Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy autista fiatalnak jót...

Egy autista fiatalnak jót tesz ha a szülei mindentől megkímélik? Elkényeztetik?

Figyelt kérdés

23 éves,értelmileg teljesen ép. Kicsit nehezen barátkozik,de egyébként ugyanúgy tud pl beszélgetni is.

Gyakorlatilag 18 éves kora óta otthon van,nem csinál semmit a szüleit húzza pénzzel,követelőzik ,dolgozni nem hajlandó,se továbbtanulni .Az apjával lakik,a szülők elváltak,az anyját csak akkor hívja fel ha pénz kell neki a 1265. számítógépes játékra .A testvérét ugyanilyen esetekben.


Házimunkát semmit nem csinál,ha megkérik,hogy mosogasson el azt mondja "nem az én dolgom" ... én a testvére vagyok nem titok,apámat már teljesen kikésziti. Szerintem nagyon súlyosan el lett kapatva a "betegsége" miatt . Mégegyszer mondom nem értelmi fogyatékos,nem súlyos az állapota,akár önálló életet is tudna élni. Ennek ellenére hálátlan,apámat aki a belét kidolgozta,hogy őt tanitassa és fejlesztesse egész életében sz@.rba se veszi, felesel,rondán beszél vele. Szeirntetek ez azért van mert autista ,vagy mert kishercegnek képzeli magát ?


Hiába mondom apámnak,hogy ne tömje állandóan pénzzel és majd rájön,hogy vagy kezd valamit magával,vagy így járt.

Tudom apám egye meg amit főzött,de én sajnálom ezt a helyzetet,mi a megoldás ???


2016. márc. 11. 18:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A változásokat előre jelezni kell, a szabályokat pedig fel kell állítani. Kérdező, nálatok a világon semmi változás nem lesz, mert te tetted fel a kérdést, nem az apukád. Ha majd ő eljut oda, hogy segítséget kér, mert valahol elrontotta, vagy kicsúszott a dolog a kezéből és hajlandó szabályokat felállítani, azokat következetesen betartani, talán akkor lehet esély.Viszont ennyi idős gyereknél már nagyon nehéz, ezt kezdettől fogva nem lett volna szabad hagyni.
2016. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!