Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy tudnám elérni gyerekemnél...

Hogy tudnám elérni gyerekemnél a nappali szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lett 3 éves, de nem hajlandó a szobatisztaságra. Bölcsibe jár. Próbálkoztunk nyáron is, de nem zavarta ha pisis lett a ruhája. Amikor hívom, hogy menjünk a wc-re, akkor ráül, tehát tudja mire való. Próbáltam fél óránként vinni, de 2 alkalom után már nem akar jönni...Ha nem adok rá pelenkát, csak kisgatyát, akkor se jelzi, hogy nedves lett.
2020. nov. 30. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem érett még rá, hagyd pihenni.
2020. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy fogom észrevenni, ha megérett rá? Akkor is fogja jelezni a pisit, ha rajta van a pelenka?
2020. nov. 30. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem érett rá jó vicc! HAAHHAHAHAHAHAHA!

A gyerek egyszerűen nem akar szobatiszta lenni, mert így kényelmes neki. A gyerek már tud beszélni. Kérdezd meg tőle, mit mond ő erre?

2020. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj. Mivel szeptembertől óvodaköteles, ott lesz a nyár.


Az én lányom "meg lett tanítva" rá, mert már muszáj volt 3.5 évesen. (márciusi gyerek).


Ő inkontinens volt, úgy vették le róla a pelust a bölcsiben júniusban, hogy semmilyen utánjelzése nem volt.

Félóránként vitték wc-re. Szeptemberre megtanulta,mire óvodába ment.

De ez egy erőltetett tanítás volt, mert a betegsége miatt egy picit el volt maradva.

Ennek az lett a hosszútávú hatása, hogy a mai napig (4.5 éves) sokszor nem szól, vinni kell, nekem kell figyelni az órát...


Én ezt most neked még nem ajánlom. Ha majd meleg lesz, pl májustól elkezded.

Addig elég annyi, hogy tudja, mi az a wc és a bili. Lásson titeket, hogy "anyának kell pisilni, anya megy a wc-re". Ennyi elég. Ne erőltesd, mert dacolni fog, és azért sem fog menni.


Esetleg kedvenc plüsst viheti magával. Nálunk segített egy bababili, amibe a kedvenc plüss pisilt a kislányommal egy időben.

2020. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Ezért nem kell 3 éves koráig várni a szobatisztasággal, mint azt sok pelenkareklámozó teszi. Remélem jól megszívat ezért a kölked.
2020. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló! Megkérdezhetem tőle, de nem fog válaszolni rá, mert kb. 3 hónapja kezdett el beszélni.


Biztos el lehetett volna kezdeni korábban is, meg is próbáltuk... Annak viszont nem látom értelmét, hogy hónapokig küzdjünk, mert mondjuk még éretlen rá és nem érdekli, hogy mi történik ilyenkor.

2020. nov. 30. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!