Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan fegyelmezitek a gyereke...

Hogyan fegyelmezitek a gyereket ha elfogadhatatlanul viselkedig?

Figyelt kérdés

Verekszik, csapkod, harap. Mivel büntetitek?

És mit tesztek akkor ha társaságban viselkedik igy, pl.: csaladi szulinap.



2016. okt. 15. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, milyen idős!


Ráadásul nem a büntetéssel kezdem, akárhány éves, hanem rászólok.


Ha a rászólás nem segít (általában elég, nem kell bünti), akkor vagy az ölembe veszem, és "közelről felügyelem" a hátralevő időben, vagy ha már nagyobb, akkor közlöm, hogy mehet a szobájába/ha máshol vagyunk, megígérem neki, hogy indulunk haza, és mehet a szobájába...


Amit még érdemes megvizsgálni, hogy miért teszi mindezt. Figyelemfelhívás, irigység? Egyszerűbb kezelni, ha rájövünk, mi a kiváltó ok.

2016. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Bemegy a szobajaba.
2016. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Enyém nem viselkedik így sehol. Meg van nevelve. Már 2 évesen is tudott viselkedni bárhol.
2016. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

5 éves kisfiú (bátyám kisfia), játszottak, szaladgáltak es futás közben lökött egyet a kisfiamon (3éves) olyat esett a betonon, a szülők meg elintézték egy ejnye-bejnyevel.

Sokszor bántja a saját kistesóit is.

2016. okt. 15. 09:16
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Én másnak a gyerekét nem fegyelmezném, kivéve ha rám van bízva, és nincsenek ott a szülei. Még a testvéremét sem...


Az egyik lehetőség, hogy beszélsz a testvéredékkel, hogy ők szóljanak rá ilyenkor, mert ez nem oké, ha erre nincs lehetőség, akkor a saját gyerekedet kell "korlátoznod", hogy mikor és mit játszhat együtt a másikkal, és folyamatosan résen lenni, hogy ne bántsák, és esetleg inkább figyelemelvonással elvinni mást csinálni a sajátomat.

2016. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez azért durva!


Ha az enyém csinált volna ilyet, mehet a sarokba, amíg rá nem jön, hogy bocsánatot kell kérnie, aztán alapos elbeszélgetés, miért nem csinálhat ilyet, és miért veszélyes. Büntetésből aznap biztos, hogy nem játszhat a többi gyerekkel, csak hogy érezze a tettei súlyát.


Ha az én gyerekemmel csinál ilyet egy öt éves, és a szülők le se sz.., akkor a közeljövőben nem találkoznánk úgy, hogy a gyerekek is ott vannak, ugyanis nem teszem ki a sajátom annak, hogy egy közveszélyes kis vadállat bántani tudja. Nem rajta múlt, hogy nem lett csonttörés a vége, vagy nem a fogászati ügyeletről írod a kérdést.


Arra most nem írok semmit, hogy a saját tesóját is rendszeresen bántja, és a szülőket nem zavarja. De tudnék!

2016. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez nekem az erősen veletlen kategóriának tűnik..erre en sem reagalnek máshogy,a játék hevében ellokte,na puff elofordul a tobbi csak szerencsetlen veletlen(betonon, te gyereked a kisebb,stbstb)

Ebbol en sem csapnek musort egyszeruen megkernem a nagyobbat,hogy vigyazzon,mert a kicsik konnyebben borulnak,o van testi fölényben,stb...

(nekem is 5 es 3 éves gyerekeim vannak,en neha már a nagyobbikat féltem...)

2016. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Náluk is sarokbaállás van ha bántja a tesóit, ezért volt fura, hogy csak egy ejnye-bejnyet kapott.

2 kisfiam van es en is voltam gyerek (2 fiu mellett) tudom, hogy milyenek a fiúk, csak rosszul jött le hírtelen.

2016. okt. 15. 11:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

gyermekemmel hasonló történt(majdnem verekedés), ott a másik gyerek(kb 3 éves) szülője kérte a gyermekét, hogy kérjen bocsánatot, a gyermekem (2)el is fogadta, látszott rajta, hogy helyesli és megnyugtatta a tudat, hogy rászóltak a nagyobbra, de ezután kerülte őt biztos ami biztos alapon


amúgy én sem büntetéssel nevelek, hanem tanítom a helyes magatartásra, hogyan kezelje, hogyan vezesse le az indulatait, a dühét

2016. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Családban, unokaöccsről van szó. Igenis bele kell szólni, arról nem is beszélve, hogy könnyen lehet, hogy a nem megszokott embernek jobban szót fogad.


Ha az én gyerekem csinálná, örülnék, ha más rokon rászólna. Vagy többen is, hogy a gyerek lássa világosan, hogy mindenki helytelennek tartja, amit csinál. De az sem baj, ha pont azt látja, hogy nem értenek egyet a családtagok. Ez az élet; csak javára válik minden őszinte reakció.


Nálam bevált, hogy megkérdeztem, hogy most mondja meg, hogy egy így viselkedő gyerek mit érdemel. Elkezdett gondolkodni, és volt, hogy jobbat talált ki büntetésnek, mint én kitaláltam volna.

2016. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!