6.5 éves, miért sír?

Figyelt kérdés
A kisebbik fiunk pár hete elváláskor,legyen szó oviról vagy bármi más eseményről,sírva fakad.Eddig soha nem csinálta ezt,magabiztos jókedvű kisgyerek.Szeptemberben kezdjük a sulit,kicsit aggódom mert az meg egy teljesen új,idegen környezet lesz neki,nem szeretném ha még rosszabbodna ez a dolog.Más is járt hasonló cipőben ebben a korban?
2016. ápr. 3. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami kellemetlen élményben volt része, amit te észre sem vettél
2016. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen egy gyermek már megtudja fogalmazni az érzéseit. A szülő-gyermeke közötti megfelelő kommunikáción és metakommunikáción nagyon sok múlik.

Nekem 20 éves fiam van. Annak ellenére, hogy ő már önálló életet él, még most is észre venném ha valami nagy problémája lenne és addig nem hagynám békén amíg meg nem osztaná velem azt!

2016. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Odafigyelünk rá,észrevettük volna ha annál nagyobb atrocitás éri,mint pl. hogy leveri a térdét.Bármit elmondhat nekünk,el is szokott ha valami foglalkoztatja,vagy nyomasztja.Arra gondoltam talán ez egy életkori sajátosság,vagy ilyesmi.Amúgy miért tiltjátok le hogy válaszolni lehessen a hozzászólásotokra?Talán nektek is gondotok van a kommunikációval?
2016. ápr. 3. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nincs letiltva semmi!!!
2016. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Le lehet tiltani? :O


Elképzelhető, hogy hallott/látott valamit, történetet, mesét, akármit, ami pl. szülő haláláról, esetleg gyerek elhagyásáról vagy hasonló dologról szólt. Esetleg volt olyan, hogy később mentetek érte valahová, mint ahogy meg volt beszélve? Nehéz a kicsiknek feldolgozni, értelmezni a szülő lehetséges elvesztésének, úgy általában a halálnak a tényét. Próbáljatok meg vele beszélgetni, hogy mi az, amitől fél, ami foglalkoztatja, lehet, hogy valami egészen banális dolog történt, ami rádöbbentette arra, hogy nem lesztek mindig vele.

2016. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És a mi baj, miért sírszre mit válaszol?
2016. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez nem fb, itt nem tudsz reagálni a hozzászólásokra, kommentet tudsz te is írni ahol írja, hogy te vagy a kérdező...


az oké, hogy mindent elmondhat nektek, de most leültetek vele és megkérdeztétek, hogy mi a baj?

2016. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy eset, amikor szintén így este elkezdett keservesen sírni. Beszéltettem, amíg ki nem bökte, hogy a szemüveg a gond. Kicsit közelebb kerültem a megfejtéshez, de még nem volt teljes a siker. Másnap kiderült, hogy megijedt az oviban a farsangi maszkoktól (szemüveg), és azért sírt, mert tudta, hogy ébredés után megint látnia kell őket. Bent megbeszéltük az oviban, hogy ez a gond, de tök aranyosak voltak, le is szedték mindet. Sokszor ilyen pici oka van csak, de nekik fontos.
2016. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsánat, nem értem teljesen: az elalvás előtt sír a kisfiad, vagy bizonyos témákkal kapcsolatban bármikor.
2016. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megjött neki
2016. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!