Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11 éves lány, nem húzza le a...

11 éves lány, nem húzza le a wc-t és törli ki a fenekét mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Volt az iskolában egy traumája, emiatt nem hajlandó ezekre mit tudnék tenni? Próbáltam beszélni vele, de azonnal kiakad, tudtok tanácsot adni?

2016. nov. 28. 19:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%

"Értelmes ember nem bántalmazva nevel.Sajnálom, hogy nálatok az a normális, hogy megpofozod a gyereket, ha nem az elvarasaid szerint viselkedik. Nálunk a nevelés nem ilyen. Nálunk az érvelés a divat és a magyarázat. Abból nem tanul a gyerek, ha felpofozom, max félelemből nem fog valamit megtenni. "

Az érvelésedet én például nagy ívben lesz@rt@m volna és sok más gyerek is. Nem mindenkit hat meg a hegyi beszéd, mert nem minden gyerek egyforma. Pont az ilyen túl liberális szülők nevelési stílusa nem normális. Általánosban egy ilyen megbeszélő szülő gyereke halt meg. 2 szülői. Egyiket például auto ütötte el.

2016. nov. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
9 ez mind baromi jól hangzik erőszakmentességgel, pszichológussal együtt, de azért a helyedben erősen elgondolkodnék, hogy hol rontottam el a nevelést ha a gyerekem 11 évesen a sajét seggét sem hajlandó kitörölni. Nem vagyok én a verés mellett alapvetően, sőt nem is a gyerek hibás szerintem, hanem a szülő, aki nem nevelte rá a tisztaságra a gyereket, de ha ennyi idősen egy wc lehúzása is nehezére esik azt nem tolerálnám szülőként. A kommentembe, pedig bele volt írva, hogy egészséges gyereket feltételezek, nem pedig beteget, mert azt nyilván meg kell gyógyítani és nem felpofozni.
2016. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

10 éves volt és pár hétig tartott nála. Nem hinném, hogy bármit is elrontottam volna a nevelésében. Okos, értelmes gyerek, jövőre középiskolába megy, két idegennyelven beszél, rendkívül segítőkész, nem csak itthon. Volt egy ilyen periódusa, ennyi.

Előzőnél pedig elmondanam, nem vagyok liberális szellemű, de a verés és egyéb testi fenyites távol áll tőlem. Így nálad csakra használt, az azt jelenti, az értelmi képességeid nem voltak teljesek.

2016. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
13 nem tudom miért veszed ennyire magadra ezt a kérdést, nem a te gyerekedről van szó, valaki más tette fel a kérdést. Engem nem vertek, de nem is volt velem ilyen gond szerintem.
2016. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Traumaja volt, ezert nem huzza le...es meg mennyi lesz, ha igy folytatja. Ezzel fogjak csufolni. Mint ahogy odavagjak egymasnak, hogy budos. Zsiros a hajad, koszos a ruhad.

Vidd orvoshoz!

2016. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most már nagyon kíváncsi lennék, hogy mi lehetett ez a trauma ami ezt váltja ki...
2016. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
97%
Két oldalon keresztül a szarról vitáztok, ahelyett, hogy megoldást keresnénk? Bár, sokat segítene, ha a kérdező megnyilvánulna végre a részleteket illetően.
2016. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek utolsó teljes mértékben.

Anélkül, hogy tudnánk mi volt az a "trauma" erre nem lehet mit írni azon túl, hogy nem normális dolog.

2016. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
73%
Hát igen, egy félig kész kérdésre nehéz válaszolni... Beszélgess el vele erről, és a részletek sokat segítenének...
2017. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

Nem értem miért nem tudja egy 10 éves felfogni,hogy le kell húznia a wct. Ez abszurdum. Számomra egyértelmű volt miután anyám értelmesen elmondta egyszer. Hangsúlyozom : Egyszer .


Szerintem ahelyett , hogy anyu-apu megcsinálná a gyerek helyett inkább a gyereket kellene odarendelni hogy akkor amit hagytál magad után azt takarítsd fel.. Másképp 20 évesen is anyu büfizteti meg..

2017. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!