Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek nem beszélő autista...

Pazsu kérdése:

Akinek nem beszélő autista gyereke vanv. Volt hogyan kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
Kérem,hogy akinek van ilyen gyereke,és szintén nem beszélv. beszélt mikor kezedett el beszélni,minek a hatására?Nem tudom mivel tudnám ösztönözni rávenni,hogy egyetlen egy szót is mondjon.Járunk fejlesztésre már 3 éve.Most lesz 7 éves.Legyetek szives SEGITENI!Köszönöm!
2016. jan. 13. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ugyan beszélő auti gyermekem van, de általános tapasztalat, hogy egy auti akkor csinál bármit is, ha ő akarja. És minél kevésbé erőltetek valamit, annál könnyebb. Más módon kommunikál?
2016. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ha 7 éves korára még nem kezdett el beszélni, akkor nem is fog... Az emberi agyban van egy nyelvi központ, aminek a szenzitív periódusa lezárul 6-7 éves kor körül:(

Amit tenni tudsz, az az intenzív képzés a PECS-ben, a képcserés kommunikációban. Ez nagyon jó hatással van a beszéd beindulására is (itt már pár szó is sokat számít!) Emellett meg lehet tanítani mondatokat is összerakni vele. Így ki tudja fejezni magát, a kívánságait, a problémáit. Akár több száz képet is lehet használni.

Az én autista fiam beszél már, most 4 éves, másfél éves korától már vizsgálták, akkor vittem el. Azóta kapta a fejlesztéseket. A PECS indította be a beszédét és a rengeteg képeskönyv, amit vettem neki és amit tanultunk együtt belőle. (Alexandra könyvek, amiben fényképek vannak, nem csak rajzok.) Állathangok, különböző hangutánzók voltak kezdetnek, majd a képek neveit megtanulta.

2016. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Az én gyerkőcöm közel 4 évesen kezdett el beszélni, gyakorlatilag az egyik pillanatról a másikra. Már tudtuk, hogy autista és készültünk a pecs-re, de fogalmam sincs miért, elkezdett beszélni. Egyértelműen "belőle indult" a dolog, mintha egyszer csak rájött volna, hogy ez jó dolog és megpróbálja vagy nem tudom.

Több ismerősünk is azt mesélte, hogy a pecs bevezetése után kezdett el beszélni a gyerkőc. Nem tudom, hogy ti használjátok-e, nagyon szuper dolog. Ha segíti a beszéd indulását akkor azért, ha pedig nem segíti, akkor éppen azért, mert így is képessé teszi őt a kommunikációra.

2016. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

"Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ha 7 éves korára még nem kezdett el beszélni, akkor nem is fog..."


Van olyan család, ahol az autista gyermek 13 évesen mondta ki az első szót. Van még remény :-)

2016. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Első szót! De az nem folyamatos beszéd:) Szavakat megtanulhat persze és meg is fog jó eséllyel, ha a pecset elkezditek.
2016. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
@2, a szakemberek szerint az autistáknál bármikor beindulhat a beszéd.
2022. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!