Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy ne hisztizzen...

Mit tegyek hogy ne hisztizzen Ennyire a 33hós lányom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni mert úgy érzem megbolondulok.

Van egy 33hónapos lányom.Még sajnos nem beszél ezért voltunk nevtanba és Kiderült hogy idegrendszeri éretlensége van,tsmt tornára kell majd járnunk.

A problémám a viselkedésével van,nemtudom kezelni már a hisztijeit.

Szerintem ez már a hisztin is túlmegy.

Minden apró dolgon ideges lesz és elkezd visítani hemperegni a Földön és közben kitépkedi a saját haját!Minket pedig csíp karmol.

Természetesen nem engedem.

Nemtudom már mit tegyek hogy abbahagyja,mindent kipróbáltam már,figyelmen kívül hagytam,szeretgettem,kiabáltam, szépen mondtam de semmi az ég világon nem hat.

Szeptemberbe kezdi az ovit de ha addig nem hagyja ezt abba akkor nemtudom milesz de keserves lesz mindkettőnknek az biztos.

Mondta egy gyógypedagógus is hogy törjem le a szarvát hogy ne higyje azt hogy mindig minden úgy van ahogy ő akarja.

Na igen de hogyan??

Tudom most lesznek akik azt írják hogy neveld meg.

Na de hogyan ha nincs minden ráhagyva vannak szabályok is és mégis ilyen.

Egyszerűen már tanácstalan vagyok és Félek hogy így keserves lesz neki az ovi.

Légyszi Segítsetek valami jó tanáccsal!



2016. febr. 1. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Dackorszak, majd lecseng. Legyél következetes, határozott, ne üsd, ne ordíts.
2016. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
33 hós ? Nyugodtan írd ki, hogy 3 éves. 20 éves korában isd azt fogod írni 1000 hónapos ?
2016. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Megadtad a kérdésedben a választ: idegrendszeri éretlenség. nekem teljesen logikusnak tűnik, hogy a kislány segítségre szorul az érzelmei (frusztrációja, dühe, stb.) kezelésében, és _nagyon messzire elkerülném azt a "gyógypedagógust", akinek erre a szarvak letörése a legjobb módszere_. Te is érzed, hogy nem egyszerű, másnál is előforduló hisztikről van szó, amiket következetességgel, türelemmel,stb. lehetne kezelni, hanem valami többről. Kérj segítséget igazi szakembertől, minél előbb, a kislány és a család békéje érdekében is.
2016. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nevtanba pszichológus vizsgálta volna de beteg lett ezért a gyógypedagógusuk vizsgálta.
2016. febr. 1. 10:39
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a utolsóval, idegrendszeri éretlenség + a beszéd hiánya.


Egy ekkora gyereknek, aki már mindent ért, nagyon frusztráló lehet hogy nem tud beszélni és nem tudja kifejezni magát, ezért vannak a hisztik. Próbáljatok meg nagyon türelmesnek lenni, járjatok fejlesztésre és szerintem ahogy elkezd beszélni úgy fognak csökkeni a hisztik és dührohamok is.

2016. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
2016. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen én is látom rajta hogy frusztrálja hogy nem tud beszélni.

Nagyon okos értelmes gyerek amúgy.

Remélem a fejlesztések meghozzák a kívánt eredményt.

Csak attól tartok hogy mivan ha nem akarja majd csinálni a tornát és ott is ilyeneket fog produkálni 😞

2016. febr. 1. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyarázzátok el neki, hogy a torna nagyon fontos, az ő érdekében van.
2016. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem nem beszél, akkor a mozgásterápia mellett logopédiai terápia is kellene. Pszichológushoz mindenképpen menjetek el. Nevelési tanácsadás keretében kérhetsz időpontot a pedagógiai szakszolgálatnál. Reméljük a pszichológus értelmesebb lesz, mint a gyógypedagógus....

Milyen dolgokon kezd ideges lenni? Mik zavarják? Zajok? Ruhák? Helyzetek? Vagy ha nem az van, amit ő akar?


Az éretlen idegrendszerhez gyakran társul a szenzoros túlérzékenység, az ilyen gyerekeknek nem tipikus a "hisztije". Itt olvashatsz utána, szerintem nagyon hasznos abban, hogy megértsd a gyerekedet: [link]


Kis biztatásként: az én lányom ugyan már beszélt 3 évesen, de iszonyat küzdelmeink voltak hiszti terén. TSTM csináltunk itthon, plusz pszichológus szenzoros terápiát. Nem mondom, hogy az idegrendszeri éretlenség nem tapasztalható nála így majd 8 évesen, ami leginkább a figyelemzavarban nyilvánul meg. De a hisztik 6 éves korára elmúltak, és egyébként okos, nagyon jó lett a félévije.

2016. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Köszönöm nagyon hasznos volt amit irtál!

Épp tegnap beszéltem egy magán pszichologussal aki egyben logopédus és a TSMT is ő csinálja.

Pont mind egyben ami a lányomnak kell!

Igaz márciusra kaptunk időpontot de még mindig lesz fél évünk az oviig hogy valamicskét rendeződjenek a dolgaink.

Hogy mi idegesíti fel?Hát ha nem az van amit ő eltervezett amit ő akar!Általában emiatt vannak a hisztik.

Védőnő mondta hogy a hajtépés verekedés egy pótcselekvés mert nem tud mit kezdeni és ezzel vezeti le a feszültséget.

Remélem minden rendben lesz és mire szeptemberbe oviba megy addigra beindul a beszéd és alább hagy ez a hiszti.

Sajnos őnála kimaradt ez a mászás kúszás korszak mert már 10hósan ment,emiatt lett az idegrendszeri éretlenség

2016. febr. 3. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!