Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves múlt a fiam 4 napja...

3 éves múlt a fiam 4 napja nincs pelenka. Hogyan tovább? Kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Május végén töltötte a 3-mat. A wc-be szeretett volna egyik nap pisilni, levettem a pelust, azóta nem került vissza, csak déli alvásnál illetve este.

Első nap balesetek voltak, csak néha pisilt a wcbe keveset.

Második nap mikor pisilt, akkor már felismerte, hogy pisilni kell neki és szólt hogy szaladjunk a wcre. Addig vissza tartotta majd mikor ráült szépen pisilt.

Harmadik nap már az elején szólt, hogy pisi lesz menjünk, pisi gond nélkül ment ekkor viszont bekakilt a gatyóba.

Ma a 4.nap, pisi gond nélkül a wcben megy, (déli alvásnál pelust kapott és szárazan ébredt már ma), a nagydolog is a wcben landolt, viszont ha kint vagyunk az udvaron nem akar bejönni pisilni. Azt mondja hogy nem akar pisilni kint szeretne lenni az udvaron, így simán megáll pisil és nézi. Ott kint a földre egyáltalán nem akar sajnos.

Pedig ma már majdnem 1 órás beprogramunk volt(bevásárlás, ügyintézés) és kibírta.

Nem tudom most mi legyen?

Sokat mondjam neki, hogy de az udvarról is be kell jönni a wcre és majd visszajövünk aztán majd megérti? Vagy próbáljam meg hogy kint a földre pisiljen? Nem szeretném erőltetni sem, mert a földre nagyon nem akarja.

Vagy megfogja tanulni ezt is?


2020. jún. 12. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem jövünk be az udvarról. Azon a területen ami a kutyáé (vagyis ő is odapisil) ott megpisiltetem. Ha nagyon zavarja vigyétek magatokkal a bilit, ha van.
2020. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki neki a bilit. Naná, hogy egy 3 éves nem akar még bemenni pisilni a játéktól. Ez egy kompromisszumos megoldás, amit a gyerekek szeretnek. "Oké nem kell bemenned pisilni, de itt a kertben akkor a bilibe kell pisilni"
2020. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak nem jelentett problémát, simán pisilt kint. :)

Viszont ha van teraszotok, vagy olyan hely, ahová ki tudod tenni a bilit, esetleg az is megoldás. Ilyenkor a gyerekek nagyon belemerülnek a játékba, nincs idő pisilni. :)

2020. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!