Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rendszeres bepisilés 6 évesen....

Rendszeres bepisilés 6 évesen. írna, akinek van ilyen tapasztalata? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagycsoportos ovis kisfiam sokszor bepisil. Olyan is van, hogy nem csak az eleje szalad be, hanem úgy rendesen tocsog a gatya. Ez itthon is, oviban is előfordul, alváskor, de sajnos ébren ugyanúgy.

Nem hinném, hogy szervi oka van. Régebben jártunk urológiára, mert vízsérvvel született, de rendben van már ilyen szempontból.

Lelki okokra gyanakszom, mert mikor kérdem, kell-e menni wc-re, ingerülten nemet mond, aztán pár perc múlva bepisil. Az oviban mostanában zárkózottabb, szorongóbb.

Ha kérdem, miért pisil be, a válasz, nem tudom. Máskor sírva kér bocsánatot érte.

Pszichológushoz tíz nap múlva tudunk menni, akkorra kaptunk időpontot.


Kérdésem: kinek van/volt hasonló tapasztalata, rendbe jött-e a dolog, és hogyan?


2017. febr. 17. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekkoromban volt ilyen gondom. Kiderült, hogy a hólyagom nem szabályos alakú, van egy kitüremkedése, ahol megmarad a vizelet, nem tud pisiléskor kiürülni. Akkor azt mondták, ez lányoknál nagyon ritka, de fiúknál gyakoribb. Viszont csak speciális ultrahangos vizsgálattal tudták diagnosztizálni (elég kellemetlen, katéteren át feltöltötték a hólyagomat kontrasztanyaggal, úgy vizsgálták).

Ettől függetlenül a lelki ok sem zárható ki, nálam szerintem az is szerepet játszott. Bár vittek anno pszichológushoz, de állítólag féltem tőle... szóval egyetlen alkalommal voltam. Felnőttként viszont jártam terápiára és akkor feltárultak komoly problémák a gyerekkoromból.

2017. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál! Huh, nem is gondoltam, hogy ilyen szervi okok lehetnek. Mondjuk fiamat sokszor ultrahangozták babaként, de talán megnézetjük újra.
2017. febr. 18. 08:43
 3/10 anonim válasza:
100%

Velem szüleim kb. 6-7 éves korom körül vittek vizsgálatra, hogy miért pisilek be éjszakánként (vagy akár alvásonként). Többször is megjártuk a kórházat (70 km-rel arrébb), vérvételt csináltak, volt olyan hogy szabályosan szétszúrkálták a kezemet (!), mert nem találta a vénát(?), és ekkor voltam utoljára. Problémát nem tudtak mondani, szüleim pedig nem nézték tovább ezt, nem is vittek többet (Felelőtlenség tudatát kerüljük el!). Nem sokkal 8. évem betöltése után nem pisiltem be többet, gyakorlatilag kinőttem.


Valószínűleg lelki okai lehettek, csak nem emlékszem rá. Nem tudom mennyiben hasznos a válasz, nálam így jött helyre.

2017. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp nezesd meg ismét szervileg is...azt muszaj kizarni...

Szrgeny mar gorcsol rajta rendesen akarmi is az ok, szal a pszichológusra is szukseg lesz..

Jobbulast, kitartást

2017. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nekem a 7 éves gyerekemnél vannak éjszakai gondok.A csep csengö sajnos nekünk nem vállt be mert egész nap nagyon állmos volt akkor amikor használtuk.Sött egy éjszaka 3- szor is ébresztette,és ha nem mellettem aludt akkor mire a szobájába értem már pisis volt és mikorra átöltözött akkorra meg felébredt és nem birt visszaaludni.Most a homeopátián gondolkozom mivel kb 2 éve egy alapos kivizsgáláson esett át és semmi bajt nem találtak neki..
2017. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is!
2017. febr. 19. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még éjjel lenne azt mondanám várj vele. Az én lányom olyan 8 évesen lett igazán és teljesen szobatiszta éjjel.

Nappal vele nem volt gond. Éjjel olyan négy évesen már azt hittem elmúlik neki és csak pár baleset van, aztán öt évesen újra többször és többször. Aztán volt, hogy átmeneti időszakok voltak. Én nagyon sokat beszélgettem vele, próbáltam az eseményeket amiket elmond jól átbeszélni, könnyedebb oldalát megmutatni, hogy fogja fel. Nem tudom hogy de kinőtte. Most 9 éves, lekopogom már egy éve nem pisil be. Talán kétszer volt baleset, de az elenyésző. Éjjel is felébred kimegy stb.

Amúgy én azért nem aggódtam, mert más ügyben is voltunk kivizsgáláson és semmi olyat nem láttak. Bár konkrétan nem ezt nézték. Valamint én is ötödikesen voltam először teljesen szobatiszta éjjel. Mondjuk nekem voltak gyerekkori traumák, stb stb. Bár állítólag az apámnak is így elhúzódott ez a bepisilés.

Lehet mi ilyen fajták vagyunk, nem tudom. De az biztos hogy amikor már nem görcsöltünk rá elhalványodott, ritkult, aztán elmúlt. Meg szerintem ki is nőttük.

Na de most a válasz.

Az viszont, hogy neked nappal is bepisil az aggasztó.

Azért vizsgáltasd ki! Az nem árt ha ránéznek konkrétabban.

Bár én a lelkét is jól átvizsgálnám, mint anyukája. Kikérdezném, témára bírnám. Menjetek új helyekre, ahol nagyon jól érzi magát, játszatok szerepjátékokat. Legyél te is vele gyerek. Hátha akkor felszabadul és elmondja mi bántja. Vagy rájössz a szituációkból.

Ja és ne erőltesd hogy magyarázza meg miért van. Inkább így jegeld a témát konkrétan.

Oviba nem mondják, hogy miért szomorú? Mikor pisil be? Mi után, előbb? Kivel játszik, kivel nem? Kivel veszik össze? stb?

Jó lenne ha elbeszélgetnél az óvónővel is! Hátha meg tudsz valamit, vagy ki tudod belőle silabizálni mi lehet a háttérben.

Lehet hogy neked egy jelentéktelen dolog, de neki az is hatalmas. Gyerekek, nem tudhatjuk mit hogy vesznek.

Dackorszak nem lehet? ez csak azért jutott eszembe, hogy mikor megkérdezed kell e mennie wc-re nemet mond, aztán meg bepisil.

Lehet hagynod kéne a témát. Ha bepisil, szó nélkül öltöztesd át és tedd természeten a dolgod. Ne is ejts szót, hogy a bepisilés stb.....

Az is lehet azt hiszi haragszol rá, vagy lehet nem haragszol rá, de ő látja rajtad hogy szomorú vagy, ingerültebb vagy stb és ő magára haragszik.

Annyi oka lehet.

Majd írd le mire jutottatok a pszichológunál. Illetve te azóta mit beszéltél vele stb. Hátha jut még eszembe ötlet, konkrét cselekmény szituáció ami segíthet.

2017. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ovodás korában éjszaka történt ilyen a fiammal, szervi dolgokat orvos kizárta. Kiderült, hogy szorong az uszásnál/elkisértem az oktató elég kemény és 'agressziv'/ordibálós volt, a gyerek amig ott voltam szinte bennttartotta a levegőt, na mindegy. Kivettem, megszüntek a bepisilések. Fél év múlva egy másik uszodába ment a csoport, megbeszéltük nézzük meg itt milyen lehet, ruhában bemehettünk csak megnézni, az oktató ellentéte a másiknak. Úgy döntött megpróbálja, bár megigértem, ha nem érzi jól magát nem kell mennie, erre nem került sor, és a bepisilés sem tért vissza.

Nem beszélt arról ami az uszodában történt, ha nem megyek el nem jövök rá. Talán maga sem tudta. Figyelned kellene, hogy hol milyen szituációban feszült. Sok sikert.

2017. febr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, megpróbálom majd feljegyezni, hol és mikor feszült.

Ma reggel elég feszült volt, mielőtt ott hagytam az oviban, nem akarta átvenni a váltócipőjét sem. Az egyik óvónővel volt a múlt héten konfliktus, az ajtóban állva, személyeskedve vitatkozott velem, egyszer a gyerekek előtt. Beküldött az intézményvezetőhöz, aki szerencsére korrekt volt, és nem engem oltott le. A téma a bepisilés volt persze.


Tegnap voltunk a pszichológusnál, de valahogy többet vártam... szerintem túl sokat tapogatózott és tkp. semmi újat nem mondott. Hogy legyek következetes, sőt kemény, ez a egy játszma a gyerektől, valamit meg akar kapni, stb. És húzza rá pelenkát. KOnkrétan vegyek méretére valót, fenyegessem meg vele, és húzzam is rá, ha arról van szó. 10 rongy magánban...


Nyugodtan mondjátok meg, ha én vagyok hülye, de... ez most komoly? Szerintem a gyereket ez nagyon lealázná, még jobban feszítené, és még a testvérei is csúfolnák vagy elkottyantanák az oviban. Arról nem is beszélve, hogy egy percet sem tűrné meg magán.


Nem beszéltünk meg újabb időpontot a doktornővel (merthogy valami nagy név ám, pszichológus, pszichiáter, csaláterapeuta, stb.), de ha a dolog folytatódik vagy rosszabb lesz, egy másik pszichológushoz fogok bejelentkezni, akármennyit is kell várni az időpontra.

2017. febr. 28. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ezzel a pszichológussal is visszaadatnám a diplomáját, hiszen már benne van a gyerekben a büntudat 'néha sirva kér bocsánatot', ezt megszégyenítéssel fenyegetéssel tetőzni nem szabad, igazad van. Oldani kellene nem még görcsösebbé tenni. Keménynek kell lenned ez igaz, de abban, hogy a gyerek mindig azt érezze mellette állsz és meg fogjátok oldani, mással is megesik. Az ovónéni is lehetne empatikusabb, még akkor is ha ez tőlük is plusz odafigyelést igényel. Jó lenne tudni, mi történne, ha kikerülne az oviból egy időre ha ez megoldható.
2017. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!