Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemhiányos, de nem...

Figyelemhiányos, de nem hiperaktív?

Figyelt kérdés

Miért van egy kalap alá véve a figyelemhiány/zavar és hiperaktivitás?

A 7 éves fiam sok esetben nem figyel órán, de időnként iskolán kívül is sokszor kell neki szólni, hogy ránk figyeljen. Viszont a magatartásával semmi gond nincs, nem rosszalkodik, sőt, az átlagnál csendesebb. Persze otthon azért kitombolja magát, és gyakran eljátszik magában is órákon keresztül. Mégis nehéz neki az összpontosítás, főleg matematikából.

Már rengeteg szakembernél jártunk, a pedagógiai szakszolgálatnál is, de iszonyú hosszú a várólista, és nála sokkal súlyosabb állapotú gyerekek elsőbbséget élveznek. Korábban megállapítottak neki részképesség zavarokat és figyelemhiányt. Most a szakértői bizottság vizsgálatára várunk.

Jártunk logopédushoz, külön fejlesztésre, pszichiáternél is, felírta a Ritalint, de totál ellentétes hatást váltott ki, ijesztően felpörgött a gyerek, 5 órán keresztül egyfolytában beszélt, fel-alá mászkált, érzelemkitörései voltak.

És most itt állunk tanácstalanul.

Milyen szakemberhez fordulhatnék még? Úgy tűnik, hogy nem is figyelemhiány állhat a háttérben?

Valaki volt már hasonló helyzetben?


2018. ápr. 20. 11:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nyíregyháza.

De egy utat esküszöm, megérne. Hosszú a várólista? Sokba került?

2018. ápr. 20. 21:31
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs várólista. 7000 Ft az egy órás vizsgálat, tudnak tanácsot adni, hogy hogyan tovább. 18. kerületben vannak, a neten is találsz róluk információt.


[link]

2018. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Még valami, beszéltem 2 anyukával is, akik ugyanazt tapasztalták, amit én is, hogy több szakembernél is jártak, de semmi, itt kapták meg a rendes diagnózist és a megfelelő fejlesztést. Sajnálom, hogy nem előbb találtam rájuk.
2018. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért van egy kalap alá véve, mert egyféle a kezelése, és amúgy nem sokat tudunk még erről. A Ritalin használni szokott nem hiperaktív figyelemzavarban is, ha ellentétes a hatása, az ebből a szempontból normál idegrendszerre utal. A figyelemhiány egyik oka az, ami a hiperaktivitásé is, hogy erős ingereket igényel az idegrendszere, emiatt az ingerkereső magatartás miatt ugrál a figyelme. Az ilyen gyerekeknek élénkítő drogokat adva már a normál világ is elég érdekes lesz, fordítva reagálnak, mint a neurotipikus többség. Nem csak a Ritalintól, koffeintől (kóla) is nyugodtabbak lehetnek. Ha nem ez a helyzet, attól még lehet figyelemzavaros - egy szerkezet csak egyféleképpen lehet jó, de igen sokféleképpen lehet nem tökéletes, az agy is ilyen. Csak sajnos a többi fajtára nincs gyógyszer, gyógypedagógus adhat ötleteket.

Fiamnál nem tudom mi a helyzet, már majdnem lekezdte szedni a Ritalint, de aztán elkezdett javulni, így nem próbáltuk ki. (A fene tudja mitől, lehet hogy a vérvételt - ami a gyógyszerszedéssel jár - nem akarta még egyszer...)

2018. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Uhh, utolsó, nagyon érdekes, amit mondasz. Totál igaz a fiamra, amit írtál, a nap felében mondjuk folyton ingert keres. Példa: megyek érte a suliba, és még meg se érkeztem, már kérdezi, hova megyünk? Megyünk fagyizni. És utána? Aztán haza. És ott mit fogunk csinálni?

Matematika órán is ha a tanító mellett áll, akkor csinálja a feladatot, ha nem, akkor azonnal kalandozik, színez, nézelődik. Rendkívül szabálykövető, ezért nehéz kitalálni, hogy mivel segíthetnék az összpontosítását.

2018. máj. 16. 11:31
 16/18 anonim ***** válasza:
#14 ismét: Ja, az én fiam is csak figyelemhiányos, de ez lehet hogy amiatt van - mindenesetre hozzájárul -, hogy nagyon szabálykövető. Ugyanakkor a testvéréhez képest azért megfigyelhető az impulzuskontroll-hiány, tehát hogy előbb cselekszik, csak utána gondolkodik. Pl. az ő ajtaján a kocsiajtó tele van horpadásokkal, mert ha hazaértünk, nekivágja nyitáskor a korlátnak, mert mindig elfelejti, hogy nem szabad.
2018. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Uhh, nálunk is van ilyen!!! Roppant érdekes... Bár neki nincs testvére, így nincs kihez hasonlítanom. És meg is jegyzi, ha hibázott, hogy "Mindig elfelejtem!"

Különben most találtam még valamit, igaz, rendkívül alternatív módszer, de már kifogytam az ötletekből, és egy próbát megér. Vesztenivaló semmi, és mellékhatása sincs. Van a városunkban Tibeti hangtálas kezelés (hangmasszázs), állítólag segít a koncetrációzavar oldásban. Meglátjuk.

A ped. szakszolgálatnál csak pár hét múlva lesz a vizsgálat, de addig már minden nagyon dolgozatot megírnak.

2018. máj. 16. 14:09
 18/18 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, ezeknek mind az ellenkezője igaz az autizmussal élőknek. Vagy tévednék?"


Az én kisfiam éppen ilyen, amilyennek a tiédet leírtad. És az enyém Aspergeres. Nagyon sok helyre vittük, mert éreztük, hogy valami nem szokványos. Végül 3 év járkálás után a fővárosi Autizmus Alapítvány Ambulancián voltunk átfogó kivizsgáláson, és ott állapították meg, hogy autista - Asperger szindrómája van.

[Néha a saját kis önálló belső világában van - ezt látszik kívülről a nem szakember és nem alapos szemlélő számára figyelemzavarnak]

2018. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!