Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy 4 éves...

Mit lehet tenni egy 4 éves fiúval, akire a boltban jön rá a hisztiroham, egy meg nem vett édesség miatt?

Figyelt kérdés
Volt már ilyen helyzetetek?Mikor rugdossa a polcokat és ordít torka szakadtábol?Pedig ne kap meg mindent egyáltalán,egy valami és kész.
2010. máj. 7. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Korábban nem csinált ilyet? Mert akkor könnyebb lett volna segíteni, mint most. Igazából egyet tehetsz: rászólsz, majd kiviszed a boltból.

Viszont eszembe jutott, hogy ha eddig nem csinált ilyet, lehetséges-e, hogy érte valami trauma, ami miatt így reagál? Esetleg az oviban valami.... Ha igen, inkább kérdezz szakembert, ő többet segíthet.

2010. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy most válok az apjától,így hol itt van a gyerek,hol ott,de egyébként jó a kapcsolatunk.Amúgy kb 3,4 havonta szokott lenni egy két ilyen roham,de hálistennek még csak itthon volt rá példa.De most ez szőrnyű volt.
2010. máj. 7. 12:08
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Megértem, hogy megviselt de neki sem lehet könnyű.

Én azt mondom ezután az eset után, elgközelebb mikor mentek a boltba, emlékeztesd, hogy nem édességért mentek. Csakis akkor mehet veled, ha tud viselkedni, mert ahogy legutóbb viselkedett az elfogadhatatlan. HA úgy érzi képes magán uralkodni akkor jöhet és kap megegy esélyt ha nem, akkor otthon kell maradnia.

Én ezt a szöveget használom és nagyon bevált. Nem buta meg fogja érteni de tele van méreggel, mert nincs befolyása nagyon arra ami körülötte történik.

2010. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Vegyél neki egy ilyen gagyi csokit, amiből egy tábla kb. 60 Ft. ...az olyan sz*r, h többé nem fog csoki után rinyálni xD
2010. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Én régebben azt csináltam, hogy mielőtt bementünk a boltba elmondtam a gyerekeimnek, hogy a pénztárnál kapnak egy kis csokit,ha addig végig rendesen viselkednek a boltban. Ez nálunk bevált, vagy esetleg fagyit ígértem a közeli cukrászdában, de csak a vásárlás után.

Lényeg, hogy mindig vásárlás előtt beszéljétek ezt meg és maradj következetes, bár néha nagyon nehéz.

2010. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Legegyszerűbb ha megveszed neki az a csokit.

Ez a mai szülők rákfenéje: azt hiszik, hogy a gyerekkel kurv@ra következetesnek kell lennin... :P

Gondolkodtál már azon, hogy Ő is szeretné magából kadni valamikor az indulatokat? Te sem vagy az év 365 napján tökéletes. a legobb ha eljáratjátok valamien sportra ahol kiélheti magát. erre rengeteg lehetőség kínálkozik :)

2010. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de az utolsóval nem értek egyet.Énszerintem a gyerekek nagyon könnyen megtanulják ,hogy hisztivel bármit el lehet érni.Ha ilyen szinten követelőzik,nem fogja megkapni csakazértsem!De lehet,hogy ez meg már az én makacsságomból adódik,nem tudom.
2010. máj. 9. 09:23
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igazad van kedves kérdező. Biztos vagyok benne, hogy nincs eltiltva a jótól a kisfiad és nincs elnyomva az akarata sem. Úgy frankón nem jó, ha a boltot úgy asszociálja a kis fejében, hogy bolt, akkor csoki, cukor, vagy fagyi. Hiszen az ember magának sem vesz meg minden xart. Azt hiszem én voltam a 3. válaszadó.
2010. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Oh nem...a második voltam.
2010. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

A 22:48-as vagyok


Én csak azt mondom, hogy nem egyszerű követelőzésről van szó hanem arról, hogy túlon-túl sok olyan hatás érte amivel nem tud mit kezdeni és ez Ő hiszti formályában adja ki. Csak azért gondolom mert azt mondtad, hogy nem szokta ezt gyakran csinálni. Egyszerűen csak kiborul a bili. Ezért is ajánlottam, hogy járassátok el valamijen sportra. Ott szépen kitombolja magát és a közösségben megtanulja, hogy ha valamit akar akkor nem ez a módi.

2010. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!