Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 2,5 éves fiam és...

Van egy 2,5 éves fiam és annyira kihoz a sodromból hogy bezárkózom előle a szobámba 5 percre mert különben rosszul leszek?

Figyelt kérdés

Járt mar igy más is hogy az idegein táncolt.

3 napja rossz idő van nem tudunk kimenni mert egész délután kinn szoktunk jatszani homokozni , stb... Nem alszik nappal semmit hiaba minden erőfeszitésem. Estere meg mar annyira fáradt hogy kepes 1 órán keresztül üvölteni mindenért de szó szerint. A fürdés is úgy zajlik hogy ordit 2 perc után ha leülök. Mire vegzünk mindennel legszivesebben kimennék a levegőre de nem lehet mert jön utánam. Rendesen idegesit. Aztán megvacsorázik szépen és nem alszik mert meg kinlódik hiába sötét van evett fekszem mellette semmi. Kikészit. Most 3. napja hogy bevagyunk zárva a rossz idő miatt, de hosszú ideig meg nem köti le semmi benti jaték.... Kinti gyerek


2017. ápr. 8. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Miert nem viszed ki? Milyen ido akadalyoz ebben?

A gyereked nem hibas.

2017. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
akkor ráadsz egy esőkabátot meg gumicsizmát és kimentek. Semmi baja nem lesz.
2017. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem az o hibaja. Aki nem birja a gyereknevelest,az ne szuljon. Ennyi.
2017. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Minden napra ket kerdes jut amiben egy anyuka az uvoltozo, kezelhetetlen gyerekere panaszkodik. Komolyan! Tegnap is volt, tegnapelott is, azelott is....olvass vissza, milyen tanacsok repkedtek! Leginkabb a ket tabor csapott ossze, a "oh az enyem is ilyen, dackorszak es majd elmulik", es a "neveld meg, egy kis szigortol nem rombolod le a lelket!".
2017. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is 2,5 éves, csak lány. Elképesztő, amilyen műsorszámokat este levág. Persze, tudom, hogy ő nem hibás. De úgy érzem, én sem mivel le van fektetve ebéd után, szóval elvileg lehetne ennél egy kicsit kipihentebb. De nem! 6 óra után általában jön a 'hol van a cumim?" mondat, amikor én már sírni tudnék. Ezután ugyanis jön, hogy szinte kezelhetetlen. Volt, hogy már én is sírtam, mert azt éreztem, hogy nem bírom tovább. Most mit csináljak vele, ha egyszer ordít, hisztizik pedig csak alapvető dolgokra kérem például: segítsen kihúzni a lábát a nadrágból, menjen a fürdőszobába, ne ugráljon a kádban. Ezektől annyira ki tud akadni, hogy én már sokszor úgy érzem, hogy nem bírom. Az kellene, hogy egy teljesen kipihent anya mondja neki, hogy "megértem, hogy fáradt vagy, együttérzek veled, de most menjünk fürdeni! azt nem szabad csinálni, stb..." Tudom én is, olvastam szakirodalmat. Ja, csak ez a hétköznapokban egy ilyen hisztérikus gyerek mellett ezt nem lehet megcsinálni, mivel én is kifáradok a napvégére. Van, hogy ott ülök mellette és egy-egy ilyen műsort végignézek és azon gondolkodom, hogy ilyenkor milyen k**rva lassan telik el egy perc. Aztán volt már, hogy én is átmentem másik szobába pár percre. De olyan is volt, hogy hazaért a párom, én meg elkértem a kocsikulcsot és elmentem egy kicsit otthonról. De olyan is volt, hogy szakadt az eső, ő meg őrjöngött, hogy ki akar menni. Ráadtam a gumicsizmát, az esőkabátot, meg odaadtam az esernyőjét és kiraktam az esőbe, én meg néztem a teraszról. Mondjuk nem érdekelte, nagyon jól érezte magát, bár ez a nyár közepén volt. Jézusom, akkor ezek szerint lassan egy éve biztosan tart az őrület nálunk.

Bölcsibe jár, na oda az elindulás sem egyszerű. Kössem fel a haját, de mikor készen van akkor közli, hogy nem úgy vagy ne azzal a hajgumival, stb... Az ilyet nem könnyű elviselni, ne izgulj, nem vagy egyedül még akkor sem ha ezért itt "megköveznek". Én soha nem gondoltam, hogy ez ilyen lesz, de komolyan. Hiába mondják itt sokan, ez nem azon múlik, hogy hogyan neveled. Ha nem akarsz egy ilyen típusú gyereket agyonverni, akkor igenis nehéz lesz vele, ugyanis ezt a típust nevelni ilyen szélsőséges. Vagy elviseled csendben amit csinál, és különvonulsz tőle vagy pedig bántják, amit én sose tennék. De azt senki se magyarázza be, hogy ez nem függ a gyerek személyiségétől. A barátnőm még engedékenyebb, mint én a kislánya mégis egy angyal. De ugyanez van a bátyáméknál is: az egyik egy tündér a másik meg... olyan mint az enyém. Próbálná meg valaki közölni vele, hogy nem szabad, amikor éppen rajta van az öt perc. A haját valószínűleg le fogom vágatni, mert elegem van. Nem a mosásból, meg a szárításból, hanem abból, hogy nem jó a hajgumi színe, nem csillog, nem olyan mint a másik, inkább fonjam be, inkább tűzzük fel. Szóval ez nálunk be lesz fejezve, elegem lett ebből.


Amúgy pont akkor néztem fel erre az oldalra, amikor a párom elvitte a lányunkat fürdeni, éppen egy ilyen hiszti után. Akármilyen furcsán is hangzik, örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki ennyire "béna anya" :)

2017. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
5-ös, leìrtad a gondolataimat. Nagyot röhögtem!! 😀Akàr az èn lànyom. Ja ès a szoknyàk.......az mèg felèr 50 hajgumival!
2017. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

szia, z én fiam is két és fél éves, és biza kinti gyerek. hacsak nem szakad az eső és dörög, villámlik, vagy van hatalmas erejű szél én kiviszem. tegnap és előtte is délelőtt és délután is voltunk kint jó egy egy órát. annyit nem árt, de a szél miatt csak ennyi.

nálunk ilyenkor az szokott segíteni ha bevonom a házimunkában. nagyon szívesen segít, pakol a kezem alá, bújkál a szárító alatt, vagy teszi az összes csipeszt a ruhára miközben teregetek. vagy porszívózik...stb. nálunk ez szokott kicsit segíteni ha be vagyunk zárkózva. vagy ha extra figyelmet adok neki, tehát egész nap olvasunk, bújócskázunk, lufit dobálunk, vagy együtt rajzolunk, egyik kedvenc hogy lerajzolok egy mesekönyvből egy két dolgot, most pl babóca könyvből, és neki ki kell színezni úgy ahogy a könyvben van, nagyon élvezi :) ...tehát a lényeg hogy mellette vagyok ilyenkor, ha nem tud levegőzni akkor nehezebben találja fel magát, így segítek neki.

2017. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk csak akkor van ez ha borult a napirend.

Ha pl kesőn keltünj ebed elott nincs ido lemenni, vagy nem izlik a főztöm es nincs jobb otletem, kesore nyulik az ebed utáni altatas is, igy este se megyunk már le, meg hasonlok.olyankor káosz lesz a gyerek hangulata ingadozo.


Nagy megmento ha epp jön valaki megyunk valakihez es total kikapcsolja a gyereket jatszik vele, en haladok a dolgaimmal, mindig kiegyensulyozodik minden

2017. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Az először vacsi és utána fürdés jobb sorrend - könnyebben fog elaludni, ha már nem pörgeti a kaja és leért egy ideje a pocakjában amíg függőlegesben van. És ha vevő rá, mesélj neki valamit, akár az aznapot jó monoton hangon a sötétben.

Nekem is volt olyan párszor az egyik gyereknél, hogy bezárkóztam jobb híjján a vécébe és elszámoltam százig, hogy ne bántsam valami hülyeség miatt, ami már utolsó csepp volt.

Benti mozgatós játékok nálunk a bújócska (takaró alá, ajtó mögé, asztal alá még pont elég kihívás és vicces e korban) és/vagy kergetőzés (valami szerepjátékos körítéssel, pl. oroszlán és ebédje), birkózás, csiklandozás és "cirkuszi" tornamutatványok, aztán sokszor párnákból építünk akadálypályát, amint végig kell egyensúlyozni vagy autót/hajót/vonatot/űrhajót és megyünk kirándulni (ahol aztán a pikniktől a balesetes hegymászáson át az ufókkal való barátkozásig minden előfordul), labdázunk lufival vagy tekézünk zoknival palackot. Sőt néha még a létrát is elővettem ekkora korukban mászóka helyett - ezen mindig jót nevettünk, hogy onnan látják a szomszédok, hogy esik, hogy létrára másztunk, mint a meteorológus békája :)

Szóval persze nem egész nap ökörködünk és fárasztó meg nem mindig van ihlete az emberek átmenni gyerekbe, de ugyanakkor ezekkel nagyon jól le tudnak izzadni egy óra alatt és persze nagyon hálásak és utána hajlandóbbak elfoglalni (addig-ameddig...) magukat valami üldögélős játékkal is.

2017. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
40%
Gyenge lehet az idegrendszere, vidd el nevelési tanácsadóba, ott korai fejlesztésen segítenek.
2017. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!