Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Átlagosan csak napi 7 percet...

Átlagosan csak napi 7 percet beszélgetnek a mai szülők a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam a minap az egyik egészségügyi havilapban. Szerintetek ez igaz? Mert ha igen, akkor nagyon sok problémás gyerek van. Remélem, ez túlzás, és a szülők azért napi legalább egy órát foglalkoznak velük...
2010. ápr. 22. 10:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Elképelhetőnek tartom , hogy igaz ! Hallok egyet s mást én is . A szülő reggel 6-ra beadja a gyereket az óvodába. Durván búcsút vesz tőle (komolyan )és este 5 után megy érte. Kocsival haza , utána Tv , számítógép , Play Station. Addig anya vacsorát főz . Gyorsan megvacsoráztatja , irány fürdeni , majd bedugja az ágyba. Se mese , se odabújás , se semmi . Másnap reggel újra. Szóval el tudom képzelni ...
2010. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Velem annyit se beszélnek, főleg így, hogy nyár van. Amíg koliban voltam, este felhívtak, elmondtam az összes jegyemet, amit aznap kaptam, ha nem ötös lett, kaptam a fejmosást, meg megkérdezték, hogy eszek-e, tanulok-e, és ennyi. ilyenkor néha beszéltünk mondjuk 20 percet is, az már valami iszonyathosszúnak számított. de ebben a 20 percben sem kérdezték meg, hogy hogy vagyok, vagy ha mégis, akkor is a tanulásra gondoltak alatta. hogy vagy=tanultál? Aztán csodálkoznak, hogy nem tudnak rólam semmit, inkább el se mondom, úgyis csak az lenne, hogy mekkora rossz gyerek vagyok, mert nem akarok műszaki egyetemre menni, meg nem tartok ott, hogy rá se nézek a fiúkra. Apa pl. amikor meglátta, hogy megvágtam a karomat (nagyjából 2 éve csináltam, tudom, hogy hülyeség), eleve csak most vette észre, erre leüvöltött, hogy ha még egy ilyet meglát, nem mehetek vissza abba a városba, ahova iskolába járok, meg hogy nagyon megver. Ez a mai gyereknevelés. Nekem anya azt mondta, hogy vele még ennyit se foglalkoztak, de nem értem, ők miért nem próbálnak meg máshogy gyereket nevelni, ha neki is rossz volt. Na meg, ott náluk, falunk, száz éve nem ugyanaz volt, mint nálunk, hogy este nyolc után már ki se merünk menni az utcára, mert valami drogos tuti hogy meg akar majd erőszakolni... 15/L
2010. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Velem van, hogy ennyit sem.
2010. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!