Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Emelt családi pótlékot mennyir...

Emelt családi pótlékot mennyire "osztogatnak könnyen"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy furán hangzik a kérdés, de azért tettem fel, mert van egy kb. 2 éves kisfiam, akivel a neurológusnál kötöttünk ki, mivel azt állapították meg, hogy megkésett beszédfejlődése van. Na már most én azért vittem el szakemberhez, mert amellett hogy nem beszél más autisztikus tünetei voltak/vannak és azt gyanítottam esetleg autizmus spekt. zavar van nála. Ez persze még nem bizonyított, minden attól függ hogyan reagál majd a fejlesztésekre. A lényeg, hogy a neurológus is osztja a másik szakember véleményét, miszerint megkésett beszédfejlődés van nála és kell a TSMT, korai fejlesztés...plusz ráírta a pervazív zavar lehetséges fennállását is (bár ezt szerintem az én elmondásaim alapján tette). Szóval kell mennünk hallásvizsgálatra, EEG-re és vérvételre (anyagcsere is) és már megkaptuk az emelt családit egy évre. Szóval emiatt kérdezem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy most már bizonyítottan van nála valami idegrendszeri probléma (éretlen stb) vagy ezt általában ilyen esetekben meg szokták adni? Másoknak is ilyen "könnyen" adják meg?



2017. febr. 21. 22:52
1 2
 11/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Lesz belőle pénz, nekünk egy heten belúl utalta az oep.
2017. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos adja a papírt, és a kezelőorvos pecsételi. 3,5 hónapos a kisfiunk, már a 4. papírt kezdjük...de amúgy felháborító, h Veletek nem voltak készségesek, ez alap kéne, h legyen.
2017. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!