Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nekem van egy figyelem zavaros...

Nekem van egy figyelem zavaros snis gyerekem. Normál általános iskolába jár. Az iskola befogadja a sajátos nevelési igényű gyerekeket. A pedagógusok viszont nincsenek felkészülve ezekre a gyerekekre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ugyan azt a nevelési módszert alkalmazzák náluk, az meg nem jön be. Azzal a módszerrel csak tönkreteszik a figyelemzavaros gyerekemet, mert a gyerekem képtelen hozni azokat a viselkedési normákat. A magáról alkotott képe már az hogy ő rossz és hiába is akar jó lenni az lehetetlen, hogy neki sikerüljön. A gyerekem értelmes. Csak más mint a többi. A gyerekek nem fogadják be, ill. eltűrik de nem játszanak vele. Ha valakinek van jó tanácsa írjon! Köszönöm.

#beillesztés #figyelemzavaros gyereket #a nem figyelemzavaros gyerekek közé?
2014. nov. 11. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
így lesznek a magányos ám balhés gyerekek ... nem tudok tanácsot adni ... azt próbáld erősíteni benne, hogy minden gyerek más és más, és ő nem rosszabb a többinél
2014. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg másik iskola?
2014. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem minden sni gyereket lehet integrálni. A tanárok 25 másikat is tanítanak, nem tudnak örökké egyel foglalkozni. Az integráció azokra vonatkozik, akik képesek az alapvető szabályokat betartani. Ha folyton zavarja az órát, szekálja a társait, és folyamatosan csinál valamit, amivel bosszantja a környezetét, akkor (jelenleg még) nem biztos, hogy neki való a normál iskola.
2014. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan iskolát, akinek a helyi tantervében és ped programjában benne van a BTN és az SNI-s gyermekek sajátos nevelési terve.

Neki is jobb lesz. Elsős a gyereked?

2014. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Esetleg tudnék javasolni olyan iskolát, ahol megfelelően foglalkoznak a gyerekkel.
2014. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
speciális iskola kell neki ,vagy kislétszámu osztály,és türelmes tanár ,hol laktok?
2014. nov. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi Baja mellett lakunk, 10 éves a gyerekem és nem szeretném speciális iskolába rakni.

Köszönöm a válaszokat. Én is gondolkodtam más iskolába, azért is írtam ide, hogy ha valaki tud olyan iskolát tapasztalatból, ahol a pedagógusnak van tapasztalata sni-s gyerekek nevelésében oktatásában akkor segítsen nekem ebben. Budapesten van egy iskola, ahol kimondottan figyelemzavaros és hiperaktív gyerekek tanulnak de az nagyon messze van tőlünk és nem akarom 10 évesen a gyerekemet kollégiumba rakni.

Üdv.

2014. nov. 12. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy mondat azért megütötte a szememet: "A gyerekek nem fogadják be, ill. eltűrik de nem játszanak vele."

Ez már valószínűleg nem a pedagógus hibája, ezek szerint a gyerek osztálytársait is zavarja amit csinál.

Szerintem érdemes volna elgondolkozni egy másik sulin ahol van kislétszámú vagy speciális sni-s osztály.

2014. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
másik suli és inkább azt erősítsd benne hogy olyan mint a többi gyerek..a sérült gyerekeknek pont ez a fontos hogy ne lógjanak ki..ha gondjai vannak amit csak tud egyedűl oldjon meg neki kell megharcolnia a dolgait nem neked mert attól nem fejlődik..
2015. jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a specko sulit nem javaslom neki se másnak...
2015. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!