Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lányom cumizni akar,...

4 éves lányom cumizni akar, adjak neki vagy ne?

Figyelt kérdés

Született kistestvér 4 hónapja, akinek elővettük a cumikat (nem igazán szereti).

4 éves lányomnak nagyon tetszenek a cumik, rendezgeti, pakolgatja őket, és hát be is kapja, és egyre durvább a helyzet. Mondtam neki, hogy ez a kistesóé, és ő már nagylány, neki már nem való cumi. Sajnos nincs biztonságban a sterilizált cumi sem, el kell zárnom előle, felmászik érte bárhova. 1-2 hónapra abbamaradt a cumimánia, de most megint előjött, és az oviban is elveszi a másiktól, óriási hisztit csapva, ha vissza kell adnia.

Amúgy ő nem volt cumis babakorában.

Adjak neki egy cumit, ami dedikáltan az övé, és 4 éves létére cumizhatja vagy ragaszkodjak ahhoz, hogy nem kap és kész? Van vizes palackja, amolyan cseppmentes záródással, de azt nem cumizza vágya kielégítésére.


Lelki ok biztos van a háttérben, de ezt a dolgot hogy kezeljem most szerintetek?



2015. ápr. 23. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék neki cumit 4 évesen, ha eddig nem kapott!


Kislányom 5 éves és vért izzadunk vele cumi ügyben. Ő az elejétől cumis. Az oviban nem kapja meg már 1 éve, reggel 7-16-ig elvan nélküle. De itthon, borzalmas ☹ .

2015. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én lányommal is pont ez a helyzet igaz ő még csak 3 éves ( a kistesó cumijait nyújta le, míg ő babaként sosem cumizott) de sokszor lenyúja öcsi cumijait és van néhány amit kisajátította magának. Én úgy kezeltem ezt a dolgot, hogy adtam neki egy db cumit -ami hivatalosan is az övé - és megegyeztünk hogy oda adom neki, mert ez az övé, de csakis itthon. Néhány napig tök boldog volt hogy neki is vagy egy cumija, de aztán már nem érdekelte, és elhanyagolta a témát mára.
2015. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne!


Raadasul ilyen korban a cumi karos is lehet, siman eltorzulnak tole a fogak es az alkapocs is.

2015. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki! Valami masféle képpen kellene megoldani a dolgot,nyilván lelki oka van de ez a legegyszerübb dolog odaadni neki és ezzel elvan tusolva az ügy. De 4 éves gyereknek semmiképp ne adjunk cumit szerintem.
2015. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszoló válaszában gondolkodtam én is, mert hát minden csoda 3 napig tart... De mivel már 4 hónapja nem hagyja nyugodni ez a téma, nem vagyok benne biztos, hogy ez a csoda is csak 3 napig fogna tartani.
2015. ápr. 23. 12:18
 6/15 A kérdező kommentje:
fogna tartani = tartana
2015. ápr. 23. 12:19
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Mi kicsi kortól kezdve szopjuk az ujjunk. 6 éves korban ment suliba és magátó leszokott fél é alatt 5 éves korában. Szerintem ne aggy nekicumit ha eddig nem cumizott.
2015. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én nagyon sokáig cumiztam, mondjuk én nem cumit hanem az ujjamat=) a gyógyszertárban lehetett annó rossz izú körömlakk szerűséget kapni. Minden este be lett kenve vele az ujjam és utána pár nap alatt leszoktam a cumiról =).
2015. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez testvérféltékenység.

Egy tanárom mondta régen: a gyerekek a legnagyobb kommunisták.

Belegondolsz, a legkisebb igazságtalanságot sem tűrik.

Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Nálunk a bébiételen megy néha a vita.

Próbálj meg egy kicsit kimozdulni a lányoddal!

Ha kettesben nem is megy, vidd el egy nagy sétára, egyetek egy fagyit (amit ugye a huginak nem lehet).

Billentsd egy kicsit helyre a mérleget.

2015. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Végül nem adtam neki cumit, leállt a témáról megint. Vittem játszótérre, igaz a kistesóval, de ő végig aludt, és fagyizunk, igen, igaz nehezen kezdődött, mert elszaladt, az autónak le kellett lassítania miatta, de beszéltem vele, és ha jól viselkedik legközelebb, elmegyünk a nagy játszótérre is stb. Mondta, hogy ő nem akar szemtelen lenni, és ha rá is jön a dacolás pl. boltban, észhez tér hamar, és szépen fogja a kezem, cserébe ő választhat felvágottat stb :-)

Lehetne több energiám a számára :-/

2015. ápr. 29. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!