Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a baja a lányom baratnöjenek?

Mi a baja a lányom baratnöjenek?

Figyelt kérdés

A lányok 9 évesek , a kislanyomról van szó es 2 baratnöjéröl.

Mindharom gyerek jó körülmények között nevelkedik.

A lanyom jól egyezik az egyikkel, mondjuk Sárának , és szivesen barátkozna a 3 ikkal is, , Renátával, de Renata ugy erzi h a lanyom pluszban van es ki akarja sajatitani Sárát.

A lanyomnak sok a baratja , jatszik masokkal is , es azontúl Sára es Renáta egyutt. Renata nem engedi h Sara masokkal is jatsszon , olyankor megsertödik , valami okot talal sirasra, figyelemfelkwltésre h Sara vigasztalja es ne tudjon masokkal baratkozni .

Sokszor hivja Renata Sárát magához haza , de Sara megunja merr bevallja a lanyomnak h Renata folyton detektivesdit akar csak jatszani , h embereket nézzenek az utcan , h mit csinalnak , titokban lessék öket es tegyenek úgy hogy azok ellenségek.

A masik jatek meg h Renata azt akarja jatszani hogy ö az iskola nepszeru diákja es Sara a lúzer.

Ezt a két jatekot akarja csak jatszani ezert Sara megunja , ( az uszomedencere a kertben szinte sose jut idö )

Sara keresi megint a lanyom tarsasagat , es jatszanak . Azalatt Renata bennt ul a folyosón , es duzzog , szomorkodik, hiaba sir , Sara mar nem vigasztalgatja.

Renata követi a lanyomat es mormor magaba beszel kö ben es mondja h otthon beirta a naplojaba, hogy a lanyom rossz.

A lanyom be akarja vonni a jatekba de akkor megint a lanyom akarja kiközösiteni , hogy ö csak saraval lehessen , amit mar Sara nem akar . Erre ellopja Renata a lanyom tolltartóját , amit Sára észrevesz.

Sára táskájáról eltünnek diszek , amiket a meghalt nagytatájától kapott.

Sara az en lanyom dzsekijere teszi a dzsekijet h a kabátok ölelik egymast , Renata megy minden alkalommal szétválassza a kabátokat , a mágneses táblán ahol Sara es a lanyom egymas melle teszik a nevuket megy es elköltözteti a neveiket , egymastol tavol. Marmint Renata

Utana próbálja a lanyom elakasztani , myujtozik úgy hogy ráfekudjön a lanyom padjára, zavarja óra közben.

A lanyom es Sara nagyon kedves kislányok , a lanyom nagyon nyilt , kedves , sok a baratja.

Renata anyja orvosnö , kedves is.

Miert ilyen a lánya ?

Sir az ovónöknek h ki van rekesztve , pedig ö próbalta kirekeszteni a lanyom es most h nem sikerult , tiszta dühös.

Ez igy normális?


2016. okt. 22. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Jesszus kérdező!

Hagyd a lányodat békében. Megoldja majd ő a dolgait! Megvan a magához való esze. A lányod barátnőjéhez meg aztán tényleg semmi közöd.

Ahol közösség van, ott vannak feszültségek, konfliktusok, problémák. Lehetetlen elkerülni.

A te dolgod annyi, hogy beszélgetsz a lányoddal és legjobb tudásod szerint rávezeted őt a (szerinted) helyes megoldási útra. Amit vagy elfogad és aszerint cselekszik, aztán abból lesz valami; vagy máshogy alakul az élet, a helyzet, fejlődnek a készségei és talál magának más megoldási módozatokat a problémák kezeléséhez.

Kislányok között gyakori ez a kizárólagossági őrület, amit bevallom sosem értettem (én is voltam kislány) nekem nem volt kizárólagos legjobb barátnőm. Én nem kivántam ezt senkitől. De megfigyeléseim szerint sokan igen.

Majd kinövik. :-D

2016. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

En beken hagyom a lanyom., megoldja ö a konfliktusait .

Csak kivancsi voltam h a masik kislany milyen problemakkal küzd ? A lanyomnak nincs kizarolagossági vágya

2016. okt. 22. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Milyen óvónőknek sír kicsoda?
2016. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó napot uram ! Habosan kéri ?
2016. okt. 22. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is féltékeny gyerek voltam, a legjobb barátnőm közelébe senkit nem tűrtem meg. Ha mással játszott úgy éreztem nem szeret, eltaszít és senkinek nem vagyok én a legfontosabb. Nos, mindez abból következett hogy egy hangyafasznyi szeretetet nem kaptam otthon a 4 fal között.

Hogy válaszoljak a kérdésedre, nem, nem normális. De te nem fogod tudni ezt megoldani.

2016. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig az anyja ennek a kislanynak egy jó ember . Segitökesz es nem hiszem h ne kapna szeretetet , mindene megvan es lám nem is ez szamit mert az ember megszületik egy alaptermészettel amin se szeretet se penz nem segit .

Nem lehet a környezetet okolni mindenért ime az elö példa

2016. okt. 22. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem uram, hanem hölgyem és ha rákérdezek valamire, mert érthetetlen, akkor nem kéne a gúny:

"Sir az ovónöknek h ki van rekesztve , pedig ö próbalta kirekeszteni a lanyom "


Az elején még iskolások a lányok, most akkor hogy kerül képbe az óvoda? Nem egy korosztály, így nem mindegy a válasz szempontjából sem.

2016. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elirtam , tanitónöknek sir , helyesirasi hiba van ?

Hogy a témánál maradjunk ugye

2016. okt. 22. 17:19
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is megvolt mindenem, de hogy érzelmi szempontból hogy élt a család, azt még a közeli rokonok sem tudták csak 1 db nagymama. Nem értem mit vársz az itteni válaszoktól. Gyerekek, majd megoldják.
2016. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Nalunk is allandoan ez a harmas kor volt, mindig azt gondolta az egyik lany, hogy csak ketten lehetnek baratnok, vagy velem vagy a masikkal de harman semmikepp. Egy nap meguntuk es ot rekesztettuk ki. Rosszul esett neki igy megtanulta es tobbet nem csinalta. Majd felerik esszel ok is, turelem.
2016. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!