Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdtetek a szobatisztas...

Mikor kezdtetek a szobatisztasággal foglalkozni? Meddig tartott mire meglett az eredmény?

Figyelt kérdés

Én teljesen tanácstalan vagyok a témában. Kereken 20 hónapos a kisfiam. Amit észrevettem hogy nagyon hosszú ideje már ő éjszaka 99%-ban sosem pisil (igaz nem is ébred) és úgy 1 hónapja már azt is megfigyeltem hogy a napközbeni alvásnál sem pisil.

Viszont csak kevés esetben jelzi hogy kakilt vagy pisilt. Néha előfordul hogy delutáni alvás után megfogja a pelusat es mondja hogy kaka (ez pisi ilyenkor de mindent kakának hiv még). Ilyen nagyon ritkán van csak, és ha kakilt is csak utólag jelzi, azt sem mindig, sőt.

Na szóval igazából nem nagyon jelzi hogy kaki, pisi van vagy volt. De nem pisil be alvások közben. Gondolom még nem érett meg rá, de honnan fogom tudni hogy már igen? Vagy kezdjek el foglalkozni vele és majd kialakul?



2020. okt. 2. 19:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%
Éjszaka pedig sokkal később lesznek szobatiszták, az én lányom 3 éves kora után lett félig szobatiszta, bilibe pisil, kakához kér egy pelust és éjjel bepisil. Eldobható pelenkát veszünk.
2020. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Látom itt játt egy lepontozó :/
2020. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Valakinek nagyon nem tetszik, hogy 2 év körüli gyerekek is tudnak szobatiszták lenni :D
2020. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Először is válaszolnék arra, hogy keveset iszik a gyermekem. Nem iszik keveset, annyit iszik amennyi jólesik neki, persze ha úgy érzem hogy bizonyos nap tényleg keveset ivott, akkor kinálom, de alap hogy reggel és este 250ml tápszert kapásból elfogyaszt. Emellett 95%-ban van minden nap leves is, és még emellé iszik 3-4 dl folyadékot kb. És kb 1 éves kora óta nem pisil éjszaka, napközben viszont rendesen van pisis pelenkája. Valószinüleg ez nala alkati dolog, mert pl kakilni sem kakil éjszaka 3 hónapos kora óta.

Na mindegy...


Egyébként sok érdekes dolgot olvastam, köszönöm az összes választ. Még olvasgatok, tanakodok a témában, szerintem várok is még egy picit. Meglatjuk, remélem látni fogom rajta hogy ha keszen áll rá.

1 év mulva szeretném ha elkezdhetné az ovit (van nálunk mini csoport a 2,5 éveseknek) addigra kellene megoldani a dolgot. Reménykedek, hogy sikerül🙏

Mivel előtte pont nyár lesz, így talan lesz rá eshetőségem.


Amúgy én senkit sem pontoztam le. :) szép délutánt Nektek

2020. okt. 3. 14:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!