Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek iskolai teljesítményé...

A gyerek iskolai teljesítményében mennyi a szülő és mennyi a gyermek egyéni felelőssége?

Figyelt kérdés

Mondjuk 50-50 %?


Ez életkortól is függ? Mondjuk általános iskola alsó 1-4 osztályig még a szülő felelőssége nagyobb, de gimnáziumban már a gyerek személyes felelőssége nagyobb?



2019. márc. 31. 13:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem 30 a gyerek es 70 a szulo

Gimnazistat is tudni kell motivalni ....

2019. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%
Gyerek 90, szülő 10. Hiába teszi ki szülőként valaki a szivet, lelket, ha a gyerek nem tehetséges, vagy marhára nem érdekli a dolog. Egy gimnazistat meg nehogy már motiválni kelljen, annyi idősen már kell hogy legyen annyi esze, higy felfogja, magának tanul. Ennel tobb motiváció nem kell.
2019. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Akkor mi a helyzet amikor a szülők nem látják el megfelelően a legalapvetőbb szülői kötelezettségeiket?


Pl. éhezik a gyerek mert a szülők nem dolgoznak, nincs kedvük dolgozni, ki van kapcsolva a villany, gáz stb.


Ráhagynak mindent a gyerekre, élje az életét ahogy akarja stb

2019. márc. 31. 13:45
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem általánosban jobban lehet terelgetni tanulmány szempontjából egy gyereket, nem úgy mint középiskolában.

Jó példa erre a nagynéném. A most kilencedikes fiát beszippantotta az internet, a számítógép, közepes tanuló. Általánosban nagyon eleven, rossz gyerek volt, sokat harcolt vele az anyja, de most eljutott ő is oda, hogy "nem érdekli" hogy teljesít a gyerek szakközépben, elfáradt pedig 40 éves. Azt mondja, lesz ami lesz a gyerekből, nem harcol vele már iskola-tanulmány szempontból.

2019. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Tehát ah a gyerek, aki elhanyagolt otthon rossz táguló, az pedig, akinek kinyaljak a popsiját kitűnő? Nincs ilyen összefüggés. Az elhanyagolt gy3rek is lehet kitűnő és a mindent megkapo is lehet bukdacsolo
2019. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
35%

Mit nevezünk iskolai teljesítménynek? Ha az osztályzást, meg a jegyeket-ahhoz sem szülőnek, sem gyereknek semmi köze. Néha még a tanárnak sem.

Nálunk már a kommunizmus idején is a pénz határozta meg a jegyeket, ez nem valtozott azóta sem. Míg fejkvóta van, addig pont úgy kaphat a gyerek 1-est, el ne menjen a suliból 8-6 osztályos gimibe, mint gimiben 5-öst, hogy maradjon. Ahogy egyetemek is játszanak ezzel már sokszor arra kapsz jegyet hogy felveszed a tárgyat meg inkább megírják helyetted a diplomamunkát....


Ha a teljesítmény alatt azt értem mit tanul meg a gyerek-az 100% pedagógus.

2019. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Voltak dolgok amiket simán megtanultam egyedül, de a matek mindig rosszul ment. Tanulásban nem nagyon segítettek, de anyum egyszer még is leült segíteni. Matek új rész, a suliban nem volt rá sok idő. Amiben a suliban nem segített a tanár otthon segítettek így nem zavarodtam össze az elején, csak abból az anyagrészből sikerült 4-5 dogákat írnom. Szóval szerintem sokat számít a szülői segítség.
2019. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%
60% a pedagógus, 30% a szülő, 10% a gyerek.
2019. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
Aha, utolso. Ezzel a logikával egy értelmi fogyatékos is elvégezhet egy egyetemet jó tanárok és támogató szülők mellett
2019. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Mit értessz az iskolai teljesítmény alatt?


Jegyek:

-írásbeli: 5% tanár 10% szülő 85% gyerek

-szóbeli: 20% szülő 30% tanár 50% gyerek


Iskolában lévő viselkedés:

90% szülő 10% gyerek


Kitűnő vagy sem:

25% szülő 30% tanár 45% gyerek


De a gyerek egyéniségétől is sok minden függ...

2019. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!