Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nehezen oldódó kisgyerek?

Nehezen oldódó kisgyerek?

Figyelt kérdés

A 2.5 éves kislányom nagyon nehezen oldódik társaságban. Játszóbölcsibe szívesen jár velem, de mostanában többször voltunk számára idegen helyen (pl. a mama lakásán, mert eddig ő járt hozzánk látogatni). A lényeg, hogy először mindig sír és az ölembe vagy az apja ölébe bújik. Aztán lassan körbekukucskál, felméri a terepet végül játszani kezd, ha lehetősége van. Később már akár ki is mehetek a helyiségből, játszik tovább. A gond az, hogy ez az oldódás elég hosszú ideig, 20-30 percig is tarthat, helytől ill. emberektől függően. Persze nem fél órát sír, hanem ennyi idő míg már tényleg jól érzi magát és nem kiabál utánam, ha pl. kimegyek a mosdóba.

Engem ez nem zavar, maximálisan támogatom és bátorítom, de más felnőttek, a saját anyám és nővérem kifejezetten bánt és kritizál a gyerek viselkedése miatt. Szerintük a gyerek szociális fóbiában szenved és borzasztó élete lesz. Ha ilyen szituációban pl. oda akar bújni hozzám a lányom, akkor nem lenne szabad felvennem vagy átölelnem szerintük.

Mivel a beszédében kb. fél éves lemaradásban van, vizsgálatot kértünk és februárban pszichometriára kaptunk időpontot, ami alapján eldöntik, szükséges-e fejleszteni. Ha lehetőségem lesz, rákérdezek a pszichológustól, mennyire kóros ez a félénkség.


Magamban úgy érzem, nincs nagy baj vele, ahogy nő, szépen megtanul majd disztingválni, nem fog majd sírni, de azért nem lesz az a mindenkivel barátkozós, "vagány" kisgyerek. Én mindenben támogatni szeretném őt, de nem változtathatom meg az alaptermészetét azért, hogy a nagy ritkán látott nagynéni nyakába ugráljon, csak mert az rámosolygott és egy ilyen korú gyereknek alapvetően bizalommal kell fordulni mindenkihez (szintén a család szerint. "Dehát látja, hogy nem bántjuk, akkor miért sír?")


Mit gondoltok anyukák? Esetleg valaki hasonló cipőben?


Köszönöm, ha írtok és kellemes ünnepeket kívánok!


2015. dec. 25. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A lányom pont ilyen volt kicsinek, pont ezért megbízható nagynak. Ezért mertem elengedni 10 évesen egyedül suliba busszal, merem itthon hagyni, mert tudom, idegeneknek nem hisz el semmit, nem áll velük szóba. Az iskola sokat formált rajta, a páromnak köszönhetően ki meri nyitni a száját, ha úgy van. Szóval kellett egy kis zsiványságot bele csepegtetni, de az alaptulajdonság megmaradt.

Ellenben a fiam bárkivel elsétál, barátságos, hamar feltalálja magát, zsivány kis nőcsábász gazember. 2 múlt. Pont ezért kell ezerrel figyelni rá.

Ja, és a lányom 3 és fél évesen kezdett beszélni.

Anyukádék lehetnének toleránsabbak a picivel szemben, ő egyszerűen ilyen, így kell elfogadni. Szerintem teljesen normális a viselkedése, és nem a nevelésen múlik a dolog a saját példánkból kiindulva.

2015. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyforma a gyerekek temperamentuma. Semmi baj azzal, ha nehezen oldódik, nem lesz attól sanyarú sorsa. Igenis, öleld át, hisz attól biztonságban fogja érezni magát. Az én fiam is ilyen, de szerencsére emiatt senki sem reklamál.
2015. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, sőt neki van hgy egy óra is kell, de utána kimondottan kedves, barátságos. Majd kinövi.
2015. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez normális. Nehéz lesz a beszoktatas az óvodába. Kitartás.
2015. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen.Nehezen oldódik és elég zárkózott típus is .Vele nem nagyon lehet barátkozni nagynéninek nagybácsinak.Csak anya apa és a velünk élő mamával érzi jól magát pedig visszük társaságba is játszótérre.Itthon a megszokott felállásban boldog apával anyával.Én elfogadtam ,hogy ilyen majd kinövi én is és az apja is visszahúzódó gyerekek voltunk.A megjegyzéseket meg engedd el öleld meg sokszor ha igényli boldog kiegyensúlyozott élete van és lesz is.
2015. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek is különbözőek, mint a felnőttek... Nem mindenki a társaság középpontja. Ettől még nem rettentetes az életük!

Szerintem inkább anyukádékkal beszélgess el, hogy ők miért mondanak ilyeneket!!!!

2016. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!