Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fegyelmezitek a...

Mennyire fegyelmezitek a kisgyerekeket társaságban, vendégségben?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, fegyelmezitek? Gondolok itt viselkedésre, szemetelésre, bordelozásra. Ha hozzánk jon valaki, mindenkit bátorítok, hogy nyugi, itt is gyerekek vannak, nem tudok meglepodni. De ilyenkor eszembe jut, hogy én is mindig izgultam, figyeltem, ha valahova mentunk kicsivel - le ne verjen valamit, ne morzsázza tele a házat, ne pakolja ki a fiokokat stb.
2013. ápr. 15. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Fegyelmezem, ahogy itthon is, de ott persze jobban, nem engedem rohangálni, pakolász. Hozzánk nem jöhetnek vendégek így ilyen gondom nincs.
2013. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fegyelmezem. Nem kell csokornyakkendőben mereven ülni a kanapén és eltartott kisujjal szürcsölgetni a teát, de vendégségben nem pakol ott, ahol nincs keresnivalója - csak a megengedett játékosfiókokat, igyekszünk nem koszolni a bútorokat és nem úgy trappolni mint egy vandál horda.
2013. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez attól is függ, hová megyünk. Én próbálom nem abban az időben nevelni, amikor elmegyünk valahová, barátokhoz, nyaralni, stb. Arra ott van az év többi része. Ilyenkor arra törekszem, hogy maximálisan jól érezze magát.

De nyilván van egy határ, amit be kell tartani.

Mondjuk könnyű dolgom van, a lányom jó kislány. Meg az is kérdés, hogy hová megyünk. Ha olyan gyerekes családhoz, nyilván lazábbak a szabályok, mintha olyan helyre, ahol vázák vannak, és nincsenek gyerekek... :)

2013. ápr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krisztivan ***** válasza:
Amit otthon nem szabad azt másnál sem szabad.Ez szerintem egyértelmű.Viszont nyugodt fiam van,így nem nagyon kell rászólni,hogy ezt vagy azt nem szabad:-))
2013. ápr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy fegyelmezem mint máskor, itthon. A lánykám nagyon szeret "szerepelni" és hajlamos elveszíteni az eszét ha más is van körülöttünk, úgyhogy ezt folyamatosan kordában kell tartani. 4 éves.
2013. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is épp ezért egy idegeskedés az egész vendégség, nem is nagyon szeretek járni, de azért megyünk persze hogy szokják meg lássák, meg találkozzanak más gyerekekkel (ovin kívül is).

Én sokkal fokozottabban odafigyelek ha másnál vagyunk, evés ivás témánál, állandóan kezet mosatok velük nehogy vmit megfogjanak ragadós kézzel, folyton ott vagyok náluk fél füllel hogy mit csinálnak rájuk tudjak szólni ha vitatkoznak, ha hiszti történik, egyszer szólok és utána indulunk haza stb.

Én nem tudok se kikapcsolni se leereszteni se egy jót beszélgetni a házigazdákkal mert a gyerekeimre figyelek.

Biztos hogy úgy tűnik másnak hogy túl gyakran szólok rájuk meg tuti őket is idegesíti de ez van, én nem fogom hagyni hogy ők legyenek a rossz gyereknek kikiáltva, mivel sajnos mindkettő iszonyú aktív élénk, pörgős pakolós rohangálós típus egyik se az a megülök és szépen játszok típus.

(3.5 éves lány, 5.5 éves fiú).

Ha nálunk vannak más gyerekek érdekes módon sokkal toleránsabb vagyok tudom hogy foltos lesz a törölköző hogy szanaszét lesz a szappan hogy egy két kisebb játékkal történik vmi, hogy szétkenik pl. az ételt stb. de ez nem zavar, belekalkulálom a pakliba.

2013. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

valahogy én is így voltam, ahogy az utolso írta, hogy nálunk ha valaki van, nem zavar, de másoknál nagyon vigyáztunk mindig, bútortapogatás, morzsázás stb. Barátnom ha jott a kicsivel, mindig muanyag tálcát kért, a picur ult a szoba kozepén és csak a tálca folott ehetett... Multkor 2 évessel voltak nálunk, anyuka-apuka végig a nyomában voltak.

Mikor a fiunk mászni kezdett, teljesen "gyerekbiztossá" tettuk a házat, ugyhogy elérheto kozelben szinte semmi nem volt, amit leverhetett, osszetorhetett volna, így itthon mindig nyugodt voltam. Ezt ugy megszoktuk, hogy most sincs sok csecsebecse elol, pedig már nagycsoportos.

2013. ápr. 16. 09:10
 8/8 A kérdező kommentje:
megvan a másik véglet, szomszédom ha átjon a másfél éves lányával, mindent csinál, kinti cipovel mászkál a féléves lányom korul, játszoszonyegén, bekapcsolja porszívomat stb:)
2013. máj. 17. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!