Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 hónapos kisfiam, egész nap...

4 hónapos kisfiam, egész nap nyűgös, sokat sír, és keveset alszik. Valaki jár még hasonló cipőben? Nagyon nehezen bírom már.

Figyelt kérdés
Nem újkeletű a dolog, szinte néhány hetes kora óta ilyen (egy két jobb napja van talán). Két hónapos sem volt, mikor kivizsgálták a kórházban, de csak annyit állapítottak meg, hogy meglehetősen hasfájós. Most már nem mindig produkálja a tipikus hasfájós tüneteket, de iszonyú nehéz vele így is. Mivel nagy súllyal született, már hét és fél kg körül van. Kizárólag anyatejes, de fontolgatom a hozzátáplálást, mert gondoltam arra is, hogy talán éhes?! Van még valaki, aki ennyit kínlódik a hasonló korú babájával? Hogy bírjátok? Én már nagyon el vagyok keseredve! :(

2014. nov. 29. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasfájást próbáltátok kikezelni? Tea, masszírozás, esetleg diéta, mert lehet valami amit te megeszel az okozza ezt nála.
2014. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon igyekszem odafigyelni az étrendemre. A pici teàt nem kap, tornàsztatni szoktam, ha làtom, hogy a hasa bàntja, szélcsövezem, mert a cseppek hatàstalanok.
2014. nov. 30. 21:29
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nyűgös volt ilyen idősen, megértem az érzéseid. Annyit tudok mondani, hogy az tényleg igaz, hogy a Te hangulatod hatással van a babára is. Nálunk az jött be, hogy figyeltem tudatosan arra, hogy nyugodt maradjak, ha nyűgös, kevesebb inger kell, hogy érje. Hidd el, minden nap egy kicsit könnyebb, fel a fejjel, szuper anyuka vagy!
2014. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad lehet. Bár őszintén nagyon nehéz nyugodtnak lenni, mikor már négy hónapja alig alszik az ember, a nappalok pedig egy végtelen "sírás-elhárításnak" tűnnek. :) Nagyon aggődom, hogy valamit talán én nem csinálok jól. A hasonló korú babák anyukái mind azzal dicsekenek, hogy az ő csemetéjük már végigalussza az éjszakát, és nappal is csak gőgicsélnek és játsszanak... :S
2014. dec. 2. 09:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, jól csinálod, csak gondolom Neked is első baba, én is folyamatosan stresszeltem. Hamarosan könnyebb lesz, hidd el! Amúgy ha ez megnyugtat, én is azt mondtam ismerősöknek, hogy álom-babám van, nincs vele gond :-D Esetleg valaki nem tudná pár órát a babával lenni néha?
2014. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és még valami! Néha hagyd egy kicsit, hogy sírjon, nem kell mindenáron megvigasztalni, ha meggyőződtél róla, hogy amúgy nincs semmi baja. Neki is le kell vezetni a stresszt, megkönnyebül a sírástól.
2014. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Persze, első baba! :) Ma jártuk meg vele a neurohabilitációt is, mivel elküldtek minket a nyűgössége miatt. Ott is mindent rendben találtak... szóval, valahogy túl kell jutnunk ezen... Vele az a másik gond, hogy már a kórházban is mondták, igen fel tudja magát hergelni sírás közben, ezért nem nagyon lehet hagyni ilyenkor. Pár perc alatt már vöröses színben pompázik, merő víz a feje és fulldoklik, annyira visít... :S Úgyhogy ez nem járható út.. :)
2014. dec. 3. 22:23
 8/17 anonim ***** válasza:
O egy nyugos tobbemberes baba. Az enyem is ilyen nagyon nehez veluk. Nekem a hordozokendo sokat segitett. Probaltad?
2014. dec. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltam, bár már ajánlotta más is. De ő néha még akkor is sír, ha kézben van, ringatom, és fel-alá járkálok vele. Hordozókendőben jobban elvannak? Nem tudom.. A te babád mennyi idős? Hogy tudod ellátni mellette a mindennapos teendőidet?
2014. dec. 7. 15:05
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem volt h.kezben nem nyugodott meg de hordozokendoben igen. Mas erzes nekik mert koruloleli az anyag. Olyan mintha az anyamehben lenne. Enyem mar 15 hos nehezebb vele mint az atlagos babakkal. En sokat hordoztam sokat aludt benne. Mellette minden teendomet el tudtam intezni.persze megszokta es igenyelt de ma mar nem alszik kendoben hanem az agyaban. Kinonek mindent.
2014. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!