Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem örült módon viselke...

A gyerekem örült módon viselkedik, pokollá teszi az életem emiatt, mi a teendö?

Figyelt kérdés

A gyerekem 10 eves kislany, jol tanul , jol beilleszkedett a suliba , sok a baratja, ott kedves , nyugodt . En biztositom neki a hátteret , egyedulallo anyakent , nem is akarmilyet , menö cuccok, Ecco csizmakban nött fel, odafigyelés, ráfigyelés, adva van a véleményére, minden téren, érezheti h fontos.

Azt fözök amit kér, az ételen nem spórolok, mellfile, borjuhus, fözelekek, gyumölcsök, edessegek, boltot nyithatnák. Es mindenböl a jó minösegu. Van laptopja, ipadje, telefonja. Nem vagyok gazdag , csupan annyi , h rafigyelek, h neki jo legyen.

Boldog lehetne, de nem az.

Ordit mindenért , folyton cirkuszol. Ha beleáll a " görcs" , tart egy órat. Régen ráfogtam h dackorszak, nö a foga , de mostanra ezek mind megszüntek.

Egyedul nevelem es mindent megteszek mikor rajön az örjönges , h elejet vegyem , nyugtatgatom , megteszem amit ker csak csend legyen , de a duhkrizise le kell csengjen, azalatt obszessziven ordit kulönbözö kerdeseket es az az erzesem h nem figyel a környzetere ANNYIRA duhös, teljesen tehetetlen vagyok! Ez borzaszto. Nem azert mert en kibirom a hisztit , de szomszedaim vannak , a falak vekonyak , es mar szoltak multkor h nagyon hangos a lanyom.

Sokszor könyörgök , kérlelem , magyarazom neki a lehetseges KÖVETKEZMENYEKET , h szomszedok feljelenthetnek , nem kötelesek turni , megoldjuk stb , nem valtozik semmi.

Egesz nap cirkuszol.

Ma reggel peldaul orditva ebredt 7 kor , h ö tudja h en alvas közben rafekudtem a macijara, ö tudja . Mondtam h nem is volt a közelemben, ( mellettem volt , ö tette oda ) de nem igaz , mert ö tudja. Ezzel megkezdödött a nap, masfel oras orditas es cirkusz.

Ismetelte : de miert fekudtel ra ? De miert ? De miert ? Torka szakadtabol uvölt.

Kiskoraban mikor 2 eves volt az ágynemujet kellett ugy hajtogatni ( neha orakig ) h az a szög es forma legyen amit elkepzelt es közben uvöltött mint a sakal , amig eltalaltam a format .

Azota is mindennap minimum 2 cirkuszt rendez , ilyen mondvacsinalt okokbol, a szomszedok azt hihetik h ehes vagy verem,, pedig csak örult szegeby. Odajutottam h alig varom h menjen el otthonrol ,, iskolaba , vagy baratokhoz, ahonnan feldulva jön aztan el , ott alkalmazkodik es mosolyog.

Mikor jön haza mar olyan mintha a volt ferjem jönne , forog a gyomrom . Az is mindenbe belekötött , mindent kontrollalt mint a lanyom.

Meg jo par ev kinez ebben a tebolydaban , mi lehet a teendö , szultem egy gyereket es most lakolok érte , megértettem , h barmit teszek nem lesz jo semmi es elég egy normalis viselkedeshez , nekem ez jut , csak nem tudom meddig birom


2016. aug. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen elrontod szerencsétlent ezzel a neveléssel. Mivel azt látja hogy minden füttyére egyből ugrasz, meg úgy táncolsz ahogy ő fütyül, azt hiszi hogy hisztivel mindent elérhet. Ha így folytatod valószínűleg egy elkényeztetett hülye kis p-icsát csinálsz belőle. Már ha nem most is az.
2016. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
91%
Olvasd át mégegyszer az irományod és rá fogsz jönni, hogy mit rontottál el. Mert a te hibád, hogy ilyen lett. És az a legszomorúbb, hogy a kislányt tetted tönkre a szülői inkompetenciáddal
2016. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj,de ez baromi távol áll a ráfigyelés-,odafigyeléstől.Te nem nevelted,csak elkényeztetted.Pszichológushoz és nevelési tanácsadóhoz kell vinni,ha még menthető.
2016. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
91%
Ha eddig birtad, birod még vagy 20 évig. "mikor 2 eves volt az ágynemujet kellett ugy hajtogatni ...." És te hajtogattad. "Ma reggel peldaul orditva ebredt 7 kor , h ö tudja h en alvas közben rafekudtem a macijara, ö tudja" És te nem hajitottad akkor AZONNAL! ki a maciját az ablakon a lehetö legmesszebbre. Áruld el miért egyedül neveled? Mi a története?
2016. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:

Sajnos mivel tömbhazban lakom, nem varhatom meg amig megunja az orditast.

Mar probaltam , orakig örjöng mint a pitbull.

Mielött elhamarkodott velemenyt irnatok olvassatok el hogy nem a boltban edessegert ordit , h megkaphassa , mert mindene megvan.

OK NELKUL ÖRJÖNG , CÉLTALANUL nem akar ezzel elérni semmit .

Ezert nehez a helyzet is.

2016. aug. 28. 11:37
 6/81 anonim ***** válasza:
34%
Áruld el miért egyedül neveled? Mi a története?
2016. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
91%
Éppen azért csinálja, mert "mindent megkap". Csak épp a legfontosabbat, a korlátokat nem.
2016. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező,problémák itt veled vannak,hiába okolod a gyereket.Miért kellett vállalni,ha halvány lila gőzöd sincs a nevelésről?Nem az a nevelés,ha mindent megkap,amit kiejt a száján.Nem a csokiról van szó,fogd fel.Minek kell IPad,meg márkás dolgok,borjúhús?Ja,mert másnak is van.Versengsz,kompenzálsz,mert egyedül nevelted.Mindkettőtöknek terápia kell.Ezt fogja tanácsolni mindenki itt.Magyarázkodhatsz,okolhatod a gyereket,homokba dughatod a fejed,de ez csakis a te hibád!
2016. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de nem olvastam, csak szűk felét az írásofnak, de már abból is lejön, hogy atom elkényeztetted, mindent megkap amit akar, ezért ha valami nem a kénye-kedve szerint van, akkor megy a dühöngés. (gondolom párszor már elérte vele amit akart, és nem volt leállítva) Értelek, hogy kompenzálni akartad amiért egyedül neveled, de túl sok volt. Nagyon rád ismert.

Nem is tudom mi lenne a jó tanács. Ha most egyből elkezdesz bekeményíteni, akkor teljesen ellen fordul. Csak a rosszat fogja látni, mert eddig nem ilyen voltál. Valami egyensúlyt kéne találni a szigor-->következetesség és a szoros anya-lánya (barátnők) között.

2016. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
92%
Nem céltalanul örjöng. Azért csinálja, hogy ráfigyelj.
2016. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!