Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha idehaza létezne egy komoly,...

Ha idehaza létezne egy komoly, bentlakásos, katonai/rendvédelmi iskola, te beadnád oda a gyereked?

Figyelt kérdés
4-5 évre,persze látogathatnád és egy komoly,nemzetközi diplomát kapna,nyelvtudást,jogosítványt és kiképzést.

2016. jan. 12. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Értelmét nem látom, a bent lakásos vallási suliknak viszont igen.

Valahogy én csak olyanokba futottam eddig, akik ilyenekbe jártak és lett is belőlük valaki. És a legkevesebb köztük az orvos, meg hogy 2-3 nyelven beszélnek. (8 embert ismerek különböző sulikból, nem egy problémás volt gyerekként erősen amúgy)

2016. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen itthon...

És csak akkor "adnám be", ha a gyerekem is azt szeretné!

2016. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek! Ha ő is szeretné!
2016. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a gyerekkel egyeztetve és ha ő is szeretné.

A legtöbb szülő-gyerek kapcsolat ott romlik meg, amikor a szülő erőszakkal irányítja a gyerekét és akarja megmondani, hogy mi legyen. Persze érthető, hogy jó jövőt akar és normális embert, de ezt nem az iskolában kell, hogy beleneveljék, hanem otthon kezdődik minden.

Ha otthon szeretetteljes a légkör és jól neveled, következetes vagy, sokkal jobb eséllyel indul bárhol az életben.

2016. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ő ezt szeretné, járhatna ilyen középsuliba
2016. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerve a gyerekemet, akkor se ha ő szeretné, mert nem bírná sem a szigorú fegyelmet, sem a rideg közeget.

A nemzetközi diploma, nyelvtudás és jogsi meg megszerezhető másképp is.


Ha alkalmas lenne ilyen pályára, és évek óta masszívan kitartana mellette, hogy akarja, akkor igen.

De akkor egy teljesen más gyerekről beszélünk, nem az enyémről. :)

2016. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy beadnám? Hány évesen?! Egyetemi oktatásra? Akkor majd ő eldönti, hogy ezt a hivatást szeretné-e vagy sem.

Középiskoláról van szó? Kizárólag akkor mennék bele ebbe, ha a gyermek eltökélt már ekkor, jó fizikumú, stabil pszichikailag és jó eséllyel ezen a pályán marad.

2016. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként teljesen gyerekfüggő. Nekem a fél családom hivatásos állományban van/volt. Erre a pályára azonban nem alkalmas mindenki. Ha a gyerekem alkalmas lenne rá és ő is ezt szeretné, akkor természetesen támogatnám.
2016. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha felsőokatásról beszélünk, akkor furcsán hangzik a „beadnád”, hiszen már felnőtt ember lenne, mikor a suliba menne, így a saját döntése lenne ez.


Viszont én igyekeznék lebeszélni róla (bár szerencsére nem is tudom elképzelni, hogy ilyen megfordulna a fejében), mert nagyon nem értek egyet a militarista szellemmel.

2016. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!