Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha azt mondtuk a gyereknek,...

Ha azt mondtuk a gyereknek, hogy másoljon 2 oldalt, Ő másol is egy kb 10*10 centis noteszbe. S amikor az apukája megbünteti, hogy ennek van következményei. Nagy baj az, hogy elküldöm apaként aludni és nincs estimese sem holnap édesség?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 21:37
1 2
 11/20 anonim válasza:
83%
Gratulálok a gyermekedhez! Igazi életrevaló,leleményes krapek. Remélem felnőtt korában is megmarad ilyennek. Ehhez az kell hogy sürgősen fejezd be ezt a módszert. Dolgozott és megbünteted. Hmmm. Vajon mit gondolhat ?
2018. máj. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan pontozz le: de ez a TE hibád!

Rá se nézel, amíg két oldalt másol? Csak az volt a cél, hogy büntesd, még addig sincs láb alatt? Vagy mire volt jó? Mi volt a másolás célja?

A büntetésre büntetést adsz. Mi értelme?

Azon kívül, hogy a gyerek egy életre meg fogja utálni az írást.

Gondolom, még alsós. Van fogalmad arról, hogy egyszerre mennyit szoktak órán írni? Legfeljebb fél oldal, kis füzetben. Ennél hosszabb folyamatos írás nagyon fárasztó. Még neked is, nem hogy neki! Két oldal egy elsős, másodikos kicsinek egyenesen kínzás!!

Mit tanult ebből? Milyen példát mutatsz neki? Milyen emberré akarod nevelni?

A büntetés nem nevelés!!!

Legközelebb mutasd meg, hogy mit másoljon, mibe, nézd meg, hogy ki van-e faragva a ceruza, nézz rá, hogy tényleg csinálja-e, hogy halad, ellenőrizd le, javítsd ki, dicsérd meg, ha jól csinálta.

Annak semmi értelme, hogy bezavarod a szobájába, és tojsz rá. Igenis ott kell vele lenni. Gondolom, sose tanulsz vagy leckézel vele.

Egyébként a kérdéseket nézve nekem is az ugrott be, hogy mennyi primitív állat jár ide, akinek nem való gyerek.

2018. máj. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Akkor minek irtal ide?

Ez a megnyilvanulas pontosan tukrozi az intelligenciad, nah meg ugy altalanossagban veve a hozzaallast dolgokhoz. A regi sema es berogzodes ugy latszik nehezen kopik sajnos.. veled is ilyenek voltak gyerekkent? Gondolom...

Buntetes, buntetes, buntetes... gondolom szegeny gyerek dicseret hijjan van csak azt tudja magarol hogy mekkora sz***ar es keptelen barmit jol megcsinalni mert meg direkt ugyis intezed hogy tuti hibazzon vagy barmit csinal belekotsz.

Ne aggodj a fiad felno, es ha lesz kis esze ( mar pedig ugy tunik) atlat majd a tokeletes apuka kepen es aztan ha igy folytatod (mert gondolom vele is igy beszelsz) akkor oreg korosra megnezheted majd magad hanyszor nyitja rad az ajtot, vagy egyaltalan szoba all e majd veled! Aztan lehet sipaolni hogy milyen egy halatlan fiad van, te megadtal neki mindent es szegeny te a tokeletes, minta apa...

2018. máj. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Itt az egyetlen primitív állat te vagy kérdező.Nem volt világos a feladat,nem adtad meg,mekkora füzetbe írjon 2 oldalt.A helyes megoldás az lett volna,hogy mikor észreveszed,azt mondod neki: Kisfiam én nem ekkora füzetre gondoltam,hanem erre itt.-Majd odaadsz neki egy A/4-es vagy A/5-ös füzetet,attól függően,te mekkorára gondoltál.
2018. máj. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

Legközelebb határozd meg, hogy pl a gyakorló füzetbe másoljon két oldalt. Néha nézz rá, ahogy csinálja és dicsérd meg, ha ügyes.

A jelenlegi szituációért én nem büntit adtam volna, hanem mosolyogtam volna rajta, hogy gyerekként ilyen frappánsan oldotta meg.

Bünti max azért járna, ha igazságtalanul járna el valakivel szemben, hazudna vagy szándékosan rosszindulatú lenne....

Gondolkozz el szerintem kicsit azon, hogy miért és hogyan büntetsz, mert ez visszacsap ám keményen.

2018. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező! Már a kérdésed megfogalmazása is rendkívül primitív, szabályosan fájt elolvasni, kibogozni a lényeget. Bevallom, elsőre nem is értettem, mi a bajod. Azt mondtad, másoljon, ő másolt. Picit fura volt, hogy kis méretű füzetbe, de azt hittem, a te beleegyezéseddel.

Na, látod, itt a gond (mások már leírták előttem): magasról teszel a gyereked fejére. Még arra sem vagy kíváncsi, mit, hova és hogyan dolgozik. Észre kellett volna venned, és megkérni, hogy nagyobb füzetbe másoljon, ha már te (az okostojás apa) úgy látod jónak.

Egyébként értékelni kellett volna, hogy dolgozott.

Esti mesével pedig sosem fenyegetünk, mint ahogy a szeretetünk megvonásával sem. Az édesség is egy olyan dolog, hogy ami nálam az ételkategória, azt nem vonom meg, de mondjuk legyen, ez talán még bele is fér. De a többi, amit itt összehadováltál...kritikán aluli. Igazán sajnálom a gyereked, aki vszleg egy eszes, életrevaló legény, több odafigyelést érdemelne.

2018. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ötletes és kreatív megoldást választott a gyerek, ezért nem büntetést érdemel. Oké, ha direkt keresett kiskaput, akkor megdicsérni sem fogom, de szerintem annyira dőlnék a röhögéstől meg a büszkeségtől, hogy mindegy is lenne. :D
2018. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Feladatot adsz neki, tisztességesen megcsinálja, erre megbünteted. Tipikus díszpéldánya vagy az olyan szülőknek, akik a mindennapi frusztrációjukat egyszerűen a gyereken töltik ki, utána meg csak lesnek, ha a gyerek utálja a szüleit és lelép otthonról nagy korában. Bocs, de egyrészt a gyerek nem gondolatolvasó, honnan a francból tudná, hogy te hogy akarod, hogy ő megcsinálja a feladatot, másrészt az íráskultúrád förtelmes. Szerintem a gyerek már most műveltebb és intelligensebb mint te.
2018. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Legközelebb meg arról jön majd a kérdés, hogy A4-es füzetbe 5 centis betűkkel másolt... Mondd meg neki, hogy másolja le ezt a szöveget innentől idáig, azzal elkerülhetőek lennének az ilyen trükközések. Bár én csak nevetnék ezen, és megmondanám,, hogy szép próbálkozás, de tudja, hogy nem erre gondoltam, úgyhogy akkor a noteszbe másoljon még hozzá 2-3 oldalt. És azt is elmagyaráznám neki, miért kell másolnia (gyakorlás vagy büntetés). Nyilván egy értelmes gyerek a jogos büntetést vagy a szükséges gyakorlást elfogadja, rábólint. De ha úgy adom elő, hogy "másolj, mert én azt mondtam!", akkor nem kell csodálkozni, ha kibúvót keres.
2018. jún. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ezért inkább örülni kéne. A gyermeked okos, és feltalálta magád. Leleményes. Ez van. Ha megbünteted ezt elfojtod. Dönts nyugodtan
2018. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!