Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha gyermekedről kiderült,...

Ha gyermekedről kiderült, hogy valamilyen komoly, tartós betegsége van: hogy érintett téged?

Figyelt kérdés
Hogyan tudtad ezt elfogadni, belenyugodni?
2017. júl. 12. 23:35
 1/6 anonim válasza:
64%
Esetleg tudnál pontosítani mégis miféle betegségről lenne szó? (ha kell megbeszélhetjük privátban is)
2017. júl. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Pontositsd kerlek, nem mind1 hogy asztma vagy autizmus.. :ss

A fizikai problemakat sokkal konnyebbel tudnam fogadni, mint a szellemi fogyatekossagot.

2017. júl. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak 3 és fél évesen feldagadtak a térdei.Gyulladáscsökkentőre sem múltak,jött a diagnózis pár hét után,hogy gyermekkori krónikus izületi gyulladás(JIA),autoimmun jellegű betegség.

Nehéz feldolgozni,talán nem is lehet.Élhet normálishoz hasonló életet,de időszakosan mindig visszatérhet a fájdalom.Szed komoly gyógyszert rá,most pl 1 év után ismét visszatért valamennyire gyógyszer mellett a gyulladás és nurofent kell neki adnom 4 hétig.Nem beszélve arról,hogy havonta vérvétel,negyed évente szemészet.Ezen kívül kruppos néha,meg mindig van valami

Úgy tudom "elfogadni" a helyzetet,hogy ugyanilyen betegséggel sokkal rosszabb tűnetek is lehetnének,de neki szteroid sem kell,meg egyenlőre mást nem okozott nála a betegség.Ha komolyabb lenne,csak azt tudnám csinálni(úgy mint most),hogy mindent megteszek a gyógyulása érdekében,meg minél kevesebb fájdalma legyen,rendszeresen viszem a kontrollokra,meg mellette vagyok a bajban is!Nálatok mi a probléma?

2017. júl. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Az autizmus nem "szellemi fogyatékosság",(egy állapot, amit nemhiába hívnak autizmus-spektrumzavarnak, hiszen ahány autista annyi féle) sokkalta gyakoribb az épértelmű közöttük, mint az értelmi fogyatékos, ne beszéljünk zagyvaságot. Valóban nem mindegy milyen betegségről, fogyatékról van szó, az elfogadás szempontjából sem. Szerintem majdnem mindennel meg lehet birkózni, belátom lehetnek kivételek. Érintett vagyok, ezért is merem ezt állítani, de ismétlem, ez így nagyon általános, nem mindegy mi is az az állapot, amire gondolsz, hogy el kellenne fogadni. Mindenmi egézséges gyermekre vágyik, mikor szembesül avval, hogy ez nem így történt, az először sokk, aztán majdhogynem olyan skálát mutat, mint egy gyászfolyamat és van, aki sosem ér a végére, megreked benne, nem tudja feldolgozni és így a gyerekét érdemben segítnei, avagy támogatni sem. nehéz elengedni az egészséges, boldog jövő vízióját, mikor minden szülő ezt akarja a gyermekének. éppen ezért tényleg nem lehet válazolni, hogy mivel lehetne segíteni az elfogadást, mert tényleg nem ugynaz egy élethosszig tartó állapot, mikor a gyerek gondozásra szorul és önálló életre alkalmas valószínűleg sosem lesz 8plusz az aggódás, mi lesz ha én nem leszek?), mint ha egy fizikális betegséggel teljes élete élhet, vagy olyan problémával született, ami jól fejleszthető és egyszer a jövőben elérhető, hogy öngondoskodó, boldog felnőtt váljék belőle.
2017. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam integrált oviba jár. Pont a mellettünk lévő csoportban vannak a problémás gyerekek. Van közöttük autista, van súlyosan figyelemzavaros, oxigénhiánnyal született, stb. Beszélgettem az egyik anyukával sokat, általában egyszerre vittük a gyerekeket. Egyszer elkezdett mesélni a fia betegségéről. Tudod mit mondott? Hogy tulajdonképpen a kezdeti időszak volt nehéz, amíg feldolgozta a kezdeti sokkot. Viszont utána kutya kötelességének érezte, hogy a legjobbat hozza ki a dolgokból, így speciális tornára és fejlesztésekre hordja a gyereket. Azt mondta az elején rá kellett kényszeríteni magát, hogy örüljön a gyerek sikereinek, mert bizony voltak, csak tudta, nem elég. De a legfontoaabb változást az hozta, hogy kizárta azokat az ismerősöket, sőt családtagokat az életükből, akik szánalommal fordultak feléjük. Azt mondta, hogy ő sokkal.nehezebben viselte a dolgokat akkor, amikor a rokonok folyton azt mondták, hogy jahj most mi lesz, kint akkor, mikor már csak olyan emberek vették őket körül, akik úgy viselkedtek a gyerekkel, mint egy egészségessel.

Mondjuk a gyerkőcének valamilyen neurológiai problémája volt, de talán mindegy is. Ő azt mondta sokat bwfolyásol ilyenkor, hohy a kezdeti sokk után tudsz e előre nézni, illetve hogy a számodra fontos emberek hogy visuonyulnak a helyzethez.

Egyébként figyelemre méltóan pozitív hozzáállású anyuka.

2017. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben sokkos állapotba kerültem, aztán csinálni kellett a hétköznapokat, ami kutya nehéz, de az vitt előre, hogy csinálni kell. Minden másodpercem be volt osztva, nem volt időm keseregni. Amikor meg lett volna, akkor állva elaludtam. Amikor egy kicsit könyebb lett a helyzete és emberek közé kellett menni, az megint nagyon nehéz volt. Volt idő, amikor beszólogattam az embereknek, hogy ne bámuljanak, volt, amikor kártyákat osztogattam. most 5 éves kerülöm az embereket és igyekszem a saját elfogadó köznyezetében tartani..Belenyugodni soha nem fogok.
2017. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!