Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdtetek a szobatisztas...

Mikor kezdtetek a szobatisztasággal foglalkozni? Meddig tartott mire meglett az eredmény?

Figyelt kérdés

Én teljesen tanácstalan vagyok a témában. Kereken 20 hónapos a kisfiam. Amit észrevettem hogy nagyon hosszú ideje már ő éjszaka 99%-ban sosem pisil (igaz nem is ébred) és úgy 1 hónapja már azt is megfigyeltem hogy a napközbeni alvásnál sem pisil.

Viszont csak kevés esetben jelzi hogy kakilt vagy pisilt. Néha előfordul hogy delutáni alvás után megfogja a pelusat es mondja hogy kaka (ez pisi ilyenkor de mindent kakának hiv még). Ilyen nagyon ritkán van csak, és ha kakilt is csak utólag jelzi, azt sem mindig, sőt.

Na szóval igazából nem nagyon jelzi hogy kaki, pisi van vagy volt. De nem pisil be alvások közben. Gondolom még nem érett meg rá, de honnan fogom tudni hogy már igen? Vagy kezdjek el foglalkozni vele és majd kialakul?



2020. okt. 2. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon nem érett rá és még csak 20 hónapos, köze nincs még a szobatisztasághoz, azért, mert véletlenül nem pisil be alvás alatt, attól még nem szobatiszta, viszont valószínűleg túl keveset iszik.
2020. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem érdemes elkezdeni foglalkozni vele, az enyémek a 2. születésnapjukra már szobatiszták voltak mármint nappal, éjszaka kellett a pelus még egy ideig, ettől független simán lehet hogy még nem érett rá.
2020. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

18 hónaposan ugyanígy kezdődött, most 20 hónapos és nappal szobatiszta, jelez is. Éjszaka még be-bepisil, sokat iszik, így még pelenka van rajta.

Szerintem érdemes megpróbálni ;) a szobatisztaság 1.5-4 év között alakul ki a gyerekorvosom szerint.

2020. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

A pelenka nem segíti elő a szobatisztaságot, mert tabuvá teszi a kaki, pisi dolgot. Ezért a gyerekek nem fogják maguktól jelezni a szobatisztaságot. Esetleg 3 éves korukra, mikor az óvodában csúfolják a többiek.

A szobatisztaságot mikor megtanul járni, szokás elkezdeni foglalkozni vele. Le kell venni a pelenkát és imádni fogja a meztelenkedést a gyerek. Ami hajtja a szobatisztává válás felé. Ha tartogatja a pisit, kakit akkor érett a szobatisztaságra.

2020. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Én akkor vettem le a fiamról a pelust, amikor huzamosabb ideig száraz volt reggel a pelusa. Kiválasztottunk közösen a boltban egy csomag alsó gatyát, hogy na ez lesz a pelus helyett és amikor otthon voltunk, pelus nélkül volt. Sokszor befolyt neki, de kb a második hétre már előre szólt a végén.

Viszont a fiam 3 éves volt ekkor. Már értelmesen el lehetett beszélni vele erről. A gatyázás előtti időszakban bilizett amikor úgy jött ki, de hullámzó sikerrel, volt hogy elutasította.

Ezt látni lehet, hogy mit reagál rá. Ha pl korán bugyiba kényszeríted és pánikol ha bemegy a bugyiba a kaki pisi, akkor kialakulhat egy trauma is akár, amivel később visszatartja majd vagy félni fog a folyamattól.

2020. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Ez a téma tökre érdekel. Első gyerekes vagyok, anyukám teljes meggyőződéssel állítja, hogy tesóimmal mind szobatiszták lettünk 1,5 evés korunkra éjjel-nappal. Mondjuk ekkor már mi beszéltünk. Most meg azt látom nálunk is meg itt is meg ismerősöknél, hogy 2-3 év. Nem értem ezt.
2020. okt. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
A jólét, és a pelenkareklám miatt van. Egyszerűbb pelenkázni a gyereket, mint foglalkozni vele. Ma már a szomszédot sem ismerjük, csak a média a fontos. Egyszerűbb kiírni ide a kérdést, mint jóanyánkat megkérdezni hogyan csinálta. Ha nincs pelenkája a gyereknek, az azt jelenti tévesen, hogy sajnáljuk a gyerekre a pénzt, nem szeretjük. Ha az óvoda nem kérné a szobatisztaságot, talán még 5 évesen is pelenkában lennének a gyerekek.
2020. okt. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
6 egyszerű a megoldás, ma már szuper nedvszívó peelenkák vannak, a régi textilpelenka azonnal átnedvesedett szabadulni akartak tőle, most már elücsörögne egy napot a pisiben, mert nem érez belőle semmit.
2020. okt. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 8-as. Az én fiam moshatót hord, abból is a leszoktatósat. Nappal meg csak-csak szól, de éjjel bepisil. Kaki a bilibe negy, 2 éves múlt. ( 6-os voltam)
2020. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
9 igen, a mosható pelenkát használó gyerekek előbb lesznek szobatiszták (elvileg) mert az inkább a régi textilpelenkához hasonlít érzésre.
2020. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!