Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van értelme gyermekpszichológu...

Van értelme gyermekpszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Figyelem- és magatartászavar miatt. Tanácsok? Tapasztalatok?
2019. márc. 12. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
En azt olvastam es azt mondta a vedonom akkor van baj ha a gyermek gyakram nem reagal. Nem akkor nem reagal amikor a kedvenc mesejet nezi nyitott szajjal hanem ha el van merengve furcsan viselkedik es ha szolsz nem figyel nem reagal.. Ha ez gyakori akkor kell tanacsot kerni.
2019. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy van.

Lehet hogy ADHD-s pl, vagy más.

Nem írtad mennyi idős.

A nevelési tanácsadó is lehet az első lépés.

2019. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel pszichiáter foglalkozik. Oda menj!

Nálunk volt egy pszichiátriai felmérés, egy pedagógiai vizsgálat, majd elláttak mindenféle jótanáccsal, és ennyi. Mivel a suliban nagyon segítőkészek a pedagógusok, így egyelőre nem szükséges továbblépni, amíg ők elboldogulnak a gyerekkel.

2019. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Most azert pontoztak le mert leirtam mik lehetnek a tunetek? Te jo eg. Akkor majd ha a kolykotok nem fog reagalni meg odafigyelni az se tudatzavar legyen hanem vegyetek termeszetesnek aztan majd nem fog tudni 2 szamot osszeadni. Sogornom gyereke igy kezdte, nem reagalt nem figyet oda es 5 evesen tanult meg beszelni na de pontozni konnyebb szanalom
2019. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel azért pontoztalak le, mert nem a kérdésre válaszoltál, ezért nem volt hasznos, igazából nem is értem, hogy jött a mondandód a kérdéshez.

Nekem nem kölcsköm van, hanem gyerekem, és nincs tudatzavara, 2 éves kora óta választékosan, összetett mondatokban beszél, kitűnő tanuló, matekból kiemelkedő - és mindezek mellett figyelemzavaros, túlmozgásos, opponáló.


Követjük a pszichiáter és a gyógypedagógus iránymutatását, és megfelelő, odafigyelő, őt is kezelni tudó pedagógusai vannak.

2019. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nevelési Tanácsadóba ne menj, nem valók semmire. Inkább a pszichiátriára menj. Kivizsgálják, és megmondják, hogy kell-e pszichológus, gyógypedagógus, logopédus stb.
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!