Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista gyermeke van a...

Akinek autista gyermeke van a testvér is autista lett?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kislányunk egy jó ideje terveztük a kistestvért nem jött őssze most pedig kiderült atipusos autista a kislányunk.Most teljesen elbizonytalanodtunk jöjjön e még a tesó!Félünk hogy a második nagyon beteg lesz és kettővel hogy fogok bírni.A szívem szakad meg mert mindig 2 gyereket szerettünk volna de nagyon rossz ez a bizonytalanság!!
2016. febr. 25. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Erre nincs garancia. Tény, hogy van családi halmozódás, de senki nem tudja, hogy működik. Láttam már pl. egypetéjű ikreket is, akik közül az egyik súlyos auti volt, a másik enyhe.
2016. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
A kisfiam is auti. Sosem vállalnék másik gyereket, hiába szerettem volna kettőt én is világéletemben. Magaddal is kiszúrnál, és a nagyobb gyerekkel is, hiszen nem lenne már úgy időd rá, mint előtte. Imádom a fiamat, én szeretem minden energiámat, figyelmemet rá fordítani. Még egy egészséges baba mellett sem tudnék vele úgy foglalkozni, ahogy megérdemelné, ha meg a pici is auti lenne, az már kész katasztrófa. Nyugodtan meg lehet kövezni, de szerintem felelőtlenség auti gyermek mellé kistestvért vállalni. Ismerek egy családot, ahol a nagylány mellé, aki auti, bevállalták a pici babát, és persze ott is gond van. Így most két auti kislány van a családban, nagyszülői segítség nulla, így apuka van otthon a gyerekekkel, az egyik még 7 évesen nem is szobatiszta... én nem kockáztatnék. De mindenki maga tudja. :/
2016. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt tényleg nem lehet előre megmondani, ismerek olyan családot, ahol 3 testvér van és mind a 3 enyhén autista, de ismerek olyat is, ahol 2-3 gyerek van és csak 1 az, a többi egészséges...
2016. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

2.: Azért ez teljesen állapotfüggő. Az én lányom is auti, bár enyhébb eset (Aspergeres). Oviban sok gond volt vele, de most már 10 éves, és tökéletesen kompenzálja a hiányosságait, nincs vele több gond, mint egy átlagos gyerekkel.

Szerintem egy magasan funkcionáló auti mellé simán be lehet vállalni egy tesót, pláne nagyobb korkülönbséggel.


Egyébként én is ismerek mindenféle felállást, pl. olyan családot is, ahol kicsi a korkülönbség, a nagyról még nem derült ki, hogy auti (a lányommal nagyjából azonos állapotú). De a tesó nem érintett.

De olyan családot is ismerek, ahol négyből három gyerek érintett, különböző mértékben.

2016. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Kb 20% az előfordulása a tesónál a legfrissebb kutatások szerint. Ha lány a baba, akkor ennél kisebb.

Érdemes megnézni a családi anamnézist a döntés előtt. Ha több embernél is felmerül az autizmus, akkor erősen megfontolandó a döntés. Ha nem igazán van autira utaló jel a nagy családban, akkor kisebb az esély is az ismétlődésre.

Azt is meg kell nézni, hogy mennyire érintett a nagyobb. Egy enyhén érintett auti abszolút "elbír" egy tesót is. Sőt! Nálunk nagyon bejött, hogy vállaltam a hugit, mert azóta a nagy kommunikációja rohamosan fejlődött, imádják egymást, sokkal alkalmazkodóbb lett a nagy. A legjobb fejlesztő a testvére.

Igen, valóban kevesebb idő jut a nagyobbra, de még így is sokat foglalkozunk vele és a hugival is rengeteg az interakció, ami építi.

Szóval több szempontból érdemes átgondolni a dolgot.

2016. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

biztosan le leszek pontozva ...de én azt gondolom, hogy a legjobb fejlesztő a testvér..nekem aspergeres a fiam a másik kettő (kisebbek) tök egészségesek.

Az iskola ahol gyógypedagógusként dolgozom szintén minden sérült gyereknek van kisebb tesója...

ezért nem vállalni testvért nagy butaság.

a gyereknek is öröm és a szülőnek is, hogy egészségeset is nevelhet.

2016. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Bár nekünk még nincs tesó, de a lányomra már az is fejlesztő hatású volt, hogy macskáink vannak. Nyilván nem ugyanaz, de egy másik élőlény jelenléte, elfogadása empátiára, toleranciára, alkalmazkodásra tanítja az auti gyerkőcöt.

Nekünk szerencsére már ovis korban megszűnt az elszigetelődés, elkezdett barátkozni, és a szociális interakciók valóban nagyon fejlesztő hatásúak!

2016. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Nalunk a masodik gyerek auti, magasan funkcionalo. Az idosebbik teljeaen egeszseges. A kisebbikkel egyebkent egyre konnyebb, evrol evre aokat fejlodik es bar sok figyelmet igenyel, de egyre onalobb es alakul ki szepen az elete. (Ovival sokat szenvedtunk, mar iskolas mert kulfoldon elunk. Az elso egy eg borzaszto volt, most mar sokkal jobb.)

Nalunk senki sem mas nincs a csaladban aki auti lenne, sem a szukebb, sem a tagabb rokonsagban.

Mi most tervezzuk a harmadik gyereket, nagyon optimista vagyok es nem felek tole, hogy meg egy gyerekkel lehet ilyen gond, de ugy erzem, hogyha lenne is, akkor is megbirkoznank vele.

Teny, hogy kis korkulobseggel nem vallaltam volna harmadik hyereket, de most mar igen.

2016. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a nagyobbik fiam egészséges és a kisebbik autizmussal él. Magasan funkcionál Ő is, rengeteget fejlődik, de ettől függetlenül több emberes gyerek. Autista-hiperaktív kombó, imádom, de ha Ő születik elsőként, nem tudom vállaltunk-e volna kistestvért. ez egyéni helyzetfüggő nyilván. Nekem gyakorlatilag semmi időm nincsen, a nagyobbik gyerekre is szívem szerint sokkal több időt szánnék, de a rengeteg fejlesztés, foglalkozás mellett egyszerűen nem megy. Arról nem is beszélve, hogy segítség híján én csak 4 órában tudtam visszamenni dolgozni, lévén a kisebb csak fél napot Jár fejlesztő csoporba, ahonnan délben elhozom. Evvel csak azt akarom mondani, hogy ezt csak Ti tudjátok eldönteni. Még nagyon az elején vagytok, szerintem ilyenkor képtelenség még előre látni, hogy a későbbiekben mennyi időt/energiát/ fejlesztést/foglalkoztatást stb.., igényel majd a kislány. Minden autista gyerek más és más. Vannak nagyon problémás esetek is, az egyik csoporttárs szülei ezért nem vállaltak több gyereket, azt mondták nem kistestvér, hanem még legalább egy plussz szülő kéne nekik, hogy rendesen működjenek. Nagyon sok mindentől függ ez. Nekem írd és mond semmi segítségem nincsen, férjem estig dolgozik, rokonok külföldön, hihetetlen szervezést igényel minden. Nem férne bele, de vannak családok, ahol zökkenőmentesen zajlik minden. Ezt Rajtatok kívül, nem fogja tudni senki sem. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más az egyéni teherbíró képessége. Te tudod mennyit bírsz. Embere válogatja. Van nagycsaládos ismerősöm, ahol 4 gyerek van, közülük az egyik halmozozttan sérült, kerekesszékben él, a családi gépezet mégis olajozottan működik. Nyilván vannak problémák, de derűsebb, optimistább, nyitottabb szülőket még életemben nem láttam. Érted biztos miről hadoválok itt össze-vissza. Képtelenség összehasonlítani az eltérő embereket/élethelyzeteket, még akkor is, ha van bennük közös pont, jelen eesetben az autizmus.
2016. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagosnál nagyobb a kockázat, hogy a testvér autista, ADHD-s, ekcémás vagy asztmás lesz. De még mielőtt úgy döntenétek, hogy nem vállaltok kistestvért, olvasd el a "GAP szindróma" c. könyvet.
2016. febr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!