Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves gyerekem erős alvás...

3,5 éves gyerekem erős alvás problémájával hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Este 9-kor alszik el. Ma éjjel felkelt fél egykor, kettőkor, háromkor, majd négytöl-ötig vissza sem aludt, aztán hatig sunyt még egyett. Kb. Minden éjjelünk így néz ki. Az apjával a "végét" járjuk, nem tudom mit tehetnék. Amikor felébred nyűglödik, vinnyog, de nem sír, nem mondja, hogy mi a baja, nem szomjas, nem éhes, csak semmi nem jó neki. Amikor alszik, akkor is rettenetesen sokat forgolódik. Akárhogy is számolom 7-9 óránál többet nemigen alszik egy nap, a nappali alvást is beleszámolva.


Már képtelen vagyok koncentrálni, vagy türelmes lenni, mert időtlen idők óta nem aludtam 8 órát. De még a felét sem egyhúzamban. A bátyjával nem voltak ilyen gondok (hál isten,) uh nincs tapasztalatom ebben a problémában. A dr.nőnk azt mondja kinövi (mikor????) legfeljebb homeopátiás szert ad, az meg kb. semmit nem ér.

Minden ötletnek örülnék!


2016. ápr. 23. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sehova. Max altató segíthetne, de épeszű orvos azt nem fog adni egy ekkora gyereknek. Ha esetleg ovibol haza tudod vinni ebéd után és nem altatod napkozben, akkor rendbe jöhet. Ha ez nem megoldhato, akkor csak a varakozas marad...
2016. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Több kórházban is működik alvásdiagnosztikai labor. Ha Budapesten éltek, bár elég hosszú a várólistájuk, én a Heim Pálba mennék(pontosabban megjártuk mi is anno, ezért merem bátran javasolni). Ott minden aspektusból kivizsgálják a problémát és fognak Nektek megoldást javasolni, felkészült, profi, segítőkész gárda.

[link]

2016. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is így volt vagy az utóbbi időben alakult így? Lehet lelki háttere is a dolognak! A fiam is ilyen volt, majd kiderült az oviban rendszeresen szekálta egy gyerek. Megoldottuk a problémát és az alvás is visszatért a régi normális kerékvágásba.
2016. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Semmiképp nem akarom leszoktatni a nappali alvásáról, amikor az az egy működik normális időpontban, normáis hosszúságban és amúgy nem is tudnám kivitelezni, mivel dolgozunk mindketten a férjemmel.


2-es: A Heim Pálba kell beutaló? A mi háziorvosunk elég nehezen ad beutalót bárhova ezért kérdezem. Nem pestiek vagyunk, de nem gond az eljutás.


3-as. születése óta így volt, de nemrég volt egy kisebb átmeneti idő, amikor legalább éjszakánként nem kelt annyiszor, de ugyanúgy hajnalban ébredt. Ha már azt elérnénk, annak is örülnénk. Most, hogy írtad nálunk is van egy kisfiú, akire szokott panaszkodni, lehet ez a gond.

2016. ápr. 23. 08:49
 5/13 A kérdező kommentje:

Már látom a honlapon hogy beutaló nem szükséges!

Nagyon köszönöm! Egy próbát megér!

2016. ápr. 23. 08:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Más probléma nincs? Nálunk ételallergia okozott alvásproblémát is, de nálunk voltak más tünetek is!
2016. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Unokatestvéremék családjában is hasonló helyzet áll fent. A nagyobbik gyermek (nyáron) simán alszik este kilenctől reggel 10ig is akár (most lesz 7éves), míg a kisebbik 8-9től olyan 6 óra tájékán ébred és nem alszik vissza. ő már 5 és fél éves, de ez már kicsi kora óta "probléma". Később kiderült, hogy az egyik nagypapája volt mindig ilyen korán kelős/rossz alvó, de ezzel semmi probléma sincs.

Lehet, hogy a te gyermekednek is egyszerűen csak ilyen a természete, nincs mit tenni. Persze tudom kimerítő és kellemetlen, de ha ilyesmi a probléma, akkor csak altatóval tudsz 'segíteni' az ügyön, bár azt nem tanácsolnám. :)

2016. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad a homeopátiás szert és nem használt?
2016. ápr. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nálam kisebb koromban voltak problémák az alvással, folyamatosan felébredtem/sírtam/rémálmaim voltak/alva jártam. A szüleim nagyon sok idő után jöttek rá, hogy az allergiámra kapott gyógyszer teszi ezt, mivel esténként vettem be (ezt javasolta az orvos).

Öcsémnél is ezt tapasztaltuk, ő minden este bevett gyógyszerre így reagál.

Nem lehet nálatok is valami hasonló a probléma?

2016. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még megnézném azt is, mit eszik vacsorára és mikor.

Állhat emésztési probléma is a háttérben.

2016. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!