Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnénk megpróbálni a babagyártást, de iszonyatosan rossz érzés jött rám. A családunkban van egy kisfiú, aki teljesen kezelhetetlen, 4 éves, nem beszél, nem eszik, csak bizonyos fajta ételeket, nem érdekli semmi, szerintem rá is ráhúznák, hogy autista. Emellett rengeteg ilyen gyereket látok, akik "tünetei" hasonlóak, és megkapják az autista jelzőt..Mindenhol azt olvasom, hogy régen is ennyi "autista" volt, csak akkor nem foglalkoztak vele, elkönyvelték szimplán butának.. Én ezzel vitatkoznék, 30 éves vagyok, de az első 25 évemben én nem láttam ennyi nehezen kezelhető gyereket. Voltak hiperaktív, vagy más problémával küzdő gyerekek, de ilyen súlyos gondokkal (pl. nem evés, nem beszéd, nem wc-zés csak erőszakkal) nem nagyon találkoztam, most meg minden 3. gyerek kb. ilyen gondokkal küzd..Szerintetek mi történik most az emberiséggel? Félek..

2016. jan. 29. 08:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Már a babagyártásnál kiakadtam...

Az meg szerintem erős túlzás hogy minden harmadik gyerek ilyen gondokkal küzdene.

Ne gyártsatok még gyereket!

(le lehet pontozni)

2016. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Az első mondatod borzalom😒


Nem minden gyerek beteg, rossz, stb.


Nekem három van. Semmi gond veluk.

2016. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerintem kár a szavakon lovagolni, egész este nem aludtam, nem érzem túl jól magam, így sikerült megfogalmazni sorry.
2016. jan. 29. 08:31
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ettől még senkire nem mondják rá, hogy autista. Ahhoz, hogy valakiről ezt kimondják előbb sok vizsgálaton kell átesnie és nem egy tünet, hanem tünetegyüttesek alapján állapítják meg ezt róla. Így akikről te beszélsz, azok nagy része sem autista, egyszerűen viselkedészavaros. Ennek hátterében pedig legtöbb esetben a család áll. Nevelési hibák, párkapcsolati problémák, stb. Sok szülő a saját életét is kifordítva éli, mit vársz akkor a gyerekeiktől?
2016. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Kedves utolsó! Ezzel vitatkoznék... nekem van 4 gyermekem a legkisebbek ikrek, és igen a fiamnak az ikrek közül viselkedésproblémája van. A 3 gyermekemmel semmi gond nincs, csak vele. Semmivel nem neveltük másképp mint az ikertestvérét és a többi gyermekünket. Gondolom neked nincs ilyen gyermeked, mert ha lenne nem írnál ilyet..Sajnos igaza van a kérdezőnek, hogy egyre több gyerek küzd ilyen problémával, és nem minden esetben a szülő és a nevelés a hibás ebben.
2016. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bizony, én több olyan családot ismerek, ahol több gyermek van, akiket nyilván hasonlóan próbáltak nevelni, mégis a legkisebbel gondok vannak. És már elég pici korában látszott, hogy gondok lesznek, tehát nem okolnám a szülőket. A munkahelyemen kapásból 3 anyukát tudok, ahol gondok vannak, pedig nem vagyunk sokan.. Egyébként van aki a terhes vitaminokat hibáztatja, van aki az oltásokat, van aki a császárt, az epidurált...
2016. jan. 29. 09:04
 7/21 A kérdező kommentje:
És azt látom amúgy, hogy azokkal van gond, akik az elmúlt 8 évben születtek..
2016. jan. 29. 09:05
 8/21 A kérdező kommentje:
* kb. 8-10 év
2016. jan. 29. 09:05
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Akkor jó eséllyel a te gyereked is ilyen problémás lesz, szóval inkább ne szülj.
2016. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Miért is?
2016. jan. 29. 12:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!