Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le a kislány...

Hogyan szoktassam le a kislányomat a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Négyéves kislányom tanulja el a szép szavakat az oviban, nemrég rászokott, hogy ha nem tetszik neki valami, amit kérnek tőle, elkezdi lehülyézni azt, aki mondta. Ma reggel is égett a képemről a bőr, mikor másik anyuka meg óvónő füle hallatára közölte velem, hogy 'Hülye vagy!', miután rászóltam, hogy vegye fel a váltószandált. Természetesen már vagy egy tucatszor elmagyaráztam neki nyugodtan, hogy ez egy csúnya szó, nem szabad használni, volt, hogy emelt hangon rászóltam, hátha úgy ráébred a dolog súlyára, próbáltam pozitív megerősítésként felajánlani neki valami jutalmat, ha nem használ ilyen szavakat, de hosszútávon eddig nem használt semmi. Már kezdenek furcsán nézni rám, mert ha emberek között vagyunk, nem állok le neki mindenki előtt kiselőadást tartani a gyereknek, volt olyan ismerősöm, aki tanúja volt a kislány egyik ilyen kirohanásának, és látszott rajta, hogy értelenül áll azelőtt, hogy miért nem szólok rá... Egyébként ha ignorálom a dolgot, és nem reagálok rá, elengedem a fülem mellett, amit mondott, az sem hatásos. Van valakinek ötlete, vagy módszere, ami bevált ilyen probléma esetén? Vagy nincs más megoldás, mint kivárni, hogy elég idős legyen, hogy megértse, ez nem helyes?

2015. okt. 2. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk le kell adnia az ügyeletes kedvenc játékot, ha csúnyán beszél.

Kifejezetten jól jártok a hülyével, az én kislányom négy évesen kellemetlen szagú prostituáltnak nevezett, persze a "cifrább verzióval". (szintén ovi)

Mondjuk ebben az esetben nehéz volt nem felképelni. amióta ez a szabály áll, azóta ritkul.

2015. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Mond neki, hogy ilyet a buta gyerekek mondanak csak. Az okos gyerekek azt mondják, a kirelejzumat. Persze ez csak a nagyon okos gyerekeknek megy, azoknak, akik olyan buták, hogy hülyét mondanak, nem. Nálunk ez bevallt
2015. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Ó,ismerős.Nálunk is dúlt a csúnya beszédes időszak és nem segített semmi.Jutalmazással,büntetéssel nem mentem semmire,egyszerűen mondta,ha úgy érezte.Baromi ideges voltam sokszor,mert azt gondoltam,hogy ennyi idősen már szándékosan csinálja,azért,hogy megbántson.

Egészen más dolog miatt gyermekpszichológusnál jártunk,ahol a kisfiunk eleresztett egy "bolond vagy"-ot.Az király,gondoltam...Erre is rákérdeztem a beszélgetés során a pszichológustól,hogy vajon miért van ez?Azt mondta,hogy várja a reakciót,megmutatja mások előtt (a te esetedben az óvónő és a másik anyuka) milyen vagány dolgokat tud.Azt mondta a hölgy,hogy felesleges bármit is csinálni,azon túl,hogy elmondod a gyereknek, "nem mondunk ilyet/ne mondj ilyet,nem szép dolog".Nem kell túllihegni.Ahogy írtad,elmúlik majd,ha már nem lesz olyan újdonság a csúnya beszéd és ha elég idős lesz.Lehet,hogy változnak a szavak útközben (nálunk a hülye,bolond,buta) de hidd el,elmúlik!Addig meg,ne végy róla tudomást,ne foglalkozz vele!

2015. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ilyenkor nem szabad reagálni, mert pont az a cél, hogy reakciót váltson ki.

Tégy úgy, mint aki meg se hallotta.


Első 1-2 alkalommal el kell mondani, hogy butaság, ilyet nem szabad mondani, ne viselkedjen(!!) bután. Mert soha nem a gyerek buta/rossz/kezelhetetlen, hanem a viselkedése. Apróság, de nagyon fontos, hogy negatív jelzővel csak a viselkedését szabad minősíteni, nem őt magát!

2015. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy apámnak volt egy nagyon egyszerű, de rém hatásos szokása rossz viselkedés esetén. Nagyon csúnyán nézett rám. Összeráncolt szemöldök, "csalódtam benned" tekintet,és egy büdös szót nem szólt, csak rám nézett.


Soha nem kiabált velem, soha nem ütött meg, mégis, ettől a nézéstől összetojtam magam és azonnal korrigáltam. Mondjuk ő mindig nagyon következetes volt, ezért a halk figyelmeztetés vagy a csúnya nézés bőven elég volt a fegyelmezésemre.


Pofonig egyszer jutottunk el életemben, de akkor már 16-17 éves voltam és valami nagyon durvát beszóltam neki.

2015. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem idővel leszokik róla

SOK IDŐVEL

2015. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!