Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Átlagosan csak napi 7 percet...

Átlagosan csak napi 7 percet beszélgetnek a mai szülők a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam a minap az egyik egészségügyi havilapban. Szerintetek ez igaz? Mert ha igen, akkor nagyon sok problémás gyerek van. Remélem, ez túlzás, és a szülők azért napi legalább egy órát foglalkoznak velük...
2010. ápr. 22. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2 testvérem van a szüleim vállalkozók , mivel nem volt meghatározott munka idejük így sokat foglalkoztak velünk,főnök stb hiányába feszültek se voltak.

Barátnőmnek csak anyukája van és ők ketten vannak testvérek,anyuka reggeltől estig dolgozik még szombaton is..állandóan fáradt feszült stb vasárnap mikor ideje lenne a gyerekekre főz most stb soha nem ült le velük tanulni meg ilyenek mind2 gyerek rossz tanuló és hát suliba se nagyon járnak.Anyuka 8 általánossal nem a tanultak közé tartozik így örül annak a munkának ami van neki, foglalkozni nem tud a gyerekekkel viszont van mit enniük.

2010. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem még kevesebbet,még 3 percet se össz...
2010. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
sajnos ebben a világban lassan már a saját gyerekére nincs ideje az embernek.állandóan rohanok én is,este meg fáradtak vagyunk.
2010. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Neeem...sokan,meg éppen,hogy átesnek a ló másik oldalára,és minden idejüket,és figyelmüket a gyereknek szentelik!!!

Nekem a környezetemben mindkét oldalra egyaránt van több példa is.

Mi speciel sokat beszélgetünk a gyermekeinkel,bánt-e mostanában valami,jól érzed-e magad stb...

És hát már mondták a pedagógusaik,hogy nagyon érettek emiatt érzelmileg,és olyan gondok foglalkoztatják őket amik,még nem kellene.:((A sok figyelemmel,meg ez a baj.

2010. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ez hülyeség! én és az egyik bátyám egy nap !minimum! (együtt) fél órát beszélgetünk vele:D a másik bátyám meg sajnos folyton a haveroknál van:S ő lehet hogy egy nap kb 7 percet beszél csak :S
2010. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a szüleimmel egész nap tudnék beszélni.

Mindent elmondok nekik ..nekem még az 1 óra beszélgetés is kevés.:D

Nagyon jó szüleim vannak!!

De sajnos a mai világba még (legtöbször pesze vannak kivételek)7 percet se beszélnek.Épp hogy haza jön a gyerek a suliból ,"idézem" a párbeszédet:

Szia Y!Mi volt ma a suliba?-kérdezi az eggyik szülője.

GYerek válasza-unalmasan mondja-

Csá!(Vagy egyéb köszönés..Szia!Hello!Hali!Csö!)

Semmi.

És be is megy a szobájába.

Szentem kb ilyen lehet ahhol valami nagy baj van.Vagy a szülövel vagy a gyerekkel.Legtöbb esetbe a kiinduló pont a szülö.

2010. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Látom, azért jócskán túloz az a "statisztika". Nem is értem, honnan következtették...
2010. ápr. 25. 10:31
 8/13 anonim válasza:

Velem még annyit se beszélnek. De nem bánom, nem is hiányzik...

16/F

2010. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
dedurva. én anyukámmal élek (16 éves lány vagyok) de mi sokat beszélgetünk. ennek sok %át ordítva, de az is valami:) mondjuk én ki se bírnám, hogy ne dumáljak állandóan...:/
2010. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
velem a szüleim szinte csak akkor beszélnek, ha valamiről panaszkodni akarnak. Amúgy meg hiába megyek oda hozzájuk és mondom nekik, hogy beszélgetni szeretnék velük, akkor is leszarnak. Azt mondják, hogy nem érnek rá, közben meg csak fekszenek az ágyon...
2010. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!