Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres gyermek általános...

Aspergeres gyermek általános iskola után, minden gond nélkül tovább tud majd tanulni normál szakközépiskolában?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Az irodám rendszergazdája Aspergeres, három diplomával.
2019. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák. Az én fiam nyolcosztályos gimiben tanul. 4 az átlaga. Beilleszkedéssel sincs már gondja. Most lesz 10-es.
2019. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden autista (így az aspergeresek is) egy különálló ember, nem lehet általánosságokban beszélni róluk. Viszont ha aspergeresnek diagnosztizálták, akkor valószínűleg enyhébben érintett, így várhatóan nem lesz semmi akadálya (a súlyosabb autisták közül is sokan tovább tudnak tanulni).

Az is könnyen lehet, hogy többdiplomás ember lesz belőle, professzor vagy doktor. De lehet, hogy a tanulás nem az ő világa, ezért nem szerez érettségit sem.

Lehet, hogy olyan aspergeres, akinek nem javasolják a normál iskolát, mert pl. nem tud beilleszkedni, hiába van esze a tanuláshoz.

Szóval ahhoz, hogy ezt meg lehessen válaszolni, a gyereket kellene ismernünk, annyi infó nem elég, hogy "aspergeres".

A legtöbb aspergeres, akit ismerek (és ismerek többet, mert én is az vagyok :D ), normál iskolába járt és utána vagy egyetemre ment, vagy szakmát szerzett, most normális munkahelyük van és megállják a helyüket.


Üdv,

egy normál gimnáziumot, majd egyetemet végzett autista lány :D

2019. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a gond, hogy sajátos nevelési igényű gyermekek számára az illetékes szakértői bizottság csak olyan intézményt jelölhet ki, aminek az alapító okiratában szerepel az adott SNI megnevezése. Ilyen intézményből pedig NAGYON kevés van az országban. Tehát elvileg elvégezheti, gyakorlatilag viszont adminisztratív akadályai vannak.
2019. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

4-esnek adok igazat. 2 sni-s gyerekem van, bár nem autisták, hanem adhd, de ez is elég nagy gond. Én már százszor megbántam, hogy kikértem nekik a kódot, mert egyáltalán nem látom, hogy bármi segítséget kapnánk, ellenben egy bélyeg.

(Csak egy érdekesség most nyárra, hogy pl. több tábor is leírja, hogy sni-s gyerekeket nem fogad. Ami már eleve diszkriminatív, mert pl. lehet sni-s egy dadogós vagy diszlexiás gyerek is, és vajon ő mennyi gondot okoz egy táborban? Semmit. Mennek táborba az én gyerekeim is, de eszemben sem volt mondani, és soha semmi gond nem volt velük.)

De sajnos ez általánosságban elmondható az sni-s gyerekekkel kapcsolatban, sokan azt sem tudják mi ez, és a "fogyatékos"-sal azonosítják.

Nem, nem kell felháborodottan letámadni, hogy nem fogyatékos, mert én magam is tudom, hogy ez nem azt jelenti. De pl. egyszer láttam egy riportot a közoktatási miniszterrel, és ő is simán szinomímaként emlegette az sni és a fogyatékos jelzőket.

Amúgy még ha benne is van az alapító okiratban, simán bármilyen más ürüggyel elutasíthatják a gyereket, persze nem fogják megmondani, hogy ezért.

2019. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem határozottan igen. A középiskolában még jobban érezte magát a fiam, mint az általános iskolában. Hasonló érdeklődés, nem lógott ki annyira a sorból.
2019. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!