Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka hogy 9 éves...

Mi lehet az oka hogy 9 éves fiam időnként bepisil éjjel? Ő azt mondja hogy nem emlékszik rá. Vigyem el orvoshoz, vagy várjak?

Figyelt kérdés
Már kicsi kora óta rossz szokása hogy visszatartja a vizeletét és csak akkor megy pisilni ha nagyon kell már. Azt reméltem hogy idővel kinővi ezt a dolgot, de ehelyet mostanában néha bepisil. Az apjuk nincs otthon egy ideje, de igazából nem akkor kezdödőt a bepisilés mikor elment hanem később. Nem tudom forduljak-e már orvoshoz vele, vagy csak legyek türelmes. Adjatok tanácsot, nagyon aggódom.
2008. okt. 15. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mindenképp vidd el orvoshoz.Bár ilyen korban a bepisilés háta mögött álltalában valami pszichés dolog áll.Bár a szavaidból itélve nem hiszem hogy rossz családban élne.Esetleg annyi amit kérdeznék hogy rá-e szoktál förmedni a bepisiléskor, vagy szoktad -e mondogatni másoknak az ö jelenlétében hogy beszokott pisilni?
2008. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ne várj! Vidd orvoshoz. Pszichés gond, pontosabban egy reakció valamiféle pszichés megterhelésre. Házilag nem tudod gyógyítani, mert a kiváltó okok gyakran mélyen rejtve vannak (a türelem, megértés ez esetben nem változtat a dolgon). Segítségre van szükségetek! :)

Hívd fel a kerületi nevelési tanácsadót és kérj egy időpontot az egyik pszighológustól. Nekem nagyon jó tapasztalatim vannak, több kerületben is. Kedvesek, megértőek, készségesek és gyermekcentrikusak. Persze, ez a dolguk, mégis nagyon sokat jelent amikor az ember tanácstalan. :)))

2008. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Mielőtt orvoshoz vinnéd, próbáld meg rászoktatni(küldd ki!), hogy este lefekvés előtt menjen el pisilni! Még akkor is ha nem (mint írtad) "nagyon kell" neki!
2008. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Rászoktatni a vizeletvisszatartásra 3 éves kor körül szoktuk a gyereket. Ha egy már szobatiszta gyerek újra bepisil (most 9 éves!!!) akkor az nem rászoktatás kérdése.

Az egyik rokonom 38 éves. Rendszeresen bepisil. Az anyja nem vette komolyan. Nincs családja a fiúnak mert egyetlen nő sem bírja ezt sokáig. :( Vidd orvoshoz. Először talán a gyerekorvossal beszélj.

2008. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Fiam este lefekvés elött elmegy magától pisilni, mégis néha bepisil. Nem szidon le érte, nem beszélek erről másokkal és próbáltam beszélni is vele erről. Pécsen hol van ilyen orvos aki ilyesmivel foglalkozik? A pszihológus elég ilyesztően hangzik.
2008. okt. 15. 14:28
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Látom, hogy a sok munkanélküli magánorvos lepontozott!

Mindegy.

A kérdésedben nem írtad, hogy elmegy lefekvés előtt pisilni!

Vidd el pszichológushoz! Azonnal!!!

2008. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én annyit tudok, hogy egy főiskolán beszéltem egy bizonyos tanárral, aki gyermekjóléttel is foglalkozik. Én is tanultam pszichológiát, valószínű, hogy lelki eredetű ez a probléma. Visszatérve a tanárhoz: azt mondta a nevelési tanácsadóban nagyon készségesek, segítőkészek, stb. De sok olyan helyzet van, amikor nem találják az okokat és olyankor a szülőt, családot teszik felelőssé. Rövid időn belül "rádszabadíthatják" a különböző hatóságokat. Nem tanácsolom ezért. Persze tisztelet a kivételnek, mert biztos vannak azért jó tanácsadók.

Mindenképp vidd el pszichológushoz, ez is az ő területe és mindent beszélj meg vele őszintén. Nem lesz belőle később problémád sem. A legjobb helyen ott lesztek. Ettől függetlenül nem olyan biztos, hogy sűrűn el kell járnotok.

Egyébként meg az én véleményem az, hogy te is tudsz a legtöbbet neki segíteni.

Érezze azt, hogy fontos neked, bízz rá olyan dolgokat, amit eddig nem tettél meg, közös programok pl, A lényeg, hogy érezze, hogy ő nagyon fontos a családban. Dícsérd meg többször, legyen sikerélménye ez nagyon fontos! Időbe telik, még lesz eredmény, ki kell várni. Hátráltatni azzal tudod, hogyha sokszor felemlegeted neki, mert biztos vagyok benne, hogy őt ez nagyon bántja és valószínű, hogy szégyenli is. Türelem és megértés. Ezt kell látnia rajtad. Ne csalódottságot, mérget, stb. A legtöbbet ezzel érsz el. Remélem valamennyit tudtam én is segíteni!

2008. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia!Biztosan történt vele valami.Ovatosan beszélj vele és kérdezd ki,hogy nem-e történt vele valami kellemetlen dolog ami nyomassza a gyereket.Az iskolában is történhetett valami amit nem tud feldolgozni szegényke.Lehet befolyásolja lelkileg,hogy nincs az apuka.Vidd szakemberhez!Sok sikert!
2008. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A POTE honlapján van egy név és elérhetőség:

( [link]


Dr. Pintér András (gyermekurológua)


Telefon: 7811, 7862, 7918

E-mail: andras.pinter@aok.pte.hu


Sajnos nem ismerem, nem tudom, milyen orvos, de érdemes lenne felkeresni.

2008. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. okt. 16. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!