Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 és fél éves kislányom miért...

2 és fél éves kislányom miért nem beszél?

Figyelt kérdés
Néhány szót mond csak, 2 éves korára szobatiszta lett, mutogat és a maga nyelvén beszél, de sokszor ordít mire megértem mit szeretne, ez sok feszültséget szül. 2 hónapja bölcsibe is jár, azt mondták ne aggódjak, később fog beszélni, de mégis aggaszt egy kicsit mert a nagylányom 2 évesen már folyékonyan beszélt, verselt, mondókázott. A kicsi miért nem? Akinek késöbb kezdett beszélni a gyerek annak mikor indult be a beszéd és a verselés?
2016. márc. 13. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 éves koráig annyit mondott mindenre, hogy ma....

Most meg várom, hogy csend legyen. Türelem.

2016. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne agódh!Az én kisfiam 3éves elmult mire beszélt!Volt aki azt monta biztos süket,elvittem gyermek orvoshoz aki azt mondta az ég atta világon semmi baja,csak minden gyerek máshogy fejlődik!Ugyanez volt korán ment.hamar lett szobatiszta,sokatvmérgelődött hogy miert nem értem!Mostmeg be nem áll a szája,verset mondott a farsangon egyedül:$5éves már!
2016. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha más probléma nincs, akkor várj, hátha a bölcsi megoldja! Ha aggódsz, elviheted mozgásfejlesztésre, az hat a beszédre is!
2016. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért én keresnék neki egy magán logopédust.

nekünk ugyanez volt a probléma, 3 évesen elhajtottak mindenhonnan. Most 6 éves a fiam, végre kiírták a logopédust, beszél, mint a gép, de mint egy külföldi.

Iskolába nem is mehet még emiatt.

2016. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Korai fejlesztőbe kérj időpontot, vizsgálják meg! Ők ki tudják zárni a beszédfejlődési zavart és más egyéb problémát is. Van, amikor elég várni, de van, amikor bizony gond van és be kell avatkozni. Ezt csak szakember tudja megmondani vizsgálat után.

Lányoknál 2 éves korra kb 50 szavas szókincs az élettani. (minimum)

Eltérések persze lehetnek, de tényleg érdemes megnézetni, hogy mi az oka.

2016. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden gyerek más, nekem is van több ismerősöm, aki 3 éves koráig nem beszélt egy szót sem, máshogy érttette meg magát. Az én nagyfiam 18 hósan már rövid mondatokban beszélt, de azt nagyon sokat, most is mondja, mint a rádió. A kisebb most 15 hós, és még csak egy-két szót mondd, de megértem mit szeretne, nála valószínűleg nem lesz ez a 18 hósan mondatokat beszélés, de ő komolyabb lelkületű is, mint a nagyobb. Én erre gondoltam, hogy nálunk emiatt is más. Szerintem 3 éves korig nem kell vinni sehová.
2016. márc. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, még annyit, hogy nálunk van egy-két szó, amit ki tud mondani, de csak akkor, ha kettesben vagyunk. Nálatok nincs ilyen? Lehet, hogy félénkebb egy kicsit.
2016. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez már régen megdőlt, hogy 3 éves korig nem kell vinni sehová! Van olyan eset, amikor várni lehet, de van, amikor bizony akadályozott beszédfejlődés, vagy más zavar van. Ilyenkor be kell avatkozni korai fejlesztéssel.

Ezért írtam, hogy szakember lássa!

Az én fiamnál éppen az az eset állt fenn, ami miatt be kellett avatkozni sürgősen. Áldom az eszem, hogy elvittem vizsgálatra és nem hallgattam a többi anyukára, akik várakozásra intettek.

2016. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam 3 éves korában kezdett el beszélni. Másfél éves korában megállt a beszédfejlődése kb. 1 évre, a mai napig sem tudom a pontos okát, csak tippjeim vannak. Az 1 év alatt (pedig bölcsibe is járt) csak annyit tudott mondani, hogy "me" (=nem), és nagyon sokat sírt. Én vittem volna bárhova, de a logopédus nem tudott vele mit kezdeni, a kisfiam a TSMT tornán nem volt hajlandó semmit sem csinálni, a nevtanból elküldtek azzal, hogy 3 éves kora előtt nem foglalkoznak vele. És vége, itt a városunkban kimerítettem minden lehetőséget.

Aztán egyszer csak megtört a jég, és elkezdett szótagokat, majd szavakat mondani. Most 3 és fél éves, sajnos még sok hangot hibásan ejt ki, és nem mindig lehet érteni, de mondatokban beszél, ragoz, múlt időt, kötőszavakat használ. Jó lenne, ha járhatna már logopédiára, de csak 5 éves kortól foglalkoznak gyerekekkel, túl vannak terhelve. Lehet, hogy elviszem megint a magánlogopédushoz, de sajnos elég drága.

2016. márc. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy azt írták, minden gyerek más. Ettől függetlenül viszont jó lenne tudni, hogy miért nem beszél. Ha egyszerűen csak megkésett a beszédfejlődése, akkor azt simán behozhatja segítség nélkül is, de ha valami miatt akadályozott, akkor fejlesztésre van szüksége. Az első lépés a hallásvizsgálat szokott lenni (nem a védőnői, mert az csak a nagyon durva problémát jelzi), hanem egy részletesebb. Ha a hallás rendben van, akkor ahogy már korábban is írták, érdemes elvinni a Nevelési Tanácsadóba. Ha nincs gond, akkor legalább megnyugszol, ha van, akkor pedig rögtön megkezdődik a fejlesztés.
2016. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!