Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostanában vettük észre a...

Mostanában vettük észre a párommal hogy a lányunk sokszor szó nélkül zsebre teszi mások játékait, holmijait. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Óvodából hazahordja mások játékait, hajcsatot stb.rendszeres a zsebellenőrzés.Olyan történeteket kanyarít ha mégis otthon derül ki a turpisság hogy csak kapkodjuk a fejünk.

A helyzet az ismerősöknél rokonoknál sem jobb. Hajcsat, lego, pici játékok, ami megtetszik azt hozza.

Ezt kinövi? Hogyan szoktassuk le róla? Most a büntetés ilyen esetben az édességmegvonás, de hősiesen bírja. Ha letelik, kaphat ismét csokit......de folytatja a lopást ,füllentést is.

Nálatok volt ilyen?

Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni mások előtt a lányom miatt.Még kics, elnézik.De mi lesz később..

( 6 éves lesz)


2012. márc. 12. 16:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
érzelmi alapon lop szerintem. Ahol jól érzi magát, onnan elcsen 1-2 dolgot. Van ilyen, nem tragikus, csak roppant kellemetlen.
2012. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%
Semmi, ez életkori sajátosság. Ami megtetszik nekik, azt elteszik. Szimpla kíváncsiságból. Nem kell büntetni, meg kell magyarázni minden alkalommal, hogy nem szabad. Ne aggódj, hamarosan kinövi.
2012. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázzátok el neki,hogy ez nagyon csúnya dolog és nem szabad ilyet csinálni!

mondd neki,hogy képzelje el,hogy milyen szomoró az a gyerek,akinek ellopta a játékát,mert biztos keresi és sír utána.azt is kérdezd meg tőle,hogy őneki,hogy esne,ha egy másik gyerek ellopná a kedvenc játékát!Így talán megérti,hogy nem szabad hazavinni semmit,ami az övé.

Egyébként szerintem ezt ki fogja nőni,de azért jobb ha megpróbáljátok megértetni vele,hogy ez a viselkedés nem helyes,mert kellemetlen helyzetbe hozhat titeket,ha ne adj Isten,mondjuk a boltban is elemel valamit.

2012. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázzátok el, hoyg ezt miért nem szabad. Magától nem növi ki! El kall magyarázni. Többször, részletesen.Nme csak leszidni, hanem hoyg az másé, stb. és képzelje el, ha az övét elvinné valaki, mennyire szomorkodna, vagy apa motorját elvinné valaki, hoyg haragudnánk, stb, stb.

Ezt sokszor el kell mesélgetni. Meg is kell mondani, hogy ez rosszaság, de át is kell éreznie.

Eldughatnád valamelyik játékát, amit nagyon sajnál, hoyg érezze, mennyire rossz, ha nem találja. Aztán visszaadnád, és elmeséltetnéd, milyne érzés volt. Ha sokáig tart(mondjuk egy hónap múlva még mindig dugdos) akkor én elvinném a nevelési tanácsadóba. Mert arra gondolnék, ez nem csak egyszerű rosszaság, hanem valamire így akarja felhívni a figyelmet, valami olyanra, amit nem tud megfogalmazni. Valami érzését. És ott lenne pszichológus,a ki kibontogatja, hoyg honnan ered ez. Mondom, ha úgy néz ki, hoyg nem akarja megtanulni ezt a szabályt.

2012. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

*

Így talán megérti,hogy nem szabad hazavinni semmit,ami NEM az övé.

2012. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem probaltatok, hogy amit elhoz neki kell visszavinni es az illetotol bocsanatot kerni? Igy talan jobban atlatja a dolgok sulyat. Ha a zsebebe teszi vagy elrejti akkor biztosan tudja, hogy nem szabadna. Tisztaba van vele de megis megteszi. Inkabb azt kene neki felfogniam, hogy ez szegyen es ezert bocsanatkeres jar. Ha valami rosszat tesz akkor sokkal nehezebb bocsanatot kertni egy kivulallotol mint leulni egy buntetest otthon.
2012. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Kösz. Sok hasznos válasz jött. Azon hogy a lelkére beszélünk, elmagyarázzuk hogy neki hogy esne ez és sír érte az illető kisgyerek...nos ezen túl vagyunk.

Viszont azt kipróbálom hogy eldugok az ő játékából egyet ha legközelebb is előfordul és kiváncsan várom a fejleményeket.

Az is hasznos hogy ő, magának kell visszaadnia a játékot. Bár szerintem nem fogja.Inkább sírva fakad és kéri hogy mi vigyük vissza.

Tehát sztem tuja hogy rosszat csinált.


Egyébként kihagytam egy fontos tényt. Őt örökbefogadtuk. És sajnos hozhatta magával ezt a rossz tulajdonságot.Nem biztos de ez is benne van.

Viszont hiszem azt hogy megfelelő neveléssel még azt a gyereket is át lehet formálni akinek a "vérében van a szülőktől kapott örökség"

2012. márc. 12. 17:18
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg életkori sajátosság, az örökléshez nincs köze.

Lelki oka van, a gyerek jelleméhez semmi köze.

Viszont valami érzelmi problémát mégis jelez.

Tudja a kislány, hogy örökbefogadott gyerek? Szoktatok néha erről beszélgetni? Ha nem, feltétlen kéne, esetleg szakember segítségét is igénybe lehetne venni. a gyerekek megérzik a titkokat.

Hazaindulás előtt kéne tapintatosan emlékeztetni rá, hogy tegye vissza a vendéglátók holmijait, esetleg elkérhet valami apróságot, hogy elvihesse emlékbe.

2012. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Persze, tudja hogy örökbe lett fogadva.

Ami probléma lehet hogy sokat dolgozunk, ráadásul váltott műszakban a párommal így mindig az egyikünk van vele. (kivéve hétvégén).

Meló után az otthoni teendők közben nem sok időnk jut rá. Játszani, stb. (de egy kicsi mindig van)

Viszont általában jól elvan egyedül.TV,babázás stb.

Csak egyedül van és szeretne már testvért...

Szóval ilyen problémák, de ezt nem hiszem hogy ezzel vezetné le...

2012. márc. 12. 18:47
 10/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, szerintem nincs igazuk, akik azt mondják, hogy ez „életkori sajátosság”. Én eddig egy gyerekkel találkoztam, aki ilyesmit csinált, és azt hiszem, hogy egy hatéves már tisztában van vele, hogy nem jó, amit csinál – ez nyilván a kislányotoknál is így van, hiszen „sztorikat költ”, hogy leplezze.

Szerintem jól érzed, hogy valami hiányérzete lehet, azért teszi ezt. Azt, hogy „hozott” viselkedésforma, felejtsd el, ilyen nincs az ember „vérében”.


Van egy nagyon jó műsor a rádióban, Vendég a háznál a címe, rákerestem, volt ilyen témáról is szó benne, olvasd el a szövegét, itt: [link]

2012. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!