Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen alvászavar lehet? Volt...

Milyen alvászavar lehet? Volt valakinél hasonló?

Figyelt kérdés

7 éves a kisfiam. 3 évesen elkönyveltük tanácsadáson, hogy pavoros, minden jel arra utalt. éjfél körül riad fel, sír, kiabál, rugdos, csapkod, vergődik, nem lehet hozzáérni, hozzászólni, minden csak olaj a tűzre. Aztán ahogy kezdődött, egyik pillanatról a másikra abba is marad és alszik tovább. reggel kipihenten ébred, akár 2 perc volt ez az egész, akár 2 óra.

na most jobban beleástam magam, mert kezd mocskosul kimerítő lenni, hogy még mindig nem alszunk, és nem találok olyan leírást, miszerint a pavor órákon át is tarthat. Pedig sokszor így van, Illetve éjszakánként egyszeri jelenségként írja le, viszont nálunk rendszeresen előfordul, hogy többször is előfordul, akár az egész éjszakánkat ezzel töltjük. alszik fél órát, aztán kiabál pár percig, majd 1 óra alvás után sírdogál fél órát, aztán "vergődik", rugdos stb. most éjjel is 11 körül kezdte, és nem is tudom, hajnali 3-4 körül értük el azt a pontot, hogy végre nyugodtan pihent.


Van, hogy hetekig nincs ilyen gond, aztán nem tudom, mi váltja ki, de akár mindennapos is lehet 1-2 héten át...



2018. ápr. 17. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem probaltatok elvinni valami alvascentrumba?Ott értenek az ilyen dolgokhoz,pontosabb diagnózist állítanának fel.
2018. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pszichiáterrel, pszichológussal beszéltem, ők azt mondták, hogy megnézik szívesen, de kezdeni nem lehet vele igazán semmit, majd kinövi.

Alváscentrum nem jött szóba, ugyanis pont emiatt a probléma miatt nem alszik egyedül, nem tudna nélkülem ott/elaludni.

2018. ápr. 17. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kérdést megérne.Persze se le,se rá.Lehet az elalvásba kellene neki segítened, tehát engednék ,hogy mellette legyél mivel gyerek.Biztos megpróbálnám, hátha az válik be, mert ez ennyire hosszú távon nem csoda ha téged is megvisel.Mindkettőtöknek jobb volna ha kiderülne mi a baj.Kívánom nektek a legjobbakat.
2018. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

amikor felriad, akkor is azonnal engem keres. van, hogy tényleg felébred arra, hogy nem vagyok ott, van, hogy csak a pavor része, hogy utánam kiabál. Hiszen ilyenkor hiába vagyok ott, megnyugtatni nem tudom, mert egyik pillanatban odabújik, de már löki is el a kezemet, vagy közben rúg egyet, de előfordul, hogy abban a pillanatban, ahogy hozzászólok, hozzáérek, már üt is vaktában a levegőbe.


Igazából csak arra volnék kíváncsi, hogy ez így lehet-e pavor, vagy ha nem, akkor mi?

2018. ápr. 17. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Pavornak tűnik. Nálunk is volt, de nem ilyen durván, egy èbredés általában és max fél óra. Volt, amikor 2-3 nap egyfolytában, utána egy hónapig semmi. Csak arra jöttem rá, hogy fáradtabb volt ilyenkor, sok élmèny érte. Érdemes előbb lefektetni, illetve azt olvastam valahol, hogy érdemes éjfél előtt megébreszteni egy picit mielőtt belecsúszhatna ebbe az állapotba. Ezt nem próbáltuk, de úgy tűnik kinőtte, legalábbis már egy ève nem volt gondunk.

Mivel nálatok súlyosabb a gond biztos vinném szakemberhez. Van alvással foglalkozó pszichológus, ő meg tudja mondani érdemes-e az alváslabor vagy valami egyéb vizsgálat.

2018. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most éjjel teljesen jól aludt, pedig semmiuben nem volt más a nap, mint az előtte kettő, amikoris katasztrófa volt, 11kor elkezdte és 3-4 felé hagyta abba. És persze ő kipihente magát reggelre, semmire nem emlékszik, aludt, mint a bunda.

Szóval nem tudom.

Az ébresztés nem jött be, volt hogy pont az váltotta ki a rohamot, hogy hozzáértem, hozzászóltm. de kicsinek sem volt ébreszthető. babaként is, ha délutáni alvásból felébresztettem, masszív 2órás sírás volt az eredménye.

2018. ápr. 19. 07:51
 7/10 anonim ***** válasza:
öcsém volt ilyen, aztán kiderült, hogy oxigén hiányban szenved. alváscentrumba kell vinni...az a pár perc alvás is segít nekik.
2018. ápr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ha az oxigén-ellátással (légzéssel) van gond, akkor az mindennapos lenne, nem?

Mindenesetre kértem időpontot orvoshoz, hátha van rá ötlete.

2018. ápr. 25. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:

öcsémnek teljesen változó volt. Hol jól aludt, hol olyan halálsikollyal ébresztett, hogy kiestem az ágyamból(egy szobában voltunk), beletekeredtem a takaróba és úgy néztem ki mint egy tortilla :D

A lényeg orvoshoz ment ott kivették az orrmanduláját és jobban lett,de ezek a rohamok össze-vissza voltak.

2018. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Lanyommal honapokig kuzdottunk 8 eves, de ami elso kezeles utan hatott az a craniosacralis terapia. Soha nem irtam meg sehova, de anno en is teljesen kesz voltam, attol, hogy nemtudom megoldani es mondhattak, hogy majd elmulik, persze 5 honapig minden este utan ez a valasz nekem nem volt megfelelo. Kitartas! Termeszetesen ahogy a terapeuta elmondha lehet kell tobb alkalom, de en egy pillanatra se bantam meg, hogy megprobaltuk es a lanyom is szereti.
2020. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!