Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy autista fiatalnak jót...

Egy autista fiatalnak jót tesz ha a szülei mindentől megkímélik? Elkényeztetik?

Figyelt kérdés

23 éves,értelmileg teljesen ép. Kicsit nehezen barátkozik,de egyébként ugyanúgy tud pl beszélgetni is.

Gyakorlatilag 18 éves kora óta otthon van,nem csinál semmit a szüleit húzza pénzzel,követelőzik ,dolgozni nem hajlandó,se továbbtanulni .Az apjával lakik,a szülők elváltak,az anyját csak akkor hívja fel ha pénz kell neki a 1265. számítógépes játékra .A testvérét ugyanilyen esetekben.


Házimunkát semmit nem csinál,ha megkérik,hogy mosogasson el azt mondja "nem az én dolgom" ... én a testvére vagyok nem titok,apámat már teljesen kikésziti. Szerintem nagyon súlyosan el lett kapatva a "betegsége" miatt . Mégegyszer mondom nem értelmi fogyatékos,nem súlyos az állapota,akár önálló életet is tudna élni. Ennek ellenére hálátlan,apámat aki a belét kidolgozta,hogy őt tanitassa és fejlesztesse egész életében sz@.rba se veszi, felesel,rondán beszél vele. Szeirntetek ez azért van mert autista ,vagy mert kishercegnek képzeli magát ?


Hiába mondom apámnak,hogy ne tömje állandóan pénzzel és majd rájön,hogy vagy kezd valamit magával,vagy így járt.

Tudom apám egye meg amit főzött,de én sajnálom ezt a helyzetet,mi a megoldás ???


2016. márc. 11. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Amint olvasom, nem tűnik súlyosnak az autizmus. De megkerdojeleznem a diagnózist is... el lett kenyeztetve. Azért nem tudja megcsinálni a mindennapos dolgokat, mert sosem volt elvarva. Lehet, hogy apadnak szakszerű segítséget kellene kérnie. A súlyos autizmussal rendelkező embereket is integrálni próbálják az életbe.
2016. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeirntetek ez azért van mert autista ,vagy mert kishercegnek képzeli magát ?


A kishercegség miatt. A szülők gyakran hiszik, hogy helyes megóvni a gyereket mindentől, függetlenül az autizmustól. A srác azért ilyen, mert soha nem várta el tőle senki, hogy egy szalmaszálat keresztbe tegyen, mindent megkapott. Ilyen neveléssel akkor is ezt csinálta volna, ha nem autista.


Hozzáteszem, jómagam is autiként, hogy kifejezetten ajánlották gyerekkoromban is, hogy otthon "fogjanak be" kisebb munkákba, pl. takarítani, apróbb segítség a főzésben, kertben, ilyesmik. Épphogy az nem tesz jót, ha mindentől elzárják a gyereket.


Tesódnak ideje munkát keresni. Kapjon pontos határidőt, hogy addig keressen munkát, különben nincs több játék.

2016. márc. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát persze, mert ez annyira egyszerű.

Ahogy ti gondoljátok.

Az én fiam ugyan még csak 6 éves, de eléggé pesszimista vagyok a jövőt illetően.

Most mondták, hogy aspergeres, de annyira enyhe, hogy 3 éve hordom kivizsgálásra, és mindenhol azt mondták eddig, hogy anyuka nem tud gyereket nevelni. Már én kezeltetem magam emiatt, de komolyan.

A fiam olyan szinten ellenáll mindennek, hogy nem tudjátok elképzelni.

Tudom, hogy már most rá kéne szoktatni a házimunkára, de ha nem akarok napokig, szó szerint vegyétek, napokig tartó hisztit, akkor inkább nem is kérem meg semmire.

Az ilyen gyerekekre azt szokták mondani, hogy csak a pozitív motiváció hat. Már, amikor.

Pl. én kekszet adok neki, hogy el tudjam rángatni a fejlesztő pedagógushoz. Már megkaptam azt is, hogy nem kéne, mert lassan már az ágyból kikeléshez is jutalmat kér. Van, amikor ez sem érdekli:

- ma nem kérek kekszet, de nem csinálom, amit mondasz.

A férjem azért hajlandó felvenni a kesztyűt, sokszor napokig tartó hiszti van, ha próbálja rávenni arra, amit mi akarunk, aztán másnap jön a beírás a másik gyerekem ellenőrzőjébe, mert őt is kikészíti ez a helyzet. Ha itthon veszekedés van, akkor ő is frusztrált a suliban.

A szakembereknek sincs igazán ötletük, azt mondták, ha nem megy, nem kell erőltetni.

A napi munka értékelésére bevezettünk egy táblát, este ha jó volt, napocskát kap. pl. Ovi, evés, fürdés, közös játék. Hát, ha napocska van, nagy a boldogság, de merjek csak felhőt rajzolni. Volt, hogy reggelig ordított, hogy töröld le. Úgyhogy ezt is inkább elhagytuk.

Nem tudom, hogy ez hova fog vezetni, de valószínűleg oda, ahol ti is vagytok.

Én nem mondom, hogy ez a jó, de sajnos a szülők egy ilyen gyerekkel annyira egyedül vannak a problémával, semmi segítség, csak a kritika, hogy sodródnak csak, és ráhagynak mindent a gyerekre a békesség kedvéért. S visszaél vele, persze.

Engem is bírál mindenki. Idegen öregasszony a boltban, amikor rákezdi a gyerek a hisztit. Hogy miért nem szólok rá. Hát minek szóljak rá. 6 éve rászólok mindenért, úgysem használ, hát hadd bőgjön, majd abbahagyja, én már immunis vagyok rá.

Amikor bejelentem a fodrászhoz, és elém vágnak bejelentés nélkül, aztán a gyerek rákezdi a hisztit, hogy ő nem tud várni. Aztán még az öregasszonynak áll feljebb, hogy a gyerek nem tiszteli az öregeket.

Szóval én alapban rosszul vagyok attól, ha valaki elkezdi kritizálni az ilyen szülőket. Gyere el egy hétre, mutasd meg, hogy kell jobban csinálni. Szívesen tanulok!

2016. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést,hogy kritizáljam apámat,hanem,hogy ki mit tanácsol ebben a helyzetben ,hogyan lehetne megoldani .

És a te gyereked 6 éves,a kérdésben pedig 23 éves FELNŐTT emberről beszélünk..

2016. márc. 19. 00:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig kritizálod, keményen, a betegség szót időzőjelbe teszed, és azt írod, hogy el van kapatva.

Kívülállónak ez csakugyan úgy tűnhet, hogy el van kapatva, de szakmai segítség nélkül a szülő nem tehet mást, minthogy mindent ráhagy a gyerekre.

Napirendet kell neki csinálni, kitenni a falra, szokja meg pl. hogy délután segít az apjának a ház körül,különben elmarad a szokásos jutalom, amit amúgy alapból megkap.

Nálunk 6 évesen ez szó szerint vedd fél éves hiszti volt, csak akkor kap csokit, ha eljön velem a fejlesztő pedagógushoz. Egy felnőtt férfinél nem tudom ez mennyi ideig tart, de nem biztos, hogy apukádnak lesz ereje ezt egyedül végigcsinálni.

Nálunk most az megy, hogy mondja a gyerek, hogy szeretnék csokit, akkor menjünk a fejlesztésre. Már be van tanítva. El sem fogadja, ha előtte nem csinált semmit. De nagyon-nagyon nehéz volt!!!

2016. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Idézőjelbe tettem mert az autizmus nem betegség . Ez nem kritika volt..

Kiváncsi lennék ha a te gyereked mondaná ,hogy kussolj,vagy lökdösne,vagy elvárná,hogy tömjed pénzzel és szolgáld ki akkor is így elítélnél-e engem vajon :) Én nem kritizálom hanem sajnálom apámat amiért ilyen hálátlan semmirekellő lett a gyerekéből . Pedig szó szerint minden meg lett adva neki ,jó esze van ,okos egyébként,simán továbbtanulhatna .

Hiába van neki napirendje,mert nem csinálja meg ,azt váűlasolja,hogy majd te megcsinálod,vagy azt h ne beszélj hozzám . Tehát ez nem volt nagy segítség de kösz .. nem hiszem,hogy ha egy 6 éves gyerekkel nem birsz el akkor jogod van engem megszólni a kérdésem miatt .

2016. márc. 27. 23:43
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Igazad van, az autizmus nem betegség, hanem fogyaték, és nem nevelési hiba.

Igenis jogom van kritizálni téged, mert olyan dolgok miatt ítélkezel mások felett, amiről a leghalványabb gőzöd sincs.

Ha ennyire jól tudod, mit kéne csinálni, akkor miért nem osztod ki apád, hogy mit csináljon, elvégre annyira tehetetlen, hogy biztos neked sem kenne le egy pofont érte.

2016. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már hogy ne lenne fogalmam róla,szerinted én nem voltam ott,amikor az öcsém felnőtt ?:D

Attól,hogy fogyatékos szerinted (nem az,130as iqval nem lehet értelmi fogyatékos senki) még lehet nevelési hiba az,hogy a saját apját csicskának nézi,és otthon döglik egész nap.

Én még mindig azt kérdezem mit lehet tenni hogy normálisabban viselkedjen,tanuljon,vagy dolgozzon ,vagy legalább mozduljon meg otthon és takarítsa el a dzsuvát amit csinál. Mert a szép szó nem használ . Azt nem érted,hogy a te gyerekednek 6 évesen oké hogy napirendet írsz ,de itt egy felnőtt emberről van szó . És érdekes ha neki haszna származik belőle meg tud bármit csinálni .

Gyerekkorában amúgy is sokkal normálisabb volt mint most . Én is próbáltam vele beszélni,menjen iskolába (általános iskola és gimnáziumba is 4-5 tanuló volt) ,segítsen az apjának mert egész nap dolgozik azt válazsolja ,hogy nem én mondom meg mit csináljon .

Ez nem azér t van mert (szerinted) fogyatékos. 10-17 évesen nem csinált kuplerájt,nem zavarta ha egy szeméttelep közepén ül kb,nem ordibált az apjával stb

2016. márc. 28. 22:20
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha segíteni nem tudsz ne itt vezesd le a feszültséged,amit a gyereked miatt érzel . Mert nem én tehetek róla,hogy 6 évesen nem tudsz vele mit kezdeni ha hisztizik
2016. márc. 28. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as: Persze, hogy nem egyszerű, de próbálkozni kell, ahogy teszitek is, mégpedig szakember segítségével. Keressetek autizmus szakos gyógypedagógust. Én azt csinálnám, hogy csak és kizárólag akkor van jutalom, ha valamit megcsinált és nem előtte. Az édesség egyébként az autista gyereknek nem igazán jó, felpörögnek, mint akármelyik gyerek, de őrájuk valahogy másként hat. Elég egy pici darab jutalomként, nem kell pl. egy egész szeletes csoki. Fontos a napirend, az állandó dolgok, kevés változás, az is csak egyesével. Szerintem nagyon fontos jó szakembert találni, aki külön tudja választani, mi az, ami az aspergerből adódik, mi az, ami esetleg nevelési vagy környezeti hiba, és tud segíteni. Ami még nagyon fontos, jó iskolát kell keresni. Egy többségi pedagógus szerintem erre nem feltétlenül van felkészülve, kell a szakos gyógypedagógus. Ép értelmű autista gyerek szülője helyében nem lennék, amikor iskolát keres.
2016. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!