesmit.

2015. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kisiunak elég 1-2 perc hogy véghezvigye tettét. Ennyi időre bárki szeme elől eltünhet és el is tünt már. De most nem róla van szó.

A játék tipikusan a fiatal korosztálynak készült és semmi káros hatása nincs. (legalábbis eddig)Ennél durvább játékkokkal is játszik már a hasonló korosztály.

Egyébként 9 éves a lány.

A kár kicsi mert mindent helyre pakoltunk csak az idegeskedés és a tanácstalanság az ami felőrli az embert.

2015. nov. 9. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
A játéknak tényleg 3+ a korhatára, de én azért nem engedném vele játszani.
2015. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még egy hasonló és letiltanám a kiscsajt a játékról, egyértelmű.... én legalábbis ezt tenném, ez magánvélemény... nem vallotta be magától, vagy nem is kérdeztétek? Oké hogy nem akarjátok meggyanúsítani, de ha se te se a párod nem voltatok akkor nem hiszem hogy szellem jár a lakásban :D
2015. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!